Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyasági támogatással kapcsola...

Anyasági támogatással kapcsolatos kérdés, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az anyuci.hu-n olvastam, hogy ugye kell a 4pecsét, és egy igazolás, hogy megjelentem az orvosnál, de ezt attól a dokitól kell kérni, akihez jártam, ez áll a leírásban. Hogy működik ez? Szülés után nekem még rohangálnom kell az sztk-s dokihoz? ( nincs fogadott orvosom ) ti, hogy csináltátok? Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 28. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha minden vizsgálaton részt veszel, tehát mindig mész, amikor kell, akkor sokkal több pecséted is összegyűlik!

Nekem sem volt fogadott dokim, az sztk-shoz jártam, betelt a kiskönyvem!!!

2010. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elvileg mikor mész 4 hetente az sztk-ba vizsgálatra, akkor a doki beír a kiskönyvbe, és akkor ad pecsétet.Ebből kell min.4, tehát min.4szer kell terhesgondozáson(nőgyógyásznál) megjelenni.Ezt simán összegyűjtöd...

Legalábbis nekem az elején azt mondta az sztk-s doki, hogy 4 hetente járjak, ha nincs fogadott dokim, én mentem és már meg vannak a pecsétek, most vagyok a 36.hétben.

2010. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem se volt fogadott dokim,és nálunk úgy zajlott,hogy szülés után a kórházban lementem oda,ahol a kismamákkal foglalkoznak(nálunk külön van erre egy szoba,nem a nőgyógy szakrendelésen vizsgálják őket)és ott megkértem az asszisztensnőt,hogy intézkedjen.Ő szépen bepecsételt,és kész.De érdemes megkérdezned a védőnőt,mert azt hiszem-bár lehet,hogy rosszul tudom-de ő is adhat erről igazolást.Vagy ha nem,akkor is biztos el tudja mondani,hogy is kell,ha nálatok nem lehet kórházon belül intézni.Vagy ami még eszembe jutott,hogy ha már a vége felé jársz a terhességnek,és voltál 4x az orvosnál,akkor legközelebb kérd meg,hogy adjon neked igazolást,hogy ezzel ne kelljen később foglalkoznod.
2010. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek az ügyeletes doki állította ki az igazolást, a kiskönyv alapján. Neki nem kellett rohangálnia a szülés után, mivel a zárójelentéssel együtt megkapta az anyaságihoz szükséges igazolást is.
2010. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor adták ide ezt az igazolást mikor a korházi zárót kaptam haza jövetelkor:-)
2010. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A pecsétek megvannak már, engem igazából az érdekel, hogy ezt az igazolást ki adja. Mert a leírásban az szerepel, hogy a terhes gondozást végző orvos igazolása kell. De az én sztk-s dokim soha nincs a szülészeten, egy teljesen más helyen és épületben rendel, szülést nem vezet le, mert már kiöregedett belőle, így a kórházban sem szokott ott lenni. :S
2010. szept. 28. 15:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként Székesfehérvárról lenne szó, hátha vki itt szült és tudna segíteni..
2010. szept. 28. 15:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, majd a kórházi zárójelentéssel együtt kapsz egy igazolást (a kórháztól). Teljesen más doki fogja adni, mint aki végezte a terhesgondozást.
2010. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A védőnőtől kérj igazolást, nekem is ő adta, és mikor legközelebb mész vizsgálatra, akkor az orvos aki megnéz ő alá is írja, így nem kell szülés után rohangálnod,hogy elintézd.
2010. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Más városban volt a terhesgondozásom és más városban szültem (a fogadott dokimnál). A kórházban a fogadott dokim adott egy igazolást, a pecsétei alapján ( ő is pecsételt a kiskönyvembe), a hazajövetel utáni héten pedig a védőnőm hozta a másik igazolást az itteni sztk-s orvostól (terhesgondozóból)
2010. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!