Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy felesleges drága babakocsit venni?

Figyelt kérdés
Állítólag, mert "úgysem használod ki".De mi az, hogy úgysem használod ki??? Nincs erre napi használati díj, ami megtérülne, nem igaz?:S Amúgy meg szerintem mindenki a lehetőségeihez képest a legjobbat veszi meg a babájának...
2011. márc. 21. 07:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Mert sokak bele se gondolnak hogy Neked mire fog kelleni hogy közlekedsz vele hogy nem csak sétához kell, hogy nem mindegy milyen könnyü boldogulni vele nap mint nap .


Szóval az ilyet nem kell felvenni evvel az erővel lehetne használni egy húszezres kocsit is de azzal csak szenvednek sokan mert nehéz és nagy.

2011. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mi nővéremmel egy időben vettük a babakocsinkat. Nekem egy Pierre Cardinom van 40. 000 Ft volt újonnan 5 éve. Neki egy Peg Peregoja, amit kb. 150. 000 vett ugyanakkor. A funkciói ugyanazok: mózes, travel system, sport ülés, esernyőre csukható, átfordítható.

1 éves mindkettőnknél a második gyerek. Az övéké majd szét esik, a miénknek semmi baja egy kis nyikorgáson kívül. Nekik teljesen kifakult, nyeklik-csuklik összevissza, szigetelőszallagozni kellett a csuklóit stb.

Ezért nem éri meg drága babakocsit venni. Az én 40 ezer forintosom meg szerintem még egy gyereket simán ki fog szolgálni, pedig elég sz@r járdánk van.

Akkor amúgy azért nem vettem drágábbat, mert ha nem válik be, akkor is marad 100 ezer forintom egy másikra.

Azt azért megjegyzem, hogy új korában semmi baja nem volt a Peregonak, csak 1 év után jöttek ki bajai.

2011. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem biztos,hogy a drága a legjobb! Ott csak a márkanevet kell megfizetni,nem a minőséget!

Nem azt mondom,hogy Tesco-sat kell venni,de felesleges több százezret adni érte. Abban pedig igaza van,hogy nem használod ki. Normál esetben egy babakocsit legfeljebb a baba másféléves koráig használod. Utána örülsz,ha fele pénzért eltudod adni valakinek.

2011. márc. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk közel 200 ezer volt a babakocsi. de mi úgy vettük hogy elötte a neten megnéztük hol mit írnak róla külföldi oldalakon, így ez volt amire szinte egyöntetüen csak pozitívat írtak. A másik hogy nekünk is voltak kívánságaink, pl könnyü legyen, a mózes leszerelhetö legyen. nagyon szeretem, semmi baja sincs és napi szinten használom, állandóan dobálva van a kocsiba, majd ki, de nagyon bejött. lehet egy olcsobb is jó lett volna, de a páromnak ez tetszett és ö ezt akarta.
2011. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó vagyok. Meg azérzt is mondják mert nincs rá pénzük vagy sajnálják rá a pénzt, vagy mert megvettek egy olcsót ami bejött nekik.

Ugyan olyan mint hogy fikázzák a sztárokat pl mert Gucci táskával jár a gyerekük. ha nekem is van annyi hogy megengedhetem és tetszik akkor miért ne? De volt itt már olyan kérdés miért adnak gyerekre pl adidas cuccot. mert tetszik a szülönek.

2011. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Mert az olcsóbb is ugyanazt a célt szolgálja...

A fennmaradó pénzt meg lehet másra költeni.

De ha valakinek az anyagiak nem számítanak, akkor meg tök mindegy, mindenki azt vesz, amit jónak tart.

2011. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Az természetes,hogy mindenki olyan babakocsit vesz,amilyenre telik neki és amilyent akar.

Az,hogy felesleges-e?

Régen azt mondták,hogy nem annak van sok pénze,aki sokat keres,hanem annak,aki nem szórja fölöslegesen.

Ez a szemlélet is benne lehet a kifogásokban.

2011. márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a drága, ill. mit engedhet meg magának. Mi tényleg kihasználjuk mert minden reggel viszem a lányom suliba (10 percre van) a kicsit (3,5 hós) csak babakocsival tudom. Belvárosban lakunk, minden közel van nem kell sem autó sem busz. Ha ügyet intézek akkor 1,2-2 órát is mászkálok vele napi szinten, ha jó idő van még többet. Középkategóriás kocsi, ajándékba kaptuk. Meglátszik rajta a napi használat nem tudom ki fogja e bírni még egy évig. Ja, mi bevásárlásnál is jól megpakoljuk olyankor akár 30 kg is van. Nálunk szempont volt, hogy bírja strapát, és ez a kocsi eddig minden szempontból tuti. Ha tönkre is megy kiszolgálja az idejét.
2011. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mert zerintem egy 150 ezres babkocsi semmivel sem tud többet, mint ami a felébe vagy kevesebbe kerül.

Én több mint 2 éve vettem egy Garcu Ultima Ts-es babakocsit 50 ezer forintért, így megvolt a babakocsi és hordozó is.

A mai napig használjuk, a lányom 2 éves.

Semmi baja és nem hiszem, ha 3x ilyen drágát veszek, az többet tudott volna. Mégis mivel?

A gyereket egyik sem viszi el magától sétálni.


Tudtunk volna drágábbat is venni, de felesleges.



Amikor a fima született (11 éves) megvettük az akkor 30 ezer forintért igen drágénak számító pierre cardin babkocsit, egy nagy rakás sz.r voltl, másfél évesen kitört a kereke:-(((

2011. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki maga tudja, mire akar költeni. Nincsenek a kocsik között minőségben akkora különbségek, mint árban. Ez pont olyan dolog, mint az, hogy valaki a Brendonban vesz 20000-ért kismamanadrágot, pedig ugyanolyan jó van máshol 5-10000 Ft-ért. A megtérülés talán arra vonatkozik, hogy meddig használod, és ha el akarod adni, milyen áron tudod. De azzal egyetértek, hogy nagyon sokszor tényleg nem a legdrágább a legjobb. Ha meg azt akarod, vedd meg. :)
2011. márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!