Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindegyik férj gyerek marad a...

Mindegyik férj gyerek marad a saját gyermeke születése után? Vagy én vagyok megáldva?

Figyelt kérdés

Nagyon jóravaló és dolgos férjem van, nem is ez a lényeg. Csupán a haverok és a pia.

Sűrűn találkozik haverokkal és szinte mindennapossá válik hogy megigyanak 1-2 sört. Ez még nem is lenne gond, ha nem mondta volna azt, h hiány érzete van, ha nincs itthon egy dobozzal. ( jó munka után, v csak a havert megkínálni)

Ez pár nappal ezelőtt tetéződött. Újra haverok nálunk, én bent a 2 gyerekkel, ők kint hányásig itták magukat. Sör + pálinka. Ennyire kb 3 hónapja nem volt részeg. Spicces kb havonta 1-2 nap.

Mondhatnám... de jó nekik. De én annyit érzek csak az egészből, h mi megint háttérbe szorultunk. Szerintetek szigorúbbnak kellene lennem? Elbeszélgettünk erről, kicsit besértődik ilyenkor, de pár nap múlva elfelejti az egészet.

Mert tényleg ezt leszámítva nagyon jó férj.

Lehet hogy csak én fújom fel?


2011. szept. 20. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem te fújod fel. Nem így kellene viselkednie, főleg nem otthon. Ennek nem lesz jó vége, ezt ne toleráld. Vannak olyanok, akik nem nőnek fel az apai feladatokhoz, de szerintem ez egy kicsit túlzás.
2011. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ekkor jön el a második gyerekkor...

Szerintem van valahol egy középút. Ha jó apa, akkor sok gondod nem lehet vele, mert gondolom odateszi magát kellőképpen. Ugyanakkor viszont kell egy kis kikapcsolódás mindenkinek... mondjuk azért valahol rá is kell szólni, nehogy ez rendszeres legyen.

A lényeg, hogy ne a gyerkőcök előtt igyon és részegeskedjen, mert nem jó példa a számukra, és talán nem is fogják kellőképpen tisztelni az apjukat.

szerintem meg lehet ezt beszélni. Ha Neked rosszul esik és mondod, akkor - elvileg - fog változtatni rajta a családja iránt érzett szeretet miatt.

2011. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem az itallal vannak problémák, de a haverok azért az én történetemben is megjelennek. Én elhatároztam, hogy addig nem szólok, amíg mindezektől függetlenül együtt működik, amíg nem megy ez a kapcsolatunk rovására. Ő is eljár van amikor naponta 1-2 órára a haverokkal dumálni. De ha szólok neki, hogy ezért vagy azért jöjjön haza időben, tuti, hogy otthon van.
2011. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam, ismétlem, nálam soha nem férne bele, hogy otthon (máshol se) hányásig részegedjen le a férjem. Értem én, hogy kell a kikapcsolódás, meg második gyerekkor, de egy felnőtt férfi, egy családapa ne tegyen ilyet. Ha pl. te tennéd meg ezt egyszer, le lennél hordva a sárga földig, hogy hogyan képzeled ezt.

Alkoholista családban nőttem fel, nincs annál nagyobb szégyen a gyerek számára, hogy az apja a saját hányásában fetreng a részegségtől. Szép kis példát mutat.

2011. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyerekek előtt nem volt még spicces sem, de este ritkaság számba megy, h fürdetés előtt hazajön.

Tényleg nagyon sokat dolgozik, de nagyon félek attól, h elszalad vele majd egyszercsak a ló. ( sok részeges volt mindkettőnk családjában.)

Nem értem miért kell piázással mindent ünnepelni. ( Munka vége, havernak való segítség után, sikeres vadászat után, ha valamikor vacsit készít nekünk...) A gyerekeimet sem jutalmazom édességgel. Ha jót tesznek, ügyesek,még több szeretettel hálálom meg.

Ezzel az erővel minden napot megünnepelhetnénk alkohollal v édességgel, mert milyen ügyesek is vagyunk mi.

2011. szept. 20. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor rakattintottam a kerdesre, azt hittem, hogy aranyos kerdes lesz. De itt nem errol van szo. Melyik gyerek szokott alkoholt inni? Egyreszt, itt alkoholproblemak vannak, masreszt elhanyagolja a csaladjat az illeto. Le kell ulnotok komolyan beszelni. Ha nem is zavar, hogy ennyire elhanyagol titeket es iszik, legalabb arra gondolj, hogy rossz peldat fog mutatni a gyerekeknek. En tuti nem hagynam ezt az egeszet, nagyon durva:( Remelem, megoldodik. Az alkohol sajnos nem vicc...

Bocs, azt hittem, olyan ferjrol lesz szo, aki picit gyerekes, ertem ezalatt, hogy szeret jatszani, olyanokat mond, nagyobb kupit hagy maga utan, mint egy gyerek, stb:)

2011. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a te párod nem gyerek maradt, hanem alkoholproblémái vannak. Elhiszem, hogy jó férj (bár nálam nem férne bele az ivászat), meg, hogy szereti a gyerekét... Le kellene ülnötök kettesben és megbeszélni, neki mi most a fontosabb: a pia és a haverok vagy a család! Nem mondom, hogy a gyerek születése után nem menjen sehová, ne igyon meg NÉHA 1-1 üveg/ doboz sört, de a lerészegedés és az állandó éjszakákba nyúló haverozás már kissé túlzásnak hangzik.

Az én férjem is összejár a régi haverokkal, hozzánk is jönnek sűrűn. De: a párom 19 év alatt még spicces se volt, nálunk max. 1 üveg jó bor van a hűtőben, hogy azzal meg tudj kínálni a vendéget. Nem mondom, hogy szent, de ő valóban gyerek maradt...szoktam is viccesen mondani,hogy 4 gyerekem van és az 5. az apjuk :). Mert leáll játszani velük, akár egy gyerek, ha játszanak úgy bele tud merülni a játékba, hogy néha ő élezi legjobban, emellett rendetlen, széthagyja a holmiját, mint egy gyerek.... Na, számomra ez az, mikor az apa gyerek maradt...

2011. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem le fogtok szúrni, h túl szigorú vagyok...tévedtem. Pedig sokszor nekem van lelkiismeret furdalásom amikor helyre kell tennem. 7 év óta egyszer sem fajult el a veszekedésünk, mi inkább a nyugis megbeszélős, vagy sírós típusú kategóriába tartozunk.

Akkor talán a 3-4 havi úgymond spiccesség is sok. Sajna nincs viszonyítási alapom, mert akiket eddig ismertem/ ismerek azok szintén ilyen életvitelt folytatnak. Reggeltől estig meló, aztán vagy rögtön alvás ( legtöbb esetben), vagy szórakozás. Az otthonűlő férfiakat úgy érzem lenézik.

Köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 20. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!