Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák! A párotok...

Anyukák, kismamák! A párotok mi mindenben segít nektek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a baba, kisgyerek körüli teendőkre... pl. pelenkázás, etetés, fürdetés, altatás...stb. Esetleg van háztartási munka amit néha megcsinál helyettetek? :-) Kiveszi a részét ezekből a teendőkből, vagy inkább "kimarad" belőle?
2011. márc. 24. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem szerencsém van a férjemmel.3 müszakba jár dolgozni,de ha úgy van felkel éjjel is a lányunkhoz,mikor pár hetes volt,engem hagyott aludni,mikor már kifáradtam,és ő éjszakázott.Pelenkáz(már elértük hogy a kakit is kiszedi:-)),fürdeti,játszik vele,a tápszert odaadja,megcsinálja,viszont rendesen etetni nem nagyon szereti ,mert köpköd a gyerek:-)Emellett ha úgy van megfőz,kiporszivózik.
2011. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugyan még csak két hónapos a babánk, de a férjem rengeteget segít. Etetni nem tudja, szoptatom, viszont szinte minden másban. Először is, a főzésen és a vasaláson kívül minden házimunkát átvállalt, bevásárol, porszívóz, mosogat, takarít, mos, tereget, rendet rak utánunk (jó nagy káosz van néha délutánra). A fürdetést mindig közösen csináljuk, sokszor ő pelenkáz, ha a kislányunk nem alszik el, ringatja, ha hasfájós, sétál vele, énekel neki. Sokkal nyugodtabb természet, mint én, amikor a sok sírástól, hasfájástól én már elbőgöm magam, hogy nem tudok mit tenni, átveszi a babát, és akár órákon át mászkál vele. Igazi tündér.
2011. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is szerencsés vagyok.2 gyerekünk van,a -kisebb 3 éves lesz-de a férjem sokat segít.Igaz,nem teszi/tette tisztába agyereket,de ha kell porszívózik,bevásárol,sétáltatja,eteti,fürdeti a gyerekeket,és játszik is velük.Arról nem is beszélve,hogy a kertet Ő tartja rendbe,és melózik.Összességében maximálisan elégedett vagyok Vele(és persze hálás is vagyok Neki)!
2011. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenben segít szinte. Főzni nem tud, mosni pedig nem engedem, de ezeken kívül bármit megcsinál. Bevásárol, porszívóz, mosogat, felmos, vasal, pelenkáz, fürdet, etet, altat és sokat játszik is a picúrral.
2011. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat segít. Mivel tápszeres a baba, és éjjel kétszer kel fel enni, először a férjem kel fel hozzá, másodszor pedig én. Így mindketten tudunk azért pihenni.

Ha itthon van, segít a házimunkában is, bár igyekszem mindent megcsinálni, amit lehet. Amúgy mosogat, mos, porszívózik, még főz is, ha mondom neki, hogy mit hogyan kell. :)

Ma egy hónapos a kislányunk, tegnap pl. fodrásznál voltam, mert a férjem addig nagyon szívesen vigyázott a bébire. Szóval nagyon szerencsés vagyok, így néha jut 1-2 órám magamra is. Vagy pl. el tudok menni vásárolni, amíg ő otthon marad a picivel. Bár most, hogy már 1 hónapos, most már vihetem őt is, így egyszerűbb lesz azért.

2011. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen szerencsések vagytok.. Az én férjem nem segít, illetve csak nagyon ritkán és mindenért könyörögni kell. Soha nem kelt fel éjjel, pelenkázni nem szeret. Ha megkérem játsszon vele az kb 10 percig tart, utána leülnek a számítógép elé és Anna és Petit néznek. Ha megkérem vigye le a szemetet, akkor 2-3 nap múlva talán leviszi, ha nem akkor duzzogva én. És sorolhatnám.. Hát én nem így képzeltem el.
2011. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk enyém a házimunka, de nem azért, mert lusta a férjem, hanem én nem várom el tőle. Mivel én itthon vagyok a két gyerkőccel, és nem dolgozom, nekem van időm a házimunkára. A férjem, ha hazaér a munkából, már csak a gyerekekkel foglalkozik, és ez így jó. Nem várnám el tőle, hogy dolgozzon, porszívózzon, takarítson, és még a gyerekekkel is foglalkozzon.

Az egyetlen, ami van, hogy reggel a kezébe nyomom munkába menet a szemetet, hogy vigye le.

Fürdetés, altatás az övé minden este.

Ha itthon van, csak ő foglalkozik a gyerekekkel, én meg pihenek, meg persze velük vagyok, csak nem csinálok semmit.


Ha majd visszamegyek dolgozni, akkor átszervezünk mindent, akkor majd együtt csináljuk a házimunkát.

2011. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk fel van osztva az élet, én vagyok a bébivel, akinek szeparációs szorongása van már, ezért nagyon rövid időre válunk szét csak, ezalatt a legegyszerűbb dolgokat tudom csak megcsinálni, emellett én mosok, teregetek, vasalok éjszaka.

Bevásárlás, takarítás, főzés, ezeket mind a férjem csinálja.

2011. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sokan milyen szerencsések.

Az én férjem vigyáz a lányunkra, játszik vele, ha elkészítem a tápszert odaadja, elmegy bevásárolni, sétálni a lányunkkal.

A háztartás (főzés, mosás, takarítás stb.) az enyém, pelenkázni nem pelenkáz és fürdetni sem fürdet.

De lehet jobb is, mert szerintem egy férfi nem olyan alapos, mint egy nő, mármint pelenkás terén legfőképpen....

2011. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amiben éppen kell.

Háztartás, gyerek, lelkem ápolása, bármi.

Egyedül mosni nem hajlandó. Mosógép fóbiás :-) de a teregetés már megy.

2011. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!