Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha majd a Ti...

Mit szólnátok, ha majd a Ti gyereketek is úgy állna hozzátok később, úgy beszélne rólatok, mint ti a szüleitekről?

Figyelt kérdés
Van egy két és fél éves lányom,együtt vagyunk apukájával is,imádjuk egymást rettentően mindhárman,de a szüleimhez is kimondhatatlanul ragaszkodom,kötődök,nagyon szeretem őket a mai napig,hiába van már külön családom.És olyan fura,hogy itt olvasok olyanokat,hogy sz@rd le a szüleidet,te életed,inkább anyádat paterold,mint a férjedet.Ha egy jó 25-30 év múlva lesz unokátok az imádott gyermekedtől,és szeretetből segíteni akarsz,és a füledbe jut,,hogy a hátad mögött ilyeneket mond/gondol,vagy ne adj'Isten a szemedbe is vágja,neked milyen érzés lesz?Mert ezek mellett meg minden kérdés-válaszból az jön le,hogy a gyerekedet meg imádod(természetes is,én is mindennél jobban imádom az enyémet),és akkor ebbe nem gondoltok bele,hogy majd egyszer fordul a kocka?Az imádott gyerek felnő,de te mégis imádod ugyan ennyire,és amibe tusz segíteni szeretnél neki,az unokádért meg valószínű ölni utdnál,és az imádott gyereked kijelenti,hogy bocsi,van már családom,belőled több nem mkell.HOgy fog esni?Lesztek még ti is nagyi szerepben...
2011. ápr. 2. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy beszélnének rólam, mint Anyámról nagyon örülnék neki, ha pedig, mint Apámról akkor boldog lennék, hogy a gyerekeim ilyen megbocsátóak. :)
2011. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Remélem lesz annyi önkritikám, hogy akkor segítsek, és úgy, ahogy a gyerekem kéri, és neki jó, és nem erőszakosan, és okoskodva, ráerőltetve azt amit én fontosnak gondolok.


Én is szeretem a szüleimet, de sajnos mikor még mindig úgy bánnak veled 35 évesen, mint egy gyerekkel, és csakazértis minden úgy kell legyen, ahogy ők gondolják, na, ez kihozza az emberből az állatot, főleg ha a gyerekéről van szó. Én eddig kértem szépen, meg nyeltem, de fél éve szültem, és mostmár nagyon rosszul viselem ezt.

Meg is romlott a viszony sajnos. Eltávolodtunk, pedig én elmondtam mi a bajom, a válasz, de hát mi csak segíteni akarunk. Kéretlen tanácsok, és miegyéb, jóindulatba becsomagolva...


Szerencsés vagy, hogy ilyen tuti a családotok.

2011. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben ne magadból indulj ki. Örülj neki, hogy neked ilyen szuper a családod. Sajnos ez nem mindenkinek adatik meg.

Nekem is mázlim van, ugyan elváltak a szüleim, de jóban vagyok anyuval és apuval is, és nagyon ragaszkodom hozzájuk.

2011. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én írtam az egyik válaszba, hogy anyádat paterold le, ne a férjedet. Sajnálom, ha bántó a kifejezés, de én így gondolom (boldog házasságban élve, szerelemből házasodva). Onnantól kezdve, hogy összekötöttétek az életeteket, egymásnak ti vagytok a legfontosabbak. A házastársadat a szüleid elé KELL helyezned, és vitában nem a szüleid, hanem a párod pártját KELL fogd. Ha nem így történik, akkor minek is mentél férjhez/nősültél meg, és miért nem maradtál az édesanyád szoknyája mellett? Persze ez nem azokra a helyzetekre vonatkozik, amikor apuka elhagy, megcsal, nem foglalkozik veled. Az én férjem nagyon jó ember, a kezem is, meg a lábam is a tűzbe teszem érte. Onnantól, hogy felnőttél és kiszálltál a családi fészekből, felelős vagy a tetteidért: ha olyan emberhez mentél feleségül, akit szeretsz, a pártját fogod bárkivel szemben, ha pedig nem, tudomásul veszed, hogy ezt hozta neked a sors.

Én igyekszem jó anya lenni, de nem szeretném, ha a fiam majdan anyuci kicsi pancserja lenne, és boldog leszek, ha úgy dönt - jó esetben 25 éves kora előtt, hogy a saját lábára áll.

De azt továbbra is mondom: nekem a férjem fontosabb, mint az anyám, és szerintem ez teljesen normális dolog. Ja, és szeretem, de nem imádom anyámat. Jól megvagyunk, de általában letojom a véleményét.

2011. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ja, csak még annyit, hogy miért akadsz ki ilyesmin, ha azon nem akadsz ki, mikor az anyuka rinyál, hogy a párja az anyósához ment fát metszeni, ahelyett, hogy hozzá jött volna haza. Az miért másabb helyzet? Csak akkor normális dolog, ha a nő anyjáról van szó, akkor már nem, ha a férfi anyjáról?
2011. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!