Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babánál jó lesz, ha...

Második babánál jó lesz, ha így csináljuk? Megnéznétek?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben lesz 2 éves a fiam. Szeretnénk, ha addig megfoganna a 2. babánk. Ha összejön, akkor a Gyedem lejárta után elmennék újra táppénzre, mivel olyan munkahelyem van, ahol veszélyeztetett terhesnek számítok, nem lehet várandósan dolgozni. Szóval én elmegyek táppénzre, a párom meg megigényli a Gyest a nagyfiammal. Így lehet?

Szülés után ismét TGYás, majd újra Gyed a kicsivel.

Párom maradhat Gyesen a fiam 3 éves koráig? (ha egyáltalán elmehet) És dolgozhat 12 órában is?

Ezeket csak azért kérdezem, mert úgy hallottam, hogy egy háztartásban csak egyfajta ellátást lehet kapni.

Így működhet?


2010. máj. 18. 18:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy nem lehet 1 családban két ellátás, csak eddig valahogy nem jutott eszembe, hogy a táppénz az más, szóval amellett lehet Gyes, ezért is kérdeztem meg.

A szabikat csak azért írtam, hogy vedd ki, hogy utána el tudj menni táppénzre, mert írtad, hogy a céged bekavart.

Ilyenről még nem hallottam, hogy orvosi igazolás kell munkába állás előtt, hogy nincs újabb terhesség :-S

Ezt az oldalt most találtam, sok hasznos infót lehet olvasgatni: [link]

2010. máj. 19. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!