Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólsz a Sába névhez?

Mit szólsz a Sába névhez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 11:51
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Jonatán és Szinbád. Tudni kell, hogy nálunk mindenkinek kicsit furcsa neve van. A fiam pl. Timon, Shakespeare után szabadon az Athéni Timonból.
2011. febr. 23. 13:08
 12/35 anonim ***** válasza:

Jaj, igen láttam mégis a kérdést, de nem írtam akkor. Ezek a nevek viszont nem tetszenek.

(Nekem a hasonló kaliberű nevek jönnek be, mint: Bence, Merse,Zétény, Regő, Keve, Kende, ami lehet, hogy másnak nem tetszik.)

2011. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Kedves 13.10!

Klasszak ezek is. Ami miatt én nem választanám, az a mostanában jellemző túlzott magyarkodás. Ne érts félre, nem rólad beszélek, de sokan azt sem tudják, ki írta a Himnuszt, de régi magyar névvel villantanak. Amúgy nekem a Zólyom tetszett nagyon. Aztán egy magyarkodós ismerősöm kifejtette, hogy minden gyereknek ilyen név kellene, így letettem róla.

Az idegen hangzású nevek sem jönnek be: Dzesszika, Dafni, Ronaldo stb...

Olyan nevek tetszenek, amik ritkák és számomra jelentenek valamit. Pl ilyen a Jonatán, Böszörményi Gyula Jonatán könyvei alapján. Vagy a legújabb jelöltem, Kartal, a Kartal kalandos esküvőjéből.

De vannak olyan nevek is, amik nagyon tetszenek, de a jelentésük miatt nem adnám. Ilyen a Trisztán. A picit így neveztem volna el, ha nem jelentené azt, hogy szomorúságra született.

2011. febr. 23. 13:21
 14/35 anonim ***** válasza:
Timon?? nem csúfolják szegény gyereket az oroszlánkirályból való Timonnal? Nekem nagyon tetszik ha valakinek különleges vagy ritka neve van, ez is jó, amiket irtál külföldiek nekem se tetszenek:)
2011. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem csúfolják egyiküket sem a neve miatt. Amikor pl. Timon kapta a nevét, én még nem is tudtam az Oroszlánkirályról, csak Shakespeare Athéni Timonjáról.
2011. febr. 24. 20:13
 16/35 anonim válasza:
a Jonatánról az alma jut eszembe, Szinbádról és Timonról pedig a mesék.. Timon és Pumba:D sztem kibszás a gyereknek ilyen neveket adni.... így lesz egyre több Esmeralda Paulina meg sok egyéb. mondjuk a magyar utónévkönyv alapján van olyan női név is hogy Orália. hát, kedves egészségére az anyukának aki így nevezi el a lányát. egyébként ha véleményt kérdezel, ne oltsd le a válaszolókat, attól, hogy végiggondolom még nem lesz más a véleményem.
2011. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

És mi jut eszedbe a Barnáról, vagy a Farkasról, vagy a Jácintról? Nagyon sok név a hétköznapokból ered, és emiatt jelentéssel bír.

Nem akartam leoltani senkit, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mennyire nem objektívek ezek a vélemények, és mennyire más lesz a reakció ezekre a nevekre, mint várnánk a válaszok alapján.

Talán azért keltenek visszatetszést, mert tényleg ritkák. Ha megkérdezném, mit szólnak a Hangához, Jázminhoz (szintén meseszereplő) vagy a Benetthez, sokkal több megerősítést kapnék. Mert most ez a divat.

Engem jobban zavar mostanában az ősmagyarkodás. Az ismeretségi körömben egyre többen adnak ilyen nevet, közben azt sem tudják, ki írta a Himnuszt.

2011. febr. 25. 06:19
 18/35 anonim ***** válasza:

Én személy szerint ősmagyar név párti vagyok, a gyerekem Zselyke vagy Zétény lesz. Én tudom ki írta a Himnuszt, és furcsállom azokat akik nagy ősmagyarnak képzelik magukat, nagy magyar neveket adnak a kölykeiknek, de fogalmuk sincs a magyar történelemről vagy bármiről ami a magyarsághoz kapcsolódik.

Furcsállom azokat a szülőket is akik szappanoperából adják a neveket gyermekeik részére.

Ezzel az erővel akár kit lehet csúfolni pl Esmeralda, Timon, Hunor, Orália. Nekem a Timonnal semmi bajom, főleg hogy Shakespeare darabjából merített a kérdező, de ott a mesefigura, naés? a név előbb lett mint az a szurikáta és a gyermek nem mesefigura! Ha valaki szokatlan olykor megborzongató nevet ad a gyerekének, nem a gyereket kell bántani, ő nem tehet róla, szerintem senkinek nincs joga ahhoz hogy valakit csúfoljon, sértegessen, kinevessen a neve miatt. Ha találkozok számomra szokatlan névvel nem a gyerekre nézek furcsán hanem a szülőkre, elvégre ők választották. De nem szólok be hogy hé neked meg milyen neved van és nem röhögöm pofán....És ezekkel a nevekkel, (amik valakinek idegenek valakinek meg a legszebb név) nem a szülők teszik tönkre a gyerek életét, hanem azok akik megalázzák őket...Mindenki a saját nevével foglalkozzon, ne a másét csúfolja...

18L

2011. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"mennyire nem objektívek ezek a vélemények"

Szerinted egy vélemény mennyire lehet objektív? :)

2011. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Elismerem, rosszul fogalmaztam. Arra gondolok, hogy valaki talál egy neki tetsző nevet, felteszi a kérdést, talán mert megerősítést vár. És ha az a név nem éppen divatnév: Máté, Jázmin, Hanga, Benett, vagy ősmagyar név..

leszólják. Oké, nem tetszik valakinek, megértem. De azt írni, hogy tönkreteszem vele a gyerek életét, meg hogy ilyen névvel nem lehet élni, ezt a részét már nem értem.

Ezért tettem fel a Sába névvel kapcsolatban a kérdést. Ki akartam próbálni, hogy milyen véleményeket kapok egy olyan névről, amit a lányom 12 éve büszkén visel. Hát most megtudtam, hogy ezzel a névvel nem lehet élni a hétköznapokban. Így értettem azt, amit írtam.

2011. febr. 25. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!