Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is szörnyű ez az év?...

Másnak is szörnyű ez az év? Vagy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek? Nem birom már.

Figyelt kérdés
Nagyon szörnyű dolgok történnek körülöttem..eddig minden hónapban meghalt valakim...azaz 3embert veszitettünk el, ebből egy volt idős, egy kismama, a harmadik anyukám barátnője..ő tegnap ment el:( azthiszem nembirom feldolgozni ezeket..legfőképp az unkatestvérem aki 24 évesen agyvérzést kapott álmában..többé nem ébredt fel..9hetes terhesen, az esküvője elött 3hónappal ment el.Nagyon rossz mert a szomszédom volt, szinte minden nap találkoztunk és többé nemjön be az ajtón, nem eszünk együtt, nem tervezgetjük a nyarat, a babázást.folyamatosan őrlődöm, esténként amikor elalszik a 10hós fiam akkor sirok..tegnap már őrjöngtem. Úgy érzem, hogy depressziós lettem, nemtudok örülni a fiamnak, ami eddig nem igy volt!folyamatosan szorongok, de nemtudom kihez forduljak!csak a párom tudja hogy mennyire kivagyok, mert ő hallja este a sirást.mások csak nappal látnak, ők sosem látják hogy sirok, nem tudják mennyire kiborultam!Mit tegyek?nem mehet igy tovább..semmihez nincs türelmem és egész nap csak tengek-lengek, ellátom a gyerekemet, de idegeskefdek hogy nem legyen hisztis, ha sir fel tudnék robbanni..szeretnék magamba fordulni és gyászolni, úgy hogy senki ne lásson és ne az legyen hogy ott a kisfiam ne sirjak!igen itt van, de attól még fáj, szeretnék kicsit befordulni, régi képeket nézegetni és elbúcsúzni..azthiszem nembirom tovább..segitsetek kérlek!:(
2011. márc. 6. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te szegény!

Búcsúzz nyugodtan, nem lehet máshogy feldolgozni. Muszáj, különben becsavarodsz. A kicsit nem tudod elvinni egy kis időre valahová, anyukádhoz, barátnőhöz?

Lehet, hogy dokihoz is érdemes lenne elmenni, mielőtt tényleg nagyon belesüllyedsz a depresszióba.

Addig is vegyél valami homeopátiás "nyugtatószert", nekem a Sedatif PC be szokott jönni.

Jobbulást!

2011. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!anyukám elvitte pénteken, hogy kicsit jobb legyen , de másnap jött hogy meghalt a barátnője..ugyan úgy, sőt még jobban visszaestem!megpróbálok valamit szedni, mert azthiszem tényleg nem fogom kibirni..
2011. márc. 6. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak igaza van. Vidd el a babát néhány napra a nagyszülőkhöz, neki se jó, ha így lát téged. Az orvost is meg kellene próbálnod, ő tud segíteni.

Addig is kitartást neked és nagyon-nagyon sok erőt kívánok, az idő segíteni fog.

2011. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kívánok én is neked mihamarabbi megbékélést.A megoldás tényleg az, hogy egy-két napot magaddal tölts és csak magadra figyelj!Nem lesz könnyű utána sem, de a sokk enyhül.
2011. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy több napra nem tudná mert egy héten 5 napot dolgozik!ma eltudná vinni, de nem merem már mondani mert akkor az lesz hogy milyen anya vagyok én hogy egy héten kétszer akarom hogy nála aludjon!attól is félek hogy a fiam jobban szereti őt, mert neki mostis több a türelme mint nekem..szóval azthiszem kikészültem..:(
2011. márc. 6. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha oszinten megbeszeled vele, hogy miert is szeretned, akkor meg kell, hogy ertse. En megertenem. Hiszen nem csak magad miatt tenned, hanem a gyerek miatt is, hogy miutan kicsit kiheverted a tortenteket, ujra olyan lehess, mint azelott. Mert igy most sajnos mindenki csak a karat latja. :( Nagyon sajnalom es reszvetem. :(
2011. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem szereti JOBBAN, "csak" őt is szereti.

Másodszor, tényleg kiakadtál-mellesleg érthető.Kérd meg és indokold is meg-igyekezned kell, hogy egy-két nap alatt kicsit összeszedd magad, mert erősnek kell lenned.Értem és hiszem, hogy nem sírdogálni akarsz, hanem valahogy a miértekre választ találni.

Menj esetleg templomba, ha az vigaszt nyújt és hívő vagy.Ha nem vagy hívő, még akkor is segíthet.

Próbálj tényleg megbékélést találni.3. voltam.

2011. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez most sok volt egyszerre. Ennyi haláleset egymás után, őszinte részvétem! Tudom, közhely, de idővel könnyebb lesz. Sírj csak nyugodtan, nem szégyen segítséget kérni. Egy pszichológus tudna beléd lelket önteni, vagy ha nem szoptatsz, akkor nyugtatót is kérhetsz. Nálunk is így szokott lenni, hogy sorozatban jön a rossz, akkor én is padlóra kerülök, de lassan csak helyre állnak a dolgok. Igazából én a temetések után valahogy nyugodtabb vagyok, mert tudom, hogy jó helyen lesznek a szeretteim. Szomorú a gyász, de előre kell nézned, ott van a kisfiad is, akinek szüksége van Rád! Kitartást és sok erőt kívánok Neked!
2011. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mintha csak saját magamról olvasnék.Az utóbbi időben körülöttem is sok haláleset történt. Először meghalt a nővérem férje, (akit én óvódás korom óta ismertem) aztán a mamám, majd apkám testvére. itt egy kis szünet következett és "csak" ismerősők, haltak meg. ezután volt egy elhalt terhességem. Majd most karácsony után a nagypapám halt meg. És ami legleg, hogy hétfőn temettük az apukámat!! Teljesen váratlanul halt meg. Egyik pillanatról a másikra megállt a szíve.

Úgyhogy énis kivagyok nagyon. Az egyetlen jódolog az életemben a kislányom, aki szerdán lesz 1 éves. Ha arra gondolok, hogy nem lesz itt apkám a szülinapján, akkor sirva fakadok. Nagyon mérges vagyok a sorsra.

De nekem a lányom ad erőt. Amig ő velem van addig minden ok. Eljátszunk, nevetgélünk. Csak északa rossz. De én szerencsére, vagy sajnos?? olyan természet vagyok, hogy a rosszra, nem gondolok (próbálok9 eldugom magamban.

Én csak azt tudom mondani neked a saját példámból, hogy jobb ha veled van a picurkád. ha nincs, akkor csak rosszabb lesz a helyzet.

Mi egész nap anyumnál vagyunk, nem tud egyedül lenni. És látom rajta, ha ott a lányom, akkor jól elvan, bohockodik neki, nevet vele. De amikor pl. lerakom aludni akkor már szomorkodik sír, mert nincs aki elterelje a gondolatait.

És csak sok kitartást tudok neked kivánni!

2011. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neharadgudj, kedves utolsó!nem láttam hogy irtál!Amúgy most nálunk is az a rész van hogy ismerősök halnak meg!Őszintén remélem hogy nem történik más, mert azt már nem birnám!nekem is a kisfiam ad erőt(ő jövő hónapban lesz egy éves:) )csak néha jobb egy kicsit belezuhanni a gyászba, vagyis nekem jobb!és igen ahogy irtad este a legrosszabb..olyankor mindig előjönnek a sötét gondolatok...és annyira rossz!

Őszintén sajnálom ami veled történt!és fogadd őszinte részvétemet!Rengeteg kitartást kivánok neked és a családodnak!a Kislányodnak pedig BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!:)

2011. márc. 20. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!