Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az én környezetemben van...

Csak az én környezetemben van így? Szégyen, ha valaki három gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Körülöttem mindenki 1,vagy max 2 gyereket vállal,ha valaki bevállalja a harmadikat akkor már "furcsa".
2011. márc. 18. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Az én környékemen meg teljesen átlagosnak számít a 3, sőt 4 gyerek. (Nem kisebbség, még mielőtt valaki ezt kiabálná...)

Inkább azon lovagolnak, ha egy házaspárnak még nincsen gyereke, akkor miért nincs, mikor lesz, stb...

Mindenkinek magának kell látnia és felmérnie, hogy hány gyermeket tud felnevelni. Ha egyet, akkor egyet, ha hármat, akkor hármat. :)

A férjem volt kollégájánál már a 6. baba is megszületett, na, azt már túlzásnak tartom...

2011. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem furcsa, nem szégyen inkább merészség.
2011. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg irígységből mondanak dolgokat az emberek

szerintem ha úgy tennéd fel a kérdést valakinek, hogy ha milliárdos lennél bevállalnál e 3 gyereket vagy többet biztos a többség azt mondaná,hogy igen..


de ugye aki a mai világban bevállal 3-at, rögötn azt feltételezik, hogy ,,húú akkor ennek több pénze van, ha be meri vállalni"

és egyből irígykednek

mindneki szeretne sok szép gyereket maga körül , de ha nem telik akkor jó az 1 vagy 2 is

2011. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem csak a bátorságodon csodálkoznak.

Én is így vagyok, ha ilyet hallok. Gyáva lennék hozzá, ezért furcsának tartom, hogy vannak, akik be merik vállalni. De ez attól még nagyon jó dolog.

2011. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarok anyagiasnak tűnni, de 2 gyerek szerintem tööbe van, mint 3...

Vegyük csak a nagycsaládosokra vonatkozó kedvezményeket!!

Oviba, iskolába: tankönyv étkezés..

Belépők, és jegyek..

És igenis kell 3 gyerek!! Szerintem akkor lesznek igazán jó emberek, ha testvérek által kapnak jó tulajdonságot!

2011. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég lettem terhes a harmadikkal, már előre tudom, hogy anyósom majd rosszallja, mert amikor a második megszületett, leszögezte, hogy ennyi elég is, ne legyen több. Imádjuk egymást egyébként, semmi rossz viszony, de ő is soknak tartja a 3 gyereket. Hát mi meg nem. Ha kicsit sikerül kibővíteni a házunkat, akkor lesz negyedik is. Ha nem, akkor marad három. Az életem értelmei.
2011. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen. Sőt, senkinek semmi köze hozzá :)

Nálunk most jön a második, nem szeretnénk hármat, de már így is megkaptuk a magunkét, hogy barmok vagyunk, meg nem is vagyunk normálisak, meg el is kell tartani stb.


Egyébként szerintem két gyerek nem kerül kétszer többe feltétlenül, nálunk úgy néz ki a második is kislány lesz, van csomó babaholmi, szóval nagyjából most ennél a babánál tényleg csak a pelenkát kell majd megvenni, mert babakád, bútor, babakocsi van. Nagyobb kiadás nem lesz. Na jó azért úgysem fogom kibírni hogy ne vegyek pár új rugit, vagy kisszoknyát, de igazából átnéztem a listát amit a védőnő adott, és mindent sikeresen kipipáltam róla( négyéves a lányom, és csomó mindent elraktam, mert kettőt szerettünk volna, szóval még 56-os cucc is annyi van, hogy belefulladunk. )

Később ovinál is ugyan majd kétszerannyit kell fizetni, viszont akkor meg már dolgozom...legalábbis merem remélni, hogy addig valami csoda fog itt történni. :)

2011. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a kérdezőt,én is a harmadikat várom. Véletlen estem teherbe,de úgy döntöttünk,ha jönni akar,jöjjön.

Bizony itt is voltak megjegyzések,meg szájhúzások,és a nagyszülők még nem is tudják.Simán leírom már most a reakciójukat: "normálisak vagytok ti? Ezzel a kettővel is milyen nehéz... mé nem veteted el?"

Azért,mert ő is az é gyermekem,mint a másik kettő.

Persze ismerek nagyobb családokat is,ahol 3-4 gyermek van,szóval nem mindenki ilyen,de manapság egyre többen. Ez tény.

2011. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 gyerek van , gondolhatod miket beszélnek a hátam mögött. Szerencsére a szemembe nem mondják. A legszomorúbbnak azt tartom , hogy a saját anyám már a második gyerek után finoman elkezdett célozgatni , hogy elég ennyi gyerek (pl. add el a kinőtt ruhákat stb..), pedig hát sose kértünk tőlük semmit , mástól sem. Nem vagyunk milliomosok ,de megélünk , megvan minden , ami csak kell , nem szenvedünk hiányt semmiben. Az ötödik gyerek úgy született , hogy nagyon kevesen tudtak róla , pont ezért nem reklámoztam, mert ha már kettőnél több gyereke van valakinek arra már csaknem megvetéssel néznek.
2011. márc. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 3-at terveztünk és amikor terhes lettem a harmadikkal mindenki furcsán nézett rám,de amikor gömbölyödni kezdtem akkor már gratuláltak az emberek és csodálkoztak hogy be mertük vállalni a harmadikat.
2011. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!