Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babánál jó lesz, ha...

Második babánál jó lesz, ha így csináljuk? Megnéznétek?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben lesz 2 éves a fiam. Szeretnénk, ha addig megfoganna a 2. babánk. Ha összejön, akkor a Gyedem lejárta után elmennék újra táppénzre, mivel olyan munkahelyem van, ahol veszélyeztetett terhesnek számítok, nem lehet várandósan dolgozni. Szóval én elmegyek táppénzre, a párom meg megigényli a Gyest a nagyfiammal. Így lehet?

Szülés után ismét TGYás, majd újra Gyed a kicsivel.

Párom maradhat Gyesen a fiam 3 éves koráig? (ha egyáltalán elmehet) És dolgozhat 12 órában is?

Ezeket csak azért kérdezem, mert úgy hallottam, hogy egy háztartásban csak egyfajta ellátást lehet kapni.

Így működhet?


2010. máj. 18. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen,minden oké:))Gyes mellett korlátlanul dolgozhat a párod:)
2010. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
bocs szerintem így nem lehet. ha dolgozik nincs gyes.
2010. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló: 1 éves kor után 8 órás munka mellett is lehet igényelni Gyest.


Kérdező:


Nálunk is hasonlóan volt, csak annyi különbséggel, hogy én visszamentem dolgozni, és a párom kérte a gyest, és közben kiderült, hogy jön a kistesó, csak pár hetet dolgoztam, el kellett jönnöm táppénzre, mert veszélyeztetett voltam. Viszont amikor megszületik a kicsi, a párodnak azzal a nappal le kell mondania a Gyest, az erről szóló határozatot nekünk be is kellett vinnünk az ügyintézőhöz.

2010. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :-)))
2010. máj. 18. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:
második vagy bocs hogy belekérdezek de ha nem megy vissza dolgozni akkor nem jár a táppénz nem? mert ahhoz dolgozni kell előtte.
2010. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te elmehetsz táppénzre a férjed meg Gyes-re, de amint megszületik a pici a Gyest le kell mondania a férjednek, mert 1 családba csak 1 ellátás jár, akárhány gyerek van.
2010. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Működhet és családbarát munkahelyen működik is, de ehhez legjobb ha megkérdezed a céget, ahol dolgozol. Magam is olyan munkahelyen dolgozom, ahol nem alkalmaznak várandós anyukákat ( a technológia miatt),és pontosan ezt terveztem amit te, azzal, hogy nekem már júniusban betölti a nagyobbik a 2 évet és újra terhes vagyok. Így érdeklődtem a cégnél, de nem hajlandóak "visszavenni" Gyed után, nem adják ki a szabadságomat és táppénzre sem engednek, maradok fizetés nélküli szabin Gyessel. Mivel ez "csak" gyakorlat és semmilyen törvény nem kötelezi a munkáltatót a visszavételre, nem lehet mit tenni. Márpedig ahhoz, hogy táppénzre mehess, ez kell, ami betegszabadsággal kezdődik és utána a táppénz. Szóval mindenképp beszélj a munkáltatóddal, mert nem mindenhol teszik meg azt, amit szeretnél...A visszavétel elutasítását nálam azzal indokolták, hogy csak munkaképes állapotban tudnak visszavenni (pontosan a munkahelyi ártalmak miatt), és én mint kismama nem számítok annak.

2010. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De miért nem veszed ki Gyed után a bentmaradt szabikat, így papíron már visszavettek és utána közlöd, hogy babát vársz, pont most tudtad meg, úgyhogy mész táppénzre. Így nem jó? Munkaképesen vettek vissza, de újra kiderült, jön a baba.
2010. máj. 19. 10:50
 9/11 A kérdező kommentje:
A szabikat ki kell adniuk, ha vissza akarsz menni. Nem kell tudniuk, hogy mégsem fogsz munkába állni.
2010. máj. 19. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia ismét!

Nem adják ki a szabikat és tulajdonképpen orvosi papír nélkül (miszerint nem vagyok terhes) szóba sem állnának velem, vagyis a terhességemet nem tudom eltitkolni. Állítólag az ilyen jellegű cégekre is van külön jogszabályzat, mivel veszélyes anyagokkal dolgoznak. A mai nap folyamán annyit sikerült intézni, hogy a Gyed lejárta után táppénzre mehetek, mivel veszélyeztetett terhesnek minősülök és ez esetben a továbbiakban már a 2. baba, illetve az újabb terhesség miatt vagyok védelem alatt...A szabadság kiadásához aktív állományba kellene lépnem, ami ugye nem lehetséges. A párom pedig igényli a Gyes-t.

Azt viszont nem tudom mért mondták, hogy ő maradhat Gyes-en a nagyobbik 3 éves koráig, míg én emellett kapom a Tgyást. Törvénycikkre hivatkoztak, miszerint ugyanabból a jogviszonyból nem kapható 2 ellátás, viszont itt 2 jogviszonyról van szó (apa és anya), ami nem zárja ki egymást, illetve a 2 ellátást.

Majd leírom mire jutottam...

2010. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!