Szülők! Milyen gyakran próbáltok meg a gyereketek
fejével gondolkodni?
Figyelt kérdés
Ha valamilyen konfliktusba kerülsz a gyerekeddel, megpróbálod kitalálni, hogy mi játszódik benne? Pl. ha a földhöz veri magát, "hisztizik", stb. eszedbe jut, hogy mit érezhet, vagy csak "lekezeled" (bünteted)? Vagy gondolsz arra, hogy te ugyanannyi idősen, hasonló szituációban hogyan viselkedtél volna? Ha igen, minden alkalommal, vagy csak néha? Mennyiben befolyásolja ez a nevelési módszereidet?
Normális válaszokat, köszi!
2011. júl. 19. 22:57
1/5 anonim válasza:
Mivel anno tanultam pszichológiát, így igen szoktam így gondolkodni, de idővel gyárt az ember megfelelő attitűd kategóriákat egyes helyzetekre így nem rágja át újra és újra minden helyzetet akárki akár mit mond.
Ettől hatékonyabb lesz, de persze lesz némi tévedés esély is.
2011. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Én próbáltam már, de azt hiszem, sose fogom megérteni, hogy egy 2 és fél éves gyereknél miért van az, hogy néha eltűri, sőt örömmel végzi el az olyan mindennapos dolgokat, mint az öltözködés meg a fürdés, máskor meg veszettül ordít közben, pedig nagyon jól tudja, hogy attól még nem ússza meg ezeket. Sajnos arra nem emlékszem, hogy én mit éreztem ilyenkor, meg anya se tudja, úgyhogy ez rejtély marad :)
2011. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Én is tanultam pszichológiát anno, így kicsit tudom, hogy kb. mi játszódhat le egy-egy szituációban a gyerekeim fejében. Van, hogy valóban belegondolok, ő hogy is érezheti magát egy-egy helyzetben, de ez mára már ritkább. Mivel a legkisebb már a 4. gyerekem, így nem eredek minden egyes hiszti, dac eredetének nyomába. Ismerek szakmámból adódóan is és persze a több éves tapasztalatomból is jó néhány praktikát egyes helyzetek kezelésére, megoldására. Ezek általában rutinból jönnek és nem tudatos dolgok :)
2011. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Mindig próbálok. És általában be is jön.
Tanultam pszichológiát, fejlődéslélektant, ahol szintén sokat tanultam.
illetve olvastam egy könyvet, ami lépésről lépésre leírta a problémás eseteket és azt is mit érez a gyerek és miért csinálja.
Egyébként pedig, ha mindennapos rutinnál üvölt, akkor megkérdezem mi a baj és általában csak annyi, hogy a kezébe akarja fogni az autóját például.
Vagy előtte még mondani akart valamit és én nem hallgattam meg-szóval valami banális apróság, de szinte mindig az én figyelmetlenségemből vagy hirtelenségemből akad probléma.
2011. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Általában megpróbálok a kis fejével gondolkodni és ilyenkor elmondom neki,hogy anya érti,hogy ez most milyen rossz neked,de ez meg az van.Ill. a nagyobb lányomnál,ha gond van,akkor megpróbálom megkérdezni,hogy mi a baj,mondja el,ha megmakacsolja magát,akkor tudtára adom,hogy nagyon érdekel a válasza (valjuk be őszintén,hogy a rengeteg dolgunk mellett ez sokszor elmulasztódik) és ha elkezd mesélni,akkor csak hallgatom és hümmögök és akkor többnyire kiugrik a szög a zsákból.Ettől függetlenül sokkal többször kéne a kis fejükkel gondolkodnom,mint ahányszor valójában megteszem.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!