Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevesebb lesz a GYED? Mit...

Kevesebb lesz a GYED? Mit hallottatok erről?

Figyelt kérdés
Most tervezzük a babát és felhívtam a könyvelőm,hogy nagyjából számoljuk már,hogy mennyi GYED-et fogok kapni. Mondta,hogy lehet, hogy áprilistól be akarják vezetni,hogy csak 60%-a legyen a bérünknek a GYED! De jöttek és nem értettem egyáltalán,hogy miről beszél,mert hadart, most meg szabin van. Gondoltam megkérdezem,hogy hallottatok-e ilyesmit? Nagyon nem örülnék neki!
2011. ápr. 1. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem terveznek ilyet.

Szerintem a könyvelő összekeverte az új táppénzszabályokkal.

2011. ápr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mostanában sokat foglalkozom ezzel a témával, mert lassan mi is szeretnénk babát. Még nem hallottam hogy változtatni akarnának, a táppénzt módosítják vagyis akarják majd. Amúgy munkaügyes vagyok, a kolléganőm is mondta volna ha lenne bármilyen változás.

Az utolsó infóm, hogy a Gyed maximális bruttó összege 109200Ft. Ezt akkor kaphatod meg ha a fizetésed legalább bruttó 156000Ft. Vagyis a Gyed a fizetésed 70%-a, de maximum 109200 Ft.

Remélem azért egy picit tudtam segíteni.

2011. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet,hogy én értettem félre, mert nagy forgalom volt a háttérben!:) Igen, reménykedtem benne, ha lenne ilyesmi, akkor már hallottam volna róla!

Nagyon köszi Nektek!

2011. ápr. 1. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet a betegszabi, táppénz módosításról beszélt a könyvelő.

[link]


"Betegszabi helyett táppénz jár

Ha a kismamát veszélyeztetett terhesség miatt kiírja az orvos, már a keresőképtelenség első napjától táppénzt fog kapni.

Eddig az első 15 napra a munkáltató által finanszírozott betegszabadság járt, ami a bér 70 %-ának megfelelő juttatás volt, de ebből még szja-t, valamint egészségügyi- és nyugdíjjárulékokat vontak. Mostantól ehelyett táppénzt folyósítanak a kismamának, ami a bér 60 %-ának felel meg, viszont ebből csak szja-t vonnak, járulékokat nem.


2011. április 30 után

Az új szabályokat a 2011. április 30-át követően megállapított táppénzre kell alkalmazni. (Tehát akinek a keresőképtelenségét legkésőbb április 29-ig megállapítják, arra még a korábbi szabályozás vonatkozik majd.) "

2011. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Na, de a táppénz nem mostantól 60%, hanem már 2009 óta annyi...

Biztos, hogy most nem nyúltak hozzá a gyedhez, a változások csak a táppénzt érintik. (Ez persze nem jelenti azt, hogy nem is fognak hozzányúlni, de én még nem hallottam ilyen info-kat.)

2011. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem azzal keverte, hogy mostantól a veszélyeztetett terhesség miatti keresőképteleneknek nem jár 70%-os betegszabi, csak a 60%-os táppénz. Gyakori hiba könyvelőknél.
2011. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!