Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha volna rá mód, hogy a...

Ha volna rá mód, hogy a terhességed alatt kimutatható lenne, hogy a gyermeked homoszexuális lesz, elvetetnéd?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 21:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

Én sem vetetném el. A gyerek az gyerek, bennem fogan és nő, kínnal szülöm és első pillantása engem lát, basszus, hát a GYEREKEM; szeretet és kötődés szempontjából, őszintén, nem tökmindegy, hogy kivel bújik ágyba?

A másik meg, hogy ez a "borzasztó, kiközösített, élhetetlen élet" egy nagy baromság. Bocs. Előítéletek mindig is voltak, mindig is lesznek, aki ezt nem képes elfogadni, az álomvilágban él. Nem kell, hogy mindenki szeressen, hogy mindenki elfogadjon: fontos, értékes emberekkel kell körülvennie magát az embernek, hogy szeretetet tudjon adni és kapni. Egy anya feladata pont az, hogy ilyen elveket, értékeket adjon át a gyerekének.

Na mindegy ennek a sok okoskodásnak a lényege az, hogy ha van az emberben belső tartás, ha a belső bástyái erősek, akkor nem azt fogja mondani, hogy "jajistenem engem mindenki üldöz, mert meleg vagyok", hanem azt, hogy "meleg vagyok, na és? Ettől nem vagyok se több, se kevesebb, na lapozzunk".

Szóval akár homo-, akár heteroszexuális lesz a gyerekem, lélekben erős lesz, és felülkerekedik minden problémán. UFF én beszéltem! :))

2009. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

Én biztos hogy nem!! De az lehet, hogy kiköltöznék valami toleránsabb országba, itt ebben a mocsok országban, ahol ilyen intoleráns az emberek többsége, nem maradnék.


Ja, aki szerint a szülőknek ez a legnagyobb fájdalom: hát hallod, szerintem sokkal nagyobb fájdalom a szülőknek, ha a gyerekük gyógyíthatatlan beteg. Ott van az a műszives kislány, akinek már több mint 100 napja nem találnak szívet. Szerintem ők inkább azt mondanák, hogy legyen a gyerekük homoszexuális, csak gyógyuljon meg.

És amúgy nekem unokatestvérem meleg. A szülei is tudják, 16 éves kora óta. És mégis nagyon szeretik a gyereküket, elfogadták és igen is büszkék rá. Büszkék, amiért tanár lett, mert jó élete van, mert művelt és tisztelettudó. És sosem titkolták senki előtt, hogy meleg a fiuk. Van egy testvére, az is fiú, aki viszont nem meleg, de mégis szereti a bátyját, nem tagadja le, hogy mi van. Inteligencia kérdése szerintem és neveltetésé.

2009. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsónál a pont!!!
2009. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az utolsóhoz, aki csatlakozott az utolsóhoz. :)

Nem tudom, hogy kérdező, van-e gyereked. Én 10 hetesen veszítettem el 2 éve várt babát. Inkább lett volna meleg, de maradt volna köztünk...

2009. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
Semmi esetre sem vetetném el!
2009. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Végzős hallgató baj van a kérdéseddel, főleg a kiegészítéssel együtt-ez egy sugalmazó kérdés, azaz befolyásolod a válaszolót-nem csoda hogy ennyien (90%) a "kezed alá dolgoztak". Már bocsi, de ez nem korrekt eredmény, ezzel nem lehet statisztikát végezni, nem lehet kiértékelni.
2009. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
44%
"nem magad miatt vetetnéd e el, hanem azért hogy neki ne legyen olyan borzasztó kiközösített élhetetlen élete, ami most övezi a homoszexuláisokat, mert az egyértelmű, hogy a velük szembeni tolerancia nem fog javulni, inkább csak romlani. Tehát , hogy őt kíméld meg ettől."-ezt írtad
2009. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

A kérdés kicsit tényleg sugalmazó! Reprezentatívabb eredményt érhetsz el, ha a következőképp teszed fel: Milyen esetben vetetnéd el a gyermeked, ha kimutatható lenne, hogy

... és válaszlehetőségeket sorolsz (pl.:beteg, homoszexuális, erőszakkal fogant). Így belerejtheted, és nem célirányos a kérdés, de Te kiszűrheted, mire vagy kíváncsi! Bár annyi, hogy az oldal anonim, így viszonylag bátrabbak az emberek!

Minden jót! Egy végzett szociológus (1. válaszoló)

2009. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem.

Ennyi erővel az elálló fülű, vagy nem túl szép gyereket is el kéne vetetni, mert azokat is kiközösítik.

2009. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%
Eggyet értek az elöttem szólóval!Vannak eléggé ronda emberek akiket jobba kiközösítenek,meg a bunkó viselkedésűeket. Neeharagudj,de várandós vagy vagy van gyermeked?
2009. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!