Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nyűgösek, házsártosak a...

Miért nyűgösek, házsártosak a fiatal kismamák, annak ellenére, hogy mindenük meg van és mindenben ki vannak kímélve, szinte a tenyerünkön hordozzuk, szinte semmi nem tetszik nekik. Nem tudom mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Zavarja ha számítógépezek, ha olvasok, ha a telefonom nézegetem, bármit teszek semmi nem tetszik, főleg akkor, amikor elkapja az álmosság.
2011. márc. 11. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez azért nem olyan egyszerű. Ehhez többet kellene látni a kapcsolatból. De azért ne gondold, hogy olyan könnyű dolguk van a kismamáknak! A terhesség lehet nehéz, lehet rosszul, amellett még ott a háztartás. Ha meg meg van már a baba, akkor egész nap vele van, keveset alszik, apuka (sok helyen) meg hazajön és vacsi után bevágja magát a tv vagy a gép elé!
2011. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A hormonok teszik, nem ellened szól... Én is sokkal ingerültebb hisztisebb voltam abban az időszakban! Ha egyébként nem volt ilyen, akkor ez csak amiatt lehet...
2011. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Mi az a "kímélet"? Biztos segítesz otthon eleget?


Nem kell rögtön a hormonokra fogni, a hormonok legfeljebb erősebb reakciót váltanak ki az egyébként JOGOS sérelem esetén - de nem képzelődést okoznak! (Ez menzeszre is igaz.)

2011. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pl. a kímélet azt jelenti,hogy segítek porszívózni, mosogatni, mosni, teregetni.Csak ritkán kell főznie, akkor együtt főzünk, cipelnie nem kell, a bevásárlást együtt intézzük, a legfontosabb nekem az, hogy ne terhelje magát és pihenjen annyit, amennyi szükséges.
2011. márc. 11. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom.
2011. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz a terhesség?


Én a 18. hétig szinte csak a kanapén hevertem egy lavórral a kezem ügyében. Reggeltől estig hánytam és émelyegtem.

Utána jöttek a problémák tovább, többször voltam kórházban is. Az utolsó hónapban végig.


Na én olyan harapós voltam, hogy nálunk még az alsó és a felső szomszéd is laposkúszásban közlekedett. Már a hangos szóra, a kaja szagára is kiakadtam. Nem vágytam másra mint hogy egyedül legyek egy sötét szobában a kis alienemmel. Mert persze pörgött ezerrel a hasamban, csak úgy hullámzott az egész.


Az utolsó két hétben sírva könyörögtem "babaűzőért" a nővéreknek annyira kikészültem. Se feküdni, se ülni sehogy sem volt jó. Feszített mindenhol, hatalmas hasam volt nagyobb mint egy ikresnek, aludni nem tudtam össze vissza vizsgálgattak.


Szóval ne piszkáld ha nem muszáj. :) Lehet békére és nyugira vágyik. Csöndre, sötétre, pihire, egy kis egyedüllétre.

2011. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Nekem életem egyik legrosszabb élménye volt a második terhességem. Az első 3 hónap hányás, aztán aludtam mint a medve, két hét lazább időszak, aztán növekvő has, ödéma, óriásbébi stb. Kész kín szenvedés volt az egész, amit megspékeltünk egy 18 órás vajúdás utáni császárral. Az utolsó hónapban már könyörögtem, hogy piszkálják ki, mert gyakorlatilag semmit sem tudtam csinálni. A környezetem szerint elhagytam a magam, az orvosom pedig mondta, hogy cipelnék ők ezt a hatalmas gyermeket. A kicsi 4 hónapos korára kezdtem nagyjából újra embernek érezni magam. Szóval türelem. Van akit nagyon megvisel.
2011. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!