Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tini anyukák vannak itt?

Tini anyukák vannak itt?

Figyelt kérdés

16-18évesekre gondoltam.

hogyan alakult az életetek a baba után? az apukával együtt vagytok? külön éltek a szülőktől? sulival mivan? mennyi pénzből éltek havonta? menyi idős a pici? és te?


én 18éves vagyok és 3hónapos rehes. igaz én 19elmúlok mire megszületik a pici, és az érettségit is letudom tenni vigan. csak érdekel hogy veletek mi a helyzet.


2011. jan. 11. 14:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy ide tartozom-e, mert szerintem már felnőtt voltam, amikor szültem, de még talán tini kategória volt, hogy 19 évesen lettem terhes. Viszont már 20 voltam, amikor szültem.

Én nem maradtam együtt a fiam apjával, nem illettünk össze. Nagyon nem, csak sajnos ez későn derült ki. Mindegy, ez hosszú történet, nincs most kedvem leírni.

Én amikor terhes lettem, már majdnem egy éve dolgoztam, igaz, a sulit anno nem fejeztem be, mert kissé eltrógerkodtam a dolgokat. Amíg GYED-en voltam, addig befejeztem a hiányzó két osztályt, nagyon jó eredménnyel érettségiztem (levelezőn), nyelvvizsgát is szereztem, aztán amikor a fiam két évesen elkezdte a bölcsit, én akkor kezdtem az egyetemet nappalin. Most 23 vagyok, a kisfiam 3 éves.

Anyukámnál laktunk a fiam egy éves koráig, azóta albérletben, mert nagyon kevés helyünk volt, tényleg képtelenség lett volna ott tovább elférni.

Anyagilag kissé szűkösen vagyunk, de azért ki lehet jönni. Tanítási időben abból a szoctámból élünk, amit az egyetemen lehet megpályázni (ez olyan 23 ezer körül van havonta), plusz a diákhitel, a családi pótlék, eddig volt még a gyes, de azt már nem kapom, illetve a szüleim támogatnak egy kisebb összeggel havonta. Nyáron dolgozom, ha találok munkát, bár tavaly nyáron is csak alkalmi munkák adódtak sajnos, ebben a városban nagyon nehéz munkát találni. Luxus dolgokra nem telik belőle, meg kell nézni hogy mire költünk, de azért ami kell, az megvan.

Ha végre valahára meglesz a diplomám, akkor azt tervezem, hogy Angliába költözünk, ott az én szakmámmal könnyen el lehet helyezkedni, és még ottani szemmel nézve is jól fizetnek, így a diákhitel visszafizetése sem lesz gond, még félretenni is tudunk majd, és kényelmesebben élhetünk majd. Már nagyon várom.

2011. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

Szia :) Én 16 évesen lettem terhes, a 17-et töltöm egy hónap múlva. A kisfiam február 14-re van kiírva. Együtt vagyunk a baba apukájával, egyelőre csak ennyit tudok mondani, mert még nem született meg, nem tudom, ő hogy áll majd a dologhoz "élesben". Szeretjük egymást, és várjuk a kis pöttömöt :)))) sulit magántanulóként végzem el (nagyon nehéz, pedig még nem is született meg) az anyagiakban pedig a szüleink segítenek (meg ha párom talál valami diákmunkát).


majdnem 17L

2011. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12:16-os:

Nem félsz hogy elfog hagyni a barátod?

A szüleid vettek meg mindent a babának?

2011. jan. 15. 12:25
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

De, nagyon félek tőle hogy elhagy, de szembe ment a családjával értünk.

Neem, alig vettünk valamit, mindent kölcsön kaptunk rokonoktól. :) eddig a babakocsit vettük mi, néhány ruhácskát és kb ennyi. Válság van, spórolni kell XD

2011. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Milyen babakocsit vettél? Mennyi volt?

Szoktál kapni dúrva megjegyzéseket? Mi volt eddig a legdurvább?

2011. jan. 15. 12:52
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyu kollégájától vettük 15ezerért, az is használt. A legdurvább beszólás a keresztény erkölcscsősz fizikatanáromtól volt:

"Utálom az erkölcstelen embereket, legszívesebben máglyára küldeném mindet" tehát burkoltan utalt rá az egész osztály előtt. De hál'istennek jófej osztályom van és beszóltak neki hogy moderálja magát. Suliban senki más, meg párom nagymamája, neki pont tegnap mondta el a párom... és kijelentette hogy csalódott az unokájában, szégyelli hogy a családhoz tartozik, én biztos cigány vagyok (szőke haj zöld szem, német és szlovák felmenők, mindenki fehér... mit ne mondjak...) és ami a legjobban fájt hogy azt mondta hogy a gyereket azért tartottam meg, mert a páromat is meg akartam tartani. Ez rosszul esett, mivel nem is ismer engem, de nem is fog megismerni se engem se a fiunkat.

2011. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Te véletlenül nem pesti vagy?

Azt hiszem hirből már hallottam rólad. Niki vagy nem?

2011. jan. 15. 14:32
 18/24 A kérdező kommentje:

Bocsi ha nem te vagy, csak egy ismerősömtől hallottam, hogy egy terhes lányt megcsalt a barátja. Ő is Niki volt és ő is feb.14re van kiirva. Valami Bálint a csávója, vagy Bence nem is tudommár. Kb.2hónapja hallottam.

Bocsi, hogy hülyeségeket beszélek :D

2011. jan. 15. 15:09
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
Írj privit!
2011. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
irtam neked.
2011. jan. 15. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!