Mit tennétek a helyemben? Aláírjam a felmondást?
Csődöltesse csak be!
Vedd fel diktafonnal a következő beszélgetést, és aztán egy jó kis munkaügyis-pert is helyez kilátásba...
Igen ez nekem is eszembe jutott...
Ja! Hosszabb rövidebb szünetekkel 11 évig melóztam náluk!!!
Szia!
Az biztos, hogy egyből egy munkajogászhoz szaladnék, addig míg vele nem beszéltem alá nem írnék semmit. Nem vagyok benne biztos, hogy nem jár neked végkielégítés, ha csődeljárás van a cég ellen, ezt a munkajogász biztos meg tudja mondani. Még ha nem is jár neked ilyenkor végkielégítés, akkor sem veszítesz semmit, hiszen a közös megegyezéssel sem járna. Az a 20e Ft, pedig tényleg nevetséges, hiszen te a GYED-edet veszélyezteted ha aláírod a közös megegyezést.
Én max. annyira lennék hajlandó (ha egyébként tök korrekt volt velem az elmúlt években), hogy felajánlom, hogy átvállalom a könyvelőnek járó díj felét.
Jár a végkielégítés, méghozzá 11 év után nem is kevés! (10 év felett háromhavi!)
Idézek:
"A következőket kell tudnia: A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése (ez pl. ez az eset, ha csődeljárás következtében megszűnik a cég) következtében szűnik meg.
A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a munkáltatónál a következő bekezdésben meghatározott időtartamban fennálljon.
A végkielégítés mértéke
a) legalább három év esetén: egyhavi;
b) legalább öt év esetén: kéthavi;
c) legalább tíz év esetén: háromhavi;
d) legalább tizenöt év esetén: négyhavi;
e) legalább húsz év esetén: öthavi;
f) legalább huszonöt év esetén: hathavi
átlagkereset összege.
Fontos tudnia, hogy a csődeljárás célja, hogy az adós egyezséget kössön hitelezőivel, és a csődeljárás alatt kidolgozott programmal biztosítsa a vállalkozás további működését, ezen belül pedig az, hogy a hitelezők követelései kielégítést nyerjenek. Amennyiben ez megvalósul, a cég tovább működik.
Amennyiben a csődeljárásban az annak céljául szolgáló egyezség nem jön létre a hitelezőkkel, „átfordul” felszámolási eljárásba.
Mindkét esetben igen kétséges a hitelezők (ebbe beletartoznak a munkavállalók is!) kielégítése, így kétségessé válhat az egyébként jogosan járó végkielégítés kifizetése (is).
Ha közös megegyezéssel szünteti meg a férje a jogviszonyt, abban legalább biztos lehet, hogy nem marad követelése a munkáltatóval szemben (amennyiben kifizetik a munkaviszony idejére járó munkabérét)."
Ez egy ügyvédnő és egy hölgy levelezéséből részlet.
Szia megint!
Akkor jól emlékeztem, hogy jár a végkielégítés a csődeljárás (felszámolás) következtében is.
Szerintem egyértelmű akkor, hogy nem szabad aláírni a közös megegyezést.
Ha most aláírnád, nyersz most 20eFtot, járna a GYED (utánanéztem, ha a TGYÁS folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszony, feltéve ha megvolt a két éven belüli 180 nap), de elveszed magadtól az esélyt a végkielégítésre és a bentmaradt szabadság is elveszik. Ami elég komoly esély, mert mind a csődeljárás, mind a felszámolás esetében elsőbbséget élveznek a munkabérek és a végkielégítések.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!