Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólsz a Sába névhez?

Mit szólsz a Sába névhez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 11:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a névvel miért ne élhetne a hétköznapokban? Azért, mert másnak nem tetszik, attól még megszokható, elfogadható gyakorlatilag bármilyen név.

Az én fiam Bence. A környezetemben egyetlen Bence sincs, és én ezt már 16 éves koromban eldöntöttem, hogy ha fiam lesz, így hívják. Csakhogy mire oda jutottam, hogy lett egy fiam is, ezt a nevet kikiáltották elcsépelt tucatnévnek. (33 évesen szültem) És ez sajnos mindig eszembe jut, és már sokszor bánom is,hogy ez a neve, holott nagyon jól illik hozzá, és a családban mindenkinek nagyon tetszik.

2011. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

ma 09:08 vagyok

én ökéletesen megértelek, és szerintem gyönyörű neve van a lányodnak, én is gondolkoztam ezen a neven:)

2011. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:

Nagyon szép név tényleg,viszont mivel barátnőm bullmastifját Sábának hívják nekem a kutyus ugrik be semmiképpen sem egy kislány.:)Nem bántásból írom,viszont ha nem ismerném a kutyát akkor másként lenne.

Offolok engem is Dalmának hívnak,ami annó elég ritka volt(22 éve).

2011. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Kutyával kapcsolatban van egy jó történetem. 7-8 éves lehetett a lányom, amikor elmentünk vendégségbe egy régi ismerőshöz, kit évek óta nem láttunk. Egy csodaszép golden retiever-rel jött elénk, aztán megtorpant és levörösödött. Kiderült, hogy a kutyát Sábának hívják, és neki nem jutott eszébe a lányunk (miért is jutott volna), amikor elnevezte.

Hatalmas nevetés lett belőle, a gyerek meg külön élvezte, állandóan a kutya után kiabált.

Amúgy Jánosok rettegjetek, a macsekomat Jancsinak hívják:)

2011. febr. 25. 14:33
 25/35 anonim válasza:

Őszintén, nekem nem igazán tetszik sem a Sába név, sem a többi amit írtál. Én ilyen szempontból elég régimódi vagyok: Zoltán, Péter, Andrea, Bernadett, stb., nekem az ehhez hasonló nevek tetszenek. Egyszerűek... A Timonról különben nekem is a mesefigura ugrik be elsőnek, főleg mert imádom a szurikátákat. Ha nyíltan nem is, magamban biztosan kuncognék, ha ezzel a névvel találkoznék a jövőben. Viszont nem cikiznék emiatt senkit, de ha megkérdeznék mi a véleményen, őszintén elmondanám azt is, persze úgy hogy ne legyen bántó. Elhiszem, hogy a lányod büszke a nevére, és a környezetetekben sincs vele semmi gond, hiszen már megszokhattátok... De azért páran biztosan furcsán néznek, (főleg mert ezt a nevet tényleg állatoknál hallottam eddig még csak én is) ha meghallják, és az sem mellékes, hogy vannak olyan emberek is, akik azt mondják: "Szép, szép... különleges..." Magukban pedig azt gondolják: "Szent ég, hogy lehet valakit így elnevezni..."

No lehet hogy félreérthető voltam, én igazából egyik tábornál mellet sem szeretnék állást foglalni, csak próbáltam a dolgot innen-onnan megközelíteni. :D

2011. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:

14:33-as vagyok.

Az a lényeg,hha jót nevettetek rajta:)Nekem is az egyik ismerősömék dalmatáját Dalmának hívták:DMi is jót nevettünk és semmi több.Vannak ilyenek a spánielünket pl Petrának hívták.Nem gond:D

Nektek tetszik ez a lényeg.Nekem ha fiam lesz Milošnak vagy Zsombornak fogják hívni,ha lányom Melina vagy Miléna:)Azt hiszem ezek sem átlagos nevek,kinek ez kinek az tetszik.:)

2011. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Utolsó ez tényleg nem volt szép.

Én imádom Shakespeart és Sába tényleg nem volt királynőXD

ÉS a romák amugy is nem ilyes féle neveket adnak a gyereknek....

2011. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Mmmami válasza:

Nem igazán értem, hogy miért csináltok ebből ekkora ügyet? Mindenkinek szíve-joga olyan nevet adni a gyermekének, amilyet akar és ami tetszik neki. Aztán majd a gyerek, ha nagyobb lesz, úgy is elmondja a véleményét. Ha pedig úgy gondolja, akkor meg is változtathatja hivatalosan. Én is ezt tettem.

De: Kedves Kérdező! Feltettél egy kérdést, hogy mit szólunk hozzá. Erre érkeztek különböző stílusú vélemények. És ennek sok köze nincs ahhoz, hogy szeretjük-e Shakespearet vagy sem, hogy mi a végzettséged, vallásod, politikai nézeted vagy a származásod stb. De ha nem fogadod el azt, hogy vannak emberek, akiknek nem tetszenek az általad választott nevek, akkor ne kérdezd meg senki véleményét. És főleg ne oktass ki senkit, ha Te kérdezted...

2011. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm a kioktatást. Hogy hogyan került terítékre a végzettségem és a származásom? Azt a kommentet már törölték, amire ezeket írtam válaszul. És a beszélgetésnek Shakespeare is része volt.

Én azt gondolom, ha kérdezek valamit, amire válaszolnak, és módomban áll erre reagálni, megteszem. Az ilyen beszélgetések szokták közelebb hozni egymáshoz a véleményeket, így lehet kialakítani valami mindenki számára elfogadhatót.

2011. febr. 26. 17:08
 30/35 anonim válasza:

Királynőhöz illő név.

t7(pont)hu/hog

2011. febr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!