Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HOgyan lesz tovább az új GYED...

HOgyan lesz tovább az új GYED törvény miatt, mit hallottatok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk mégegy gyermeket, de nekem szükségem lenne a 2 év Gyedre, mert Gyesből nem tudom eltartani majd, de 1 éves korban nem szeretném bölcsibe adni.Ha lesz új törvény,akkor igaz az, hogy aki júli 1 előtt igazolja hogy terhes csak az kap majd 2 évig Gyedet?
2009. ápr. 9. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
úgy tudom,ha meg van a 2 év munkaviszony legalább,akkor járni fog a 2 év gyed
2009. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ez így van, igaz a hír, hogy akinek júl 1. után fogan a babája arra nem vonatkozik már az eddigi GYED szabályok.....
2009. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
nem lesz már július után fogant babákra 2 év GYED!! nem jól írta az 1. válaszoló
2009. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

első válaszoló vagyok.én ezt olvastam,itt a neten:

Jövő május elsejétől a gyedhez a jelenlegi féléves előzetes biztosítási jogviszony helyett egy évre lesz szükség. Mindez azt jelenti, hogy az idén nyár elejéig megfoganó gyermekekre még nem vonatkoznak a megszorítások. Jelenleg a gyed a gyermek kétéves koráig jár, a jövőben viszont a hossza az előzetes biztosítási jogviszonnyal egyezik majd meg, de továbbra is legfeljebb a gyermek kétéves koráig jár. Vagyis, ha valaki 13 hónapot tud felmutatni, akkor csak a gyermek 13 hónapos koráig maradhat otthon gyeden, utána a jóval alacsonyabb összegű gyermekgondozási segélyt veheti igénybe.


[link]


én ebből úgy vettem ki,hogy ha megvan a 2 éves jogviszony,akkor lehet 2 év is a gyed

2009. ápr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak. Sajnos az a cikk februári, amit olvastál. Akkor még úgy volt, ahogy írtad. Azóta jött ez az új marhaság, hogy 1 évre leveszik a gyed idejét. Ma viszont azt olvastam az origo főcímében, hogy a kormány változtatna néhány dolgon. Legyen úgy, és vegyék már észre, hogy az egyik legsúlyosabb döntés a gyed elvétele. Remélem ezt visszaállítják.
2009. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Én is úgy tudom, hogy a június előtt fogant babákra nem vonatkozik. Bár nagyon remélem, hogy nem fogják bevezetni! Jó lenne, ha észre vennék, hogy ezzel csak azt érik el, hogy kevesebb lesz a gyerek!

Csak azt nem értem, hogy miért a kisemberen lehet csak takarékoskodni? Miért nem attól vonják meg a sok lét, aki évi 70-80 milliót keres? Felháborító!

2009. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, júliusra gondoltam! Előző
2009. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM CSAJOK NAGYON!!!! Akkor sajnos jól tudom, és ez azt jelenti, ha szeretnék a második babóval is itthon lenni 2 évet Gyeden(mivel ugye az magasabb összeg mint a Gyes),akkor most neki kell állnunk a második Babónak?Jól gondolom??És a kiskönnyvel kell majd igazolni, hogy megfogat július 1 előtt?Köszi lányok mégegyszer.
2009. ápr. 9. 15:41
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
mégiscsak a legelső válaszolónak volt igaza, hiába pontoztatok, hülyék.
2009. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hülye vagy te......
2009. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!