Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő aki soha nem...

Van itt olyan nő aki soha nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:29
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim válasza:
51%

Szerintem kicsit túlzás ilyet állítani, hogy "soha nem akar gyereket". Mármint lehet, hogy van amikor úgy látja az ember, hogy nem szeretne szülni ebbe a cudar világba stb., de ez csak nem lehet egészen biztosan kijelenteni. Legalábbis én amióta az eszemet tudom gyereket szeretnék, visznot jelenleg én is kicsit letargikus vagyok, hogy talán nem is kéne, milyen élete lenne szegénynek.. de ennek ellenére se mondanám ki, hogy "soha!".

Egyik barátnőm is így állt hozzá, hogy sosem szeretett volna gyereket, és mikor 40 lett, tartós párral, akkor úgy volt vele, hogy most vagy soha, és inkább a most mellett döntött. Én ilyen boldognak még sosem láttam, pedig azt hittem, ha sosem szeretett volna különösebben babát, talán rossz döntést hozott, aztán mégsem!

2011. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim válasza:
76%

Én sem akarok gyereket, sőt, én soha nem is akartam. Nem amiatt, mert nincsenek meg az anyagiak, nem vagyunk milliomosok, de el tudnánk tartani simán egy gyereket. Egyszerűen nem akarok és kész... amikor hazaesek délután a munkából, nekem már nem lenne kedvem menni a gyerekért, aztán otthon kezdődjön a második műszak - főleg, hogy vidéken dolgozom, napi két órát utazom, talán bele sem férne, a férjemre meg nem háríthatok mindent.

Másik szemszögből pedig ha lenne gyerekem, akkor sem várnám el, hogy itt maradjon Magyarországon, ahol semmi nem biztos, de főleg a megélhetés nem. Minimum a fővárosig menne, ha esze van. Egyébként az idős szülő sok embernél terhet is jelent, persze nem mondják ki, de attól még sokszor igaz sajnos :( Nem szeretnék szülő lenni idősen és betegen, akit a gyermekének kell gyámolítania, miközben nem élheti a saját életét talán évekig - miattam.

Egyébként meg a gyerekek sem mindig törik magukat idős szüleik érdekében - én a lakókörnyezetemből hirtelen több idős embert is fel tudnék sorolni, akiknek a gyermekei pár km-re laknak, és hiába él az idős szülő már egyedül, alig-alig nyitják rá az ajtót, vagy egyáltalán nem...

De nem ezért nem szeretnék gyereket, hanem azért, mert én így születtem, hogy nincs erre igényem. A fentieken csak elgondolkoztam, mivel sokan idegesítenek a "Mikor lesz már baba?" kérdéssel, megjegyzem, nem a szüleim kérdezgetnek hanem ismerősök :)

37/L

2011. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim válasza:
75%

Én sem szeretnék. Nem anyagi megfontolásból, hanem mert egyszerűen hiányzik belőlem az anyai ösztön és irtózom a terhességnek már a gondolatától is. 10 éve van párom, jópár barátom van,teljes az életünk, tartalmasan töltjük a szabadidőnket. Nekünk így kerek az élet, nem fogok csak azért szülni, mert "azt kell".


27/N

2011. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
70%
A felnevelés költségeit inkább elbulizom vagy párszor lemegyek belőle a tengerpartra. Nekem ez többet ér! 34/N
2011. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

én sem akarok. talán jobb is, hogy úgy érzem hiányzik belőlem ez az érzés, hiszen genetikai eredetű izomsorvadásban szenvedek. nincs akivel összehozzam, nem tudnám tán kihordani se, magam is segítségre szorulok, felelőtlenség lenne másnak a terhére szülni.


25.l

2011. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeretnék,és nem pénz vagy lakás hiány miatt (mert ha csak ez lenne az ok akkor tulajdonképpen szeretnék csak felelőtlenség lenne).Nem szeretnék mert nagyon nem szeretem a gyerekeket.Nincs hozzájuk semmi türelmem,és a közelükben sem szeretek lenni.Nem fogok azért szülni ezek ellenére csak mert pár okos ember szerint: "Szülni márpedig kell mert aki nem teszi az önző...stb"
2011. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
76%
Én. Egy gyerek túl sok időt igényel, nekem meg annyi felesleges időm nincsen másokra. De még ha 3x ennyi órából állna egy nap sem akarnék. Nem érdekel ha hiányzik belőlem az anyai ösztön, ahogy elnézem az anyukákat örülök is hogy sosem leszek olyan mit ők, szánalmas mikor egész nap a kölyke miatt aggódik valaki. Aztán ott vannak a közös családi ebédek, a "mindent megbeszélünk egymással" dolgok, kiskorában ugye mindig oda kell rá figyelni. Valószínű ha nekem gyerekem lenne, betenném a járókába, ott lehetne egész nap aztán néha megetetném és annyi, mást nem nagyon tudnék vele csinálni. Le lehet pontozni, különösebben nem hat meg. (:
2011. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
63%

belőled meg tudod mi hiányzik 74%?

A MERGÉRTÉS, ami legalább akkora probléma, mint, ha valaki azért nem akar gyereket, mert inkább tengerpartra megy. Annak én is csak gratulálni tudok.

De, hogy minősíted azokat, akik a gyerek érdekében nem szülik meg a nyomorba, az elég csúnya dolog.

2011. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
19%

Én meg azt nem értem miért kell lepontozni csak mert szeretnék gyereket és szerintem megható volt a története az elsőnek.. Felháborodtok, mert valaki nem ért veletek egyet.. Azt meg, aki csak annyit írt, hogy ő szeretne gyereket és , hogy szerintem szomorú volt a történet, lepontozzátok.. fura felfogás..


"ma 15:50"

2011. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem! az élet nem élet gyerek nélkül, de engem nem zavar, ha valaki nem akar gyereket. Joga van hozzá.
2011. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!