Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megnéznétek ezt, most akkor...

Megnéznétek ezt, most akkor hogy is van a támogatással?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 18. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, mi a kérdés? Én megnéztem, de nem jön le, hogy mire szeretnél választ kapni.
2011. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megnéztük. Jelenleg nincs semilyen támogatás, ha 2009. július ELŐTT kötöttél ilyet, ez azokról szól. Tehát a pénz még kifizethető volt nekik később is, ha volt szerződés, de a gyerek csak később született meg (megelőlegezett szocpol), ezekről az esetekről szól.

Gondolom, te most szeretnél hitelt...

2011. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsánat nem voltam eléggé érthető,csak annyira belelkesedtem,mikor megláttam ezt:)Szóval mi 2007-ben vettünk lakást(FOT),amiben ugye benne van,h később születő gyerekre is fel lehet venni a támogatás,de a szocpolt 2009 júliustól megszüntették és én augusztusban szültem,tehát ezt már nem tudtuk érvényesíteni.De a szerint a tájékoztatás szeritn,akkor mégis van esélyünk erre?Ez lett volna a kérédés.Sztem ma megyek a bankba és megkérdezem,erre naygon kiváncsi vagyok!!

2011. jan. 19. 08:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez minket milyen mértékben érinthet?

Van hitelünk,bővítésre vettük fel,egy gyermekünk volt,fél szocpolt kaptunk(2006),azóta lett még két gyermekünk,de a bankban azt mondták,hogy így nem lehet leíratni a hitelből a két gyermek utáni szocpolt,mert bővítés történt,hozzátenném,hogy mikor még terhes voltam,már akkor érdeklődtem és végig azzal áltatott a bankos csaj,hogy levonják a hitelből a később született gyermek utáni szocpolt.Ha ők nincsenek tisztába ezzel akkor mi hozzá nem értő emberek mit tegyünk?Lehet,hogy volna valami meg oldás a mi ügyünkre is csak nem értünk hozzá,így nincs aki utána járjon,a bankok meg persze,hogy nem szólnak semmiről,ami nekünk jobb lenne,de ha elmaradás van azt egyből jelzik.

2011. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak akkor vonatkozik rád ha megelőlegező kölcsönt vettél fel és még a vállalt gyerekeken felül születik gyereked vagy szocpol-t vettél fel meglévő gyerekre és pluszba utána születik gyereked.

pl: Mi 2006-ban két gyerekre vettünk fel megelőlegező kölcsönt, 8 évet kaptunk hogy szülessen két gyerekünk(ezt már teljesítettük is), de ha még születne gyerekünk rá is megkapnánk a szocpolt.

2011. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk pluszba utána születtek még gyerekeink de mi bővítettünk,akkor ez ránk nem vonatkozik?Az elsőre megkaptuk a fél szocpolt.
2011. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltam a bankban ,megkérdeztem és egy laaz mozdulattal adott is a hölgy egy papírt,amivel igényelni lehet a pénzt.Ez már megtörtént,1 hónap az elbírálási idő,akkor fog eldőlni,h megkapjuk vagy sem.Mi lakásvásárlásra vettük fel a hitelt,akkor a félszocpolt igényelni tudtuk egy gyerek után,de nem írtunkl alá semmi szerződést,ami további gyerekvállalásra kötelezne,mert azt hiszem akkor ez már nem volt lehetséges.Szóval,aki hasonló helyzetben van,sztem próbálja meg,hátha sikerül.Én nagyon reménykedem,h összejön.

2011. jan. 20. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

11.06-os vagyok.

Én is voltam az otp-be,kaptam egy papírt ki kell töltenem fel kell küldenem pestre,majd jön a válasz,hogy vissza igényelhetünk e a továbbiakban.

Számomra nem elég egyértelmű,kicsit fura ez az egész.Nincs lehetőség rá,hogy ráírjam az újabb gyerekeket,akkor most ők honnan tudják,hogy valóban van e újabb gyerekünk.Kérdeztem a csajt de nem tudott nagyon mit mondani,csak kicsit fura,nem ám olyat követelek ami valójában nem is létezik.

A másik,hogy nekünk nincs miből visszaigényelni,anyám adójából igényelném,ő az adóstársam,állítólag abból is vissza lehet.

Mindenesetre kíváncsi leszek mi valósítható ebből meg.

Majd jelezz ha már mentél valamire.

Üdv:Sz.

2011. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

11.06.-os vagyok.

Ma kaptam egy levelet az otp-től,nem ezzel kapcsolatban,de nem értettem ezért felhívtam őket.Azt mondta a pasi,hogy mivel akkor igényeltük a fél szocpolt,így a további gyerekeknek nincs jelentősége ebben az esetben,csak ha egyáltalán nem igényeltük volna.Leszögezem,hogy én az adóból való 30% visszaigénylése miatt kérdeztem.Nem tudom te milyen ügy miatt érdeklődtél.Ha érkezik válaszod akkor majd írd meg mi a helyzet.

2011. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!