Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 órás munkakörből mentem...

8 órás munkakörből mentem gyedre 4 órásba akarnak visszavenni, jogos ez?

Figyelt kérdés

Bruttó 200.000- volt a fizum most lejár a gyesem 4 órásba akarnak visszavenni 50,000- forinttal.

13 éve vagyok a cégnél. Az is szóba jött, hogy lehet hogy másik városba 30 km-re elhelyezhetnek. A szerződésemben nincsenek konkrétumok a helyiségre nézve, de a fizumat ennyire visszavehetik?

A szabikat ki kell majd vennem arra milyen fizu jár?

A régi fizetésből számolják ki vagy majd az újból?


2011. jan. 27. 09:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, kedves utolsó, az a rendkívüli felmondás. Az tényleg valós indokkal kell, hogy legyen. De sajnos a cégvezetők sem hülyék, simán megtehetik azt, hogy a státuszt szüntetik meg és így már nincs semmilyen kötelessége a cégnek, munkáltatói rendes felmondással megszűnik a munkaviszony.
2011. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valós indok lehet a cég anyagi helyzete, hogy nem tudnak ennyit fizetni és nem tudják alkalmazni, különben csődbe jut a cég? Mi kell ennél valósabb indok?

Nyilván nem teheti meg a cég, hogy bruttó kétszázért, 8 órában alkalmazzon valakit. Gazdasági válság van még mindig, nem biztos megy az, ami x évvel korábban.


Egyébként pedig ajánlottak neki más lehetőséget, még azt is el tudom képzelni, nem fogadja el, mit ír erre az esetre a munkatörvénykönyv? Mert ajánlhat részmunkaidőt (rengeteg multi tette ezt Fehérváron) csökkentett fizetést (rengeteg multi megtette, például az RTL klub is) és nem hallani a győztes perekről, hogy márpedig a szerződést nem lehet egyoldalúan módosítani.

2011. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!