Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen szörnyű az itthonlét?

Miért ilyen szörnyű az itthonlét?

Figyelt kérdés
15 hónapja vagyok itthon a kicsimmel, akit imádok. Viszont itthon lenni utálok. monoton, egyhangú. A lányom sem egy könnyű eset, mint a legtöbb baba, de nem őmiatta rossz nekem itthon. Főleg akkor telik iszonyt lassan, ha reggeltől estig egyedül vagyunk. Megyünk különböző programokra, nekem is jut néha egyedül egy-egy óra. Mégse találom önmagam. az is baj, hogy szörnyen türelmetlen természet vagyok; ez is javult, de sose leszek egy halvérű.
2010. szept. 28. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Néha én is közlöm a férjemmel, hogy világgá tudnék rohanni. Nincs nehéz dolgom, hiába van három gyerek, a kettő iskolában van, a harmadikkal vagyok itthon, a háztartás elég gépiesített a mai világban, néha mégis hiányzik a kimozdulás. Nem a munkahely, nem annyira más emberek, inkább kettesben a férjemmel, egy-egy kirándulás. A havi 1-2 nagybevásárlás, játszóterezés nem kimozdulás... Havonta egyszer találkozom a barátnőmmel, de ez is olyan, hogy nem tudok igazán kikapcsolni. Ha jön a rosszabb idő, ez még elviselhetetlenebb lesz. Ha süt a nap, mintha kicserélnének, de ha napokig esős, az borzasztó...
2010. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
akkor én nagyon halvérű lehetek, mert semmi kedvem nincs kimozdulni. Mindíg találok valami csinálnivalót. A munkámból kifolyólag ssem voltam itthon. Mióta itthon ülök a kicsimmel, már 10 hónapja, még nem untam meg itthon lenni. Néha hiányzik egy kis kimozdulás, de többnyira azzal telik a nap, hogy de jó volna ezt is meg azt is megcsinálni, aztán majd hetek múltán el is jutok odáig a kicsim miatt. Jövő héten kezdődik az egyetem, muszáj lesz kimozduljak, de őszintén nem sok kedvem van hozzá. Annira csodálkozok az ilyen nőkön, mint te, én ha még 10 évig itthon ülnék, akkor is találnék magamnak munkát a ház körül, annyi itt a tennivaló!
2010. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2éve vagyok itthon. Állandóan csinálok valamit. Egész nap le se ülök, csak ha a pici alszik félóra internet aztán főzés:-)Én a szülés után voltam így. Untam a körsétákat, sehova nem mentem, jött a karácsony...Minden nap káosz volt. Bevallom nálam a időzítés jött be. Persze, egyhangúnak tűnik, hogy minden nap egyforma, de azzal, hogy minden ugyanakkor történik a fiamnál nyugalom lett. Tudom, hogy mikor van időm akár Önmagamra is, vagy ha van kedvem nyugodtan mehetek vele akármerre, mert tudom, hogy akkor aludni fog:-)Mondjuk írod, hogy ezt Te is csinálod. Azt is lehetne csinálni, hogy rábízod a nagyira a picit, és kettesbe elmentek valahova, akár 2 napra is:-) Mi is szoktunk ilyet(1 naposat), ilyenkor kicsípem magam, és elmegyünk valahova. Kicsi romantika, és látom, hogy megfordulnak utánam az utcán mindig visszahozza az önbecsülésemet. Kitartás:-)
2010. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kedves második, nem olvastál el figyelmesen. Először is, ne vedd magadra a halvérű jelzőt, én csak irigylem azokat, akiket semmi nem hoz ki a sodrából. Aztán: nem azt mondtam, hogy nem csinálok semmit, mert sok mindennel foglalkozom, de kicsi a mozgásterem. Naponta több tucat emberrel foglalkoztam...

2010. szept. 28. 11:56
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Én sem érzem úgy, hogy szörnyű lenne az itthonlét. Mondjuk azzá tehetném, ha mindig a rossz oldalával foglalkoznék, de nem teszem. Én szinte minden nap egyedül vagyok, úgy alakult, hogy a férjemet is nélkülöznöm kell, de mégsem érzem magányosnak az itthon töltött napokat.
2010. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Régen szinte csak aludni jártunk haza, sok meló, sok élmény. Most meg ugye... ráadásul ez egy kisváros, igen korlátozott lehetőségekkel.Persze általában én is jól elvagyok a kicsivel, de néha nagyon befordulok.
2010. szept. 28. 12:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Látod, embere válogatja, nekem is olyan volt a munkám, hogy az utcán éltem, haza csak aludni jártam. Alig vártam, hogy végre itthon lehessek. Amúgy meg nagyon utálom a céltalan sétákat. Néha kimegyünk, ha jó az idő, de csak azért, hogy nézelődjek, kirakatokat nézzek, nem megyek ki. Csak ha van valami célja: pl. bevásárlás, piacolás, számlafizetés, stb. Pl. a céltalan sétát is úgy oldottam meg, hogy vizsagszesszióban vittem a jegyzeteimet, és ha a kicsi a kocsiban elaludt, leültem egy padra és tanultam. Utálom az időt felesleges lábkoptatásokra fecsérelni. Te nyilván a munkád miatt nem találod önmagad, a pörgés hiányzik. Én a pörgést is meguntam. Csendre, nyugalomra vágyom, a megszokásra. A „mókuskerékre”.
2010. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan ismerosom, aki visszament egybol dolgozni 2 ev utan, mert mar nagyon unta otthon. Talan neked is ezt kellene tenni. Amugy engem sem nagyon elegit ki az itthoni let foleg, hogy a ferjem amugy sincs itthon, csak havonta 1-szer jon haza most 1 napra. Biztos, hogy azert van ez az erzes benned is, mert teljesen mas volt az eletmodod, az eletritmusod a szules elott.
2010. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért 2 év után az nem egyből van. :) Én is fogok menni, de mondom, hogy nem a gyerekkel lenni a gond, hanem tényleg kicsit haszontalannak is érzem magam. Főleg, hogy mindenki: "te, úgyis ráérsz, úgyis itthon vagy..." szóval azt erősítik bennem, hogy nem végzek teljes értékű munkát a kicsivel és a háztartással. Köszi!
2010. szept. 28. 16:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én ugyanezeket éreztem mint te(+ az anyagiak miatt),vissza is mentem dolgozni amikor a lányom 19 hónapos volt.

Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb ,felszabadultabb és talán türelmesebb is lettem.Sőt,kifejzetten várom,hogy együtt legyünk és bohóckodjuk,járjon a szája és mindenre megkérdezze: Mi az? :-)

Mellesleg nagyon barátkozós,önálló kislány nem is volt nagy gond a beszoktatásnál.Már 23 hónapos.

2010. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!