Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdés Geréb - ügy kapcsán-...

Kérdés Geréb - ügy kapcsán- mi történt volna másként kórházban?

Figyelt kérdés
Ha egy csecsemő/magzat megakad a szülőcsatornában (a válla - ebben az esetben), akkor a korházban mi történt volna másként, mint otthon? Olyankor sajnos már császározni sem lehet! :((
2011. márc. 25. 05:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen vállelakadásos babaként születtem, élve, és semmi bajom. Ha anyukám orvosa ott toporgott volna, hogy majd csak kijön ez a gyerek, meghalok.

Nálam műfogást alkalmaztak, senkinek nem tört el semmije, egyedül a vállam húzódott meg. Maradandó károsodás lett belőle, de nem olyan mértékű, mint az agykárosodás, ( ha jól tudom a szülőcsatornában a baba minél több időt tölt, annál kevesebb oxigénhez jut, mert a köldökzsinór összenyomódik), és 33 évesen a második babámat várom éppen. Soha, semilyen okból nem szülnék otthon.

2011. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem védem Geréb Ágnest de szerintem ezek az anyukák ugyan olyan felelőtlenek voltak.
2011. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Ikres anyának hogy jut eszébe otthon szülni??

Na a másik meg az apuka: mert egy nő terhesen nem 100%-ig gondolkodik ugyanúgy, mint ahogy máskor, de a férje nem áll hormonsokk alatt, hogy engedheti bele a feleségét meg a két gyereket ebbe a szektás baromságba? Én nem értek egyet a börtönnel: Magyarországon nem szokás szülészeket börtönbe küldeni, de el lehet tiltani, de a szülők, akik most perelnek, nem hibásak?

2011. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a vállelakadásos baba :D

Egyrészt emiatt sem fordult meg a fejemben, hogy otthon szüljem meg a lányomat, másrészt meg amikor őt szültem, nem tágultam rendesen. Ha nem kapok oxitocint, baj lett volna, mert egyujjnyira voltam csak kitágulva, és már nyomnom kellett. Vissza kellett tartanom. Mit csináltak volna velem itthon? Kézzeltágításon kívül nemsokmindent tudtak volna kezdeni a helyzettel. A kórházban azt mondták azért ne nyomjak, mert ha most elindul a baba szanaszét repedek, beadták a hormont, másfél óra múlva simán megszültem a lányom, gond nélkül. Nekem sem lett bajom, és neki sem. Itthon ebben már nem lettem volna olyan biztos.

Az szokott bosszantani, hogy a kórházi beavatkozásokat a kínzás kategóriájába sorolják automatikusan, pedig van olyan helyzet, amikor igenis mást nem lehet csinálni. Az oxitocinról is olvastam már azt, hogy az csak ártalmas, ha én nem kapok, vagy még most is ott erőlködnék, vagy már halottak lennénk mindketten. Valaki meg azt mondta, hogy ilyenkor a leki görcsöt kell kezelni, mert az okozta nálam hogy nem tágultam. Hát meg még az hogy a saját szervezetem nem termelt eleget ebből a hormonból.És ezt sajnos nem lehet mással pótolni, csak úgy ha beadják.

2011. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Én kórházban szültem, és most is ott fogok - (még 5 hónap). A kisfiam elakadt a szülőcsatornában, és 2 szülésznő nyomta ki, egy orvos meg "lent" volt. Oxitocint én is kaptam, nekem sem termelődött elég az adott hormonból. Nálunk nem a váll akadt el, hanem 3 héttel korábban született (indított szülés fenyegető oxigén hiány miatt), plusz kb. olyan széles volt a babám, mint amilyen hosszú... Otthon végünk lett volna...

Gerébről: én a szülőket ítélem el, de nagyon, G. Ágnes csak egy eszköz ezen a téren. Ha nincs ő, van más. Egyébként a sok negatívum mellett az is említést érdemel, hogy ő volt az úttörője az apás szülésnek.

2011. márc. 25. 10:34
 16/21 A kérdező kommentje:
Ja, és ez a csonttöréses módszer nagyon "kemény". Az nem fáj nagyon?? Akár a babának, akár az anyának? Bár ha ez ment életet, egyértelmű a szükségessége.
2011. márc. 25. 10:35
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik rossz elve alapján törnek csontot szerintem. Ha már mindent végigpróbáltak, és semmi más nincs, én is azt mondom, inkább törjék, minthogy meghaljon a baba.Ugyanolyan fájdalmas ez egy újszülöttnek, mint egy fenőttnek, de következményeit tekintve hosszútávon mégsem annyira gázos, mint a szülőcsatornában megfulladó csecsemő. Életmentő beavatkozás. Ugyanaz a kategória mint pl a gégemetszés. Az is fáj, de aki fuldoklik, annak az életét mentik meg ezzel.
2011. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


Nem volt időm minden választ elolvasni, de rengeteg olyan gyereket láttam akik kórházban születtek oxigénhiány egyéb problémák intézetek vannak tele velük egy életre végük van, vegetálnak sokan nem látják őket, mert gyakorlatilag még az utcára sem viszik ki őket, mert az átlag ember viszojog tőlük:-( ezek a gyerekek kórházban elvileg "megbízható" körülmények között kezdték volna meg az életüket, csak hogy hogynem valami kis figyelmetleség, apró hiba miatt aminek el kellett volna kezdődni az életüknek gyakorlatilag vége is lett. Nem Geréb Ágnes mellett vagyok elítélem nem értek egyet az otthon szüléssel, szerintem felelőtlenség otthon szülni, de aki ezt bevállalja és nagyobb baj történik az csakis az ő hibája. Viszont őt megbüntetik, kórházi körülmények között egy orvos ugyanezért még csak egy ejnyebejnyét sem kap na ez az ami igazán felháborító! Kórházi körülmények között az oxigénhiány egy majdnemhogy természetes dolog, mit sem jelent, de annak aki ezzel él és minden nap zokogva alszik el, mert a gyerekének volt egy kis oxigénhiánya na annak nem mindegy. Ne haragudjatok csak már nagyon bosszantott ez a téma és csak kiírtam magamból!

2011. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem sokszor még a kórházi felszerelés sem elég. Az egyik szülészorvos mondta, hogy ha pl komplikáció miatt kell császározni, sokszor így is az utolsó pillanatban érnek be a kismamával a műtőbe, pedig nincs három méterre a szülőszobától. Mert ha szülés közben van komplikáció az mindjár életveszélyes vagy az anyára, vagy a babára nézve, szóval olyan ott nincs, hogy csak kicsit van gubanc. Ha van akkor rögtön nagyon súlyos van. Előre meg ezt megmondani nem lehet.

Vállelakadásnál is csak akkor derül ki, hogy elakad, ha már el van akadva. Elötte ennek semmi jele nincs. Elindul a baba, kibújik a feje, aztán utána se ki se be, közben meg nem kap oxigént. Megjósolhatatlan előre. Én normál súlyú, és méretű baba voltam, mégis elakadt a vállam.A bátyám 50 gramm hijján ugyanakkora volt mint én, az ő válla nem akadt el.Semmi köze a baba méreteihez, vagy az anyáéhoz.

2011. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Többen megírták,de én is azon a véleményen vagyok,ugyan olyan hibás az is aki otthon akar szülni.Ezt már nem tudom minek nevezzem.A gyermeke életével játszik.
2011. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!