Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan fantasztikus...

Tényleg olyan fantasztikus dolog, ha gyermeke van az embernek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy legyen-e gyermekem, vagy sem. Nem fogom megbánni, ha gyermeket vállalok? 37 éves nő vagyok és nem szültem még, de már itt lenne az ideje. Nem volt még soha kisbaba a közelemben.
2009. márc. 8. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Minden bántás nélkül: ha neked ezen gondolkozni kell, hogy vállalj-e vagy sem, meg "itt lenne az ideje", akkor én azt mondom, hogy ne vállalj.

Akkor jön el a gyerekvállalás ideje, mikor a nap minden percében érzed a kisbaba hiányát. Lehet, hogy nálad sose fog eljönni ez az idő, de ez sem szégyellni való, nem vagyunk egyformák.

Ha ilyen jut eszedbe, hogy meg fogod-e bánni... ne, smemiképp ne szülj, csak a gyerek látná kárát.

2009. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dönteni nyilván neked kell. Nagyjából annyi idősen gondoltam én is azt, hogy most jött el, ha nem is az utolsó lehetőségem, de azok egyike arra, hogy szüljek. Miután gyereke van az embernek csak azután jön rá arra, hogy amit előtte fontosnak vagy értéknek tartott már nem is annyira lényeges vagy önmagában nem túl sokat ér. Nem vagy még semmiről lemaradva és most sem késő ezt a döntést meghozni.
2009. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért akarsz szülni, mert félsz, hogy kifutsz az időből inkább ne tedd. A kérdésedre válaszolva: igen a világon a legfantasztikusabb érzés, minden nyűgjével együtt. Amikor a gyermeked először rád mosolyog, átölel, puszit ad és azt mondja szeretlek anya.
2009. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha vágysz egy gyermekre, akkor válalj!

Csak azért ne legyen gyereked, mert úgy érzed, kifutsz az időből.

A gyerek tervezés nem olyan mint egy hétvégi program: elmenjek? Ne menjek?


Ha nem tudod eldönteni, ha tépelődsz, ha bizonytalan vagy, akkor valószínüleg még 37 évesen sem vagy elég érett a gyerekvállaláshoz. Várd ki, míg egy olyan férfi lesz melletted, aki szeretne tőled gyereket. Gondolom, a mostani párod (ha van) nem erőlteti a dolgot.

2009. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

"Gyerek nélkül lehet élni, de nem érdemes."


"Ha gyereked van, mindened van. Ha nincs gyereked, nincsen semmid."

2009. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én amióta az eszem tudom anya szeretnék lenni, mindent megtettem hogy így legyen és már nem volt remény hogy tényleg legyen..Szerencsére 32 évesen sikerült életem legnagyobb álma. Egy percig sem gondoltam hogy ne legyen és ne harcoljak érte.

Én a párkapcsolatban is azt tapasztaltam ha feltettem magamnak a kérdést hogy biztos jó ez a kapcsolat nekem? Őa megfelelő? Akkor tuti h hamarosan vége lett.

Ha felmerül szikrája is hogy vállalj-e gyereket, akkor valamit féltesz: szabadságot, egzisztenciát, alakodat.. valamitől félsz ami fontos számodra. De ha nem a gyermek a legfontosabb akkor inkább ne vállalj, mert onnantól kezdve hogy megfogan Ő A LEGFONTOSABB.

Nem lustálkodhatsz vasárnap 10-ig az ágyban, nem akkor fekszel, pihensz, eszel amikor Te szeretnél, éjjelente éberem alszol mert figyeled minden rezzenését, hajnalban 3 szor felkelsz hogy megnézd be van-e takarva, nem engedheted meg hogy beteg legyél mert lázasan is tenned kell a dolgot, etetni, tisztába tenni, fürdetni, játszani vele, sétálni vinni hóban, szélben akkor ha nins kedved mert kell a levegő..onnantól kezdve hoyg megszületett életed végéig aggódás.

Cserébe van pofira boruló hatalmas pillaerdő, mosoly mögött apró rizsszem fogacskák, humcut szemek, finom cirógatás, arcod érintése kis kezek által, nyakincát takaró fürtöcskék, izgő-mozgó lábikók, finom babapopsi, csábító hurkincák fürdetéskor, isteni babaillat és a leírhatatlan érzés hogy Ő belőled született, Te vagy az ÉDESANYJA!

2009. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen!!!! Minden megváltozik! Az én picurom 4 hónapos, de vele álmodom, róla szól az életem és nem is tudtam ,hogy ennyire lehet szeretni...ha lenne kisbaba a családodban, biztos kitörne rajtad a babaláz...Nagyon jó dolog anyának lenni,de nagyon nehéz is. Mégis szegényebb az a nő, aki ezt kihagyja az életéből.
2009. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

“Az anya nemcsak egy gyermeknek ad életet, hanem a szeretetnek és az örömnek, amit valaha magának remélt.”


"A baba a szerelmet erősebbé, a nappalt rövidebbé, az éjszakát hosszabbá, a pénztárcát kisebbé, az otthont boldogabbá, a ruhát gyűröttebbé, a múltat semmissé és a jövőt tartalmasabbá teszi."


Én ezekkel folytatnám az előttem válaszoló sorait. :)


Nem tudom, h hogyan élhettem a kislányom nélkül és nem tudom, h hogyan élhetnék ezután nélküle. Ő a legcsodálatosabb dolog az életemben, még akkor is így érzem, amikor már hosszú-hosszú órák óta üvölt.

Bármit megtennék érte! Bármit!

Sosem gondoltam volna, de így van. Mindennél jobban szeretem a világon.

Most már jobban megértem az anyukámat is.


Viszont ha gondolkodnod kell rajta, h legyen gyereked v sem, akkor tényleg nem biztos, h megértél a feladatra.

És igen, igaza volt itt előttem vkinek, az is lehet, h nem fogsz rá megérni. Vannak ilyen emberek, és ez nem szégyen.

Amikor majd egy gyerek lesz minden gondolatod reggel, este és napközben; amikor majd minden csecsemő láttán elkap a sóvárgás; amikor kisbabákkal álmodsz éjjel és róluk ábrándozol napközben; amikor úgy érzed, h mindent feladnál egy gyerekért AKKOR érsz meg erre a feladatra!

És nincs korhoz kötve. Vki már 18 évesen megérik rá, míg más 38 évesen.

Azért, mert már "itt lenne az ideje", nem szabad szülni.

Viszont ha mégis így döntenél, akkor rajta! Vágj bele! Az anyaságnál nincs csodálatosabb dolog a világon!

Sok sikert kívánok a döntéshez és a továbbiakhoz!

2009. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
I G E N
2009. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Elgondolkodtató, ha egy nő még 37 éves korában sem érti, érzi, hogy azért születünk, hogy életet adjunk!!!!!!!!!!!!!

Nem mindenki anyatipus.

2009. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!