Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lemondok a védőnői szolgála...

Ha lemondok a védőnői szolgálatról, akkor amiután hazaértünk a kórházból akkor is kijön az a szerencsétlen védőnő?

Figyelt kérdés

Hányszor kell azzal találkozni? Már a legelső alkalomról is le lehet mondani?

Ez nagyon idegesít engem:)

Köszi a segítséget!


2011. jan. 22. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos mindenképp kimegy, a védőnő lehet nem, mert egyébként neki nem sok dolga van.

De azt nem tudom, ha lemondod mi van a státusz vizsgálatokkal, és az oltásokkal. Mert azt ő rendezi meg vezeti a naplót. Mondjuk kimenni lehet nem fog, hanem a tanácsadóban találkoztok.


De itt azt írták, ha a család nem igényli a védőnői szolgálatot, ilyenkor a gyermek státusza a gondozási körből automatikusan a veszélyeztetettek közé kerül. - Én utána néznék tényleg igaz e, mert inkább havonta elmennék a védőnőhöz, mint a gyámhatóság csesztessen.

2011. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:
51%
Én nem mondtam le a védőnői szolgálatról, de nem járunk havonta védőnőhöz. Mikor hazajöttünk a kórházból kijött, itt volt 10 percet és ment is. Azóta csak oltásokra járunk le. Mindig küld egy papírt pár nappal előtte, hogy ekkor és akkor esedékes az oltás, vigyem le. Szóval nem kötelező járni havonta ha nem mondod le akkor sem. Szerintem ha szólsz neki telefonon, hogy nem szeretnéd ha kimenni hozzátok inkább te viszed le a babát akkor meg fogja érteni. A státusz vizsgálatot a védőnő végzi, de minden alkalomkor küldeni fog levelet neked erről. A gyerekorvos az nem szokott kijárni, neked kell levinni rendelésre a hazavitel után 1 héten belül. Akkor megvizsgálja, felírja a recepteket, D vitamint, K vitamint, stb Nekünk legalábbis így volt.
2011. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Biztos meg lehet oldani, csak nehéz a szemébe mondani.

Hidd el lesz olyan pillanatod, mikor jó lenne felhívni a védőnőt!

Nem értem miért félsz ennyire ettől, az enyém akkor jött mikor megszületett a pici és hazahoztuk, és igen sok jó és hasznos tanácsot adott, és bármikor felhívhattam, számíthattam rá. Hetente jött mikor újszülött volt, majd három hónapos korában. Azóta meg nem is láttam, pedig a fiam már 14 hónapos!

Inkább tűrd el, minthogy tényleg nagyobb hajcihőt okozzon, mint ahogyan az előttem szóló is írta, mert erről már én is hallottam!

2011. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne szerencsétlen? Azért mert te nem tartasz igényt a segítségére? Vagy azért mert te nem kedveled?

"Azzal" találkozni?


Szebben is megfogalmazhattad volna a kérdést, bántóak a szavaid.

Kívánom, hogy legyen még szükséged a "szerencsétlen" védőnőre...majd akkor megváltozik a hozzáállásod.

2011. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Én hamarosan egy szerencsétlen védőnő leszek ha megkapom a diplomám,de kívánom hogy ilyen emberrel ne nagyon találkozzak...Én végig gürcöltem 4 évet azzal a tudattal,hogy hasznos leszek,segíteni fogok majd a kismamáknak és akkor ilyet írni hogy azzal találkozni..hát elég érzéketlen vagy.Remélem tényleg nem lesz akkor szükséged a védőnőre,mert a te gyerekednek sose lesz semmi baja,és tanácsra sincs szükséged,mert te mindent tudsz.

De nem értem,hogy mért idegesít a védőnő,ő sem azért megy,hogy titeket zaklasson,hanem hogy ellenőrizze,minden rendben megy -e.Talán valami titkolni valód van?

2011. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha lemondasz róla, akkor számíthatsz idegesítő látogatókra a Gyermekvédelemtől - teljesen jogosan. Ők segíteni semmit nem fognak tudni ( a védőnővel ellentétben), ellenben igen sokat fognak alkalmatlankodni, és bosszantani téged. Gondold át, hogy megéri-e.


És szerintem is nagyon bántó a kérdésed, hiszen a védőnő segíteni akar. Reméljük nem lesz rá szükséged, amikor már nincs senki, aki segíthet.

2011. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
az én kislányom 10 hónpos,és már a terhesség alatt is nagyon sokat segített,és nagyon jó tanácsokat kaptam tőle.mikor hazajöttünk a kórházból,1 napon belül kijöttek a doktornénivel együtt,aztán hetente azt hiszem 1 hónapos koráig.azóta is kijön a védőnő havonta egyszer,és nem bánom,mert kedves,segítőkész,és nem bántó szándékkal sl,ha szól is valamiért,hanem hogy segítsen.orvoshoz havonta egyszer megyünk,és én nagyon hálás vagyok a doktornéninek,és a védőnőnknek is azért a rengeteg segítségért,és hogy mindig napra kész a lányomat illetően.örülj neki,hogy van/lesz aki segít,mert hidd el,még szükség lehet rá!!
2011. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Nincs ilyen Hogy lemondok a védőnői szolgálatról!!!majd kéne .és szükséged lesz még a segítségére!Fogadjunk még megsem született a Baba!!!???azért írsz ilyen csúnyát!
2011. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha kifogsz egy hozzáértő,kedves és lelkiismeretes védőnőt(mint az enyém is)iszonyat nagy segítség lehet ám,hidd el.Miért akarod lemondani?Egyébként le lehet mondani...
2011. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

En azert kell ide feltegyek egy csomo kerdest, mert nalunk nincs vedono, nincs ki segitsen...

Sokszor olyan tanacstalan vagyok, jol jonne a segitseg egy vedonotol...


Szerintem gondold at... Lesz neked meg szukseged szerencsetlen vedonore....

2011. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!