Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket akik...

Miért vállalnak gyereket akik amúgy is szörnyű körülmények között élnek?

Figyelt kérdés

Sok mindent megértek, én is egyedül álló vagyok, tudom, h az elméletben szépen felépített élet kártyavárként tud összeomlani. Ennek ellenére sosem volt kérdés, h a gyerekemnek tudok e enni adni vagy h lesz e ruhája, cipője, ha nem is új.

Hogy értsétek: most olvastam egy segélykérő üzenetet az egyik babás oldalon, a csaj már nem tud mit enni, természetesen nem volt munkája, most sincs, a pár hónapos gyerekét már tehéntejjel tömi. A szülei pedig szintén rokkantak és segélyre szorulnak. A csajszi meg egyedül van egy albérletben a gyerekével, kilátása sincs a bölcsödére, mert nincs bejelentve sem. Ne értsetek félre, nem bántani akarom, de ezt azért előre lehetett volna látni. Nem???? Szörnyű h egy pici babát ilyen helyzetbe hoz valaki.....


2010. júl. 10. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a statisztikák szerint a legtöbb szülés,a társadalmi réteg legalján születnek.tudatlanság,nemtörődömség.segélyt majd úgyis kap.ez a felfogás
2010. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
azért ha jut tejre mag albérletre, akkor nincs még olyan szörnyűség! Hajléktalanok is nevelnek gyereket. Miért? Mert születik nekik, tehát felnevelik.
2010. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
persze van ennél rosszabb, de nem értem h emberek h vállalhatnak gyereket segélyre, mert ok apuka lelép, de legalább a szüleire számíthatna az ilyen ember.....de nem mert ők is hogy hogynem segélyen élnek...egyetlen kilátása h majd valaki segít neki, ilyen sorsra szánja a gyerekét
2010. júl. 10. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Én az afrikaiakat nem értem, pont ezen akadtam ki 2-3 napja. Minek vállal annyit egy afrikai nő, ha egyszer nem tud neki adni enni. Jó, nincs lehetőség a fogamzásgátlásra, meg abortuszra, mert kunyhókban élnek, meg minden. De azért odafigyelhetnének egy kicsit, nem hiszem el, hogy ha már iskolába tudják járatni a gyerekeket ott nem oktatnak valami ilyesmit, mert ott is vannak iskolák, még ha kezdetlegesek is. Gumikat kéne osztogatni Afrikában a vízzel együtt.
2010. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Mert túl sötétek, tudatlanok ahhoz hogy felmérjék előre a kilátásaikat, lehetőségeiket! Vagy hogy védekezzenek.... én épp a napokban tudta meg hogy várandós egy fiatal barátnőm... se suli, se munka, se lakás, semmi, egyik napról a másikra élnek, buliznak, fiatalok. Amikor kérdeztem miért nem védekeztek, tudjátok mit válaszolt?!

NINCS RÁ PÉNZ....!! De persze a babára arra majd lesz....na

ja....

2010. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Mert szeretnének gyereket .. vagy csak nem akarják elvetetni. Ahova Isten báránykát ad, azért oda füvecskét is ad hozzá. Mindenki megél. Csak nem vesz neki biciklit esetleg. Újat.


Ha olyan nagy gond lenne, nem fizetne külön albérletet. Neki van keseredve. Átmeneti segítségre van szüksége. Jönnek rá még jobb idők, s a gyerek már megvan. Talán épp a gyerek ad erőt majd, hogy jobbítson a helyzetén.

Mi kell egy csecsemőnek? Meleg, tej, anya közelsége, kis száraz ruha..neki ennyi még elég. A többi a felnőttek igénye. Segíts neki, ha tudsz!Ha te nem tudsz, lesz, aki segít. Majd később továbbadja másnak. A gyereknek a legtöbbet már megadta: az életet. Csak fönn tudják tartani valahogy! Nem mindenki tervez előre.

2010. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

13:46-es, osztogatnak gumikat Afrikában, főleg, mert az AIDS még nagyobb probléma, mint a sok gyerek.

Viszont egy társadalmi csoport minél szegényebb, minél rosszabb körülmények között él, annál több gyereket vállalnak a csoport tagjai, mert ezzel biztosítják a fennmaradást. Nem tudatosan persze. Ezekkel a dolgokkal a szociológia foglalkozik, elég érdekes dolgokat lehet a témában olvasni, és a kérdésedre is megtalálod a választ szerintem.

2010. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, és azt sem, hogy segélyből tengődő szülők normális ételt nem tudnak venni a gyereknek, de a cigi megvan minden nap! Szerintem nem igazán érdekli őket a gyerek sorsa... Nem tudom, hogy merik vállalni, mi jó állással, szülői háttérrel is nagyon meggondoltuk a babát, még így sem egyszerű, de ha nem tudnék neki tápszert, rendes kaját, ruhát venni, nem szülnék, az biztos. Annyira felháborít, hogy sokan bíztatják is ezeket az embereket, hogy nyugi, gyesből, segélyből is el lehet tartani a gyereket. Nem lehet rendesen eltartani!
2010. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

engem felháborított a csaj, kb leírta h tápszer helyett tehéntejet adott, mert arra volt pénze, gondolom rász@rt arra, h utánajárjon....én is adtam tejet rásorulóknak "feketén" és a barátnőm is......aztán meg leírja kb fél oldalban h mire is van szüksége, persze a legjobban a pénznek örülne.....valahogy azt éreztem rajta h csak sodródik az árral, nem is akar igazán semmit tenni. Azt sem értem h engem a védőnő folyamatosan faggat, de persze ezeknél az embereknél fel se merül, mert be sincs jelentkezve.....na de nem ez az egyetlen példa az ilyen emberre, már nem tudom, h hányszor láttam ilyen könyörgő üznetet és kívánságlistát, ezek az emberek magukról se tudnak gondoskodni, természetesen nem vagyok abortuszpárti, de mennyivel jobb egy ilyen anya mellett felnőni....:(.....apa az meg talán sose volt

az albérlet, ahogy a csaj írta az csak egy hajszál ami még tartja őket, nem jelentkezhet be, így nem járhat a gyerek bölcsödébe, persze egyenlőre van tető a fejük felett, de meddig?...a gyereknek segítenék,de ahogy írtátok az ilyeneknek érdekes mód mindig van cigire pénzük.....elkeserítő

2010. júl. 11. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!