Melyik másik országban maradhatnak még otthon a nők 3 évig a gyerekkel?
Mondjuk itt egy dolog tényleg jó... jobb. A nőknek megvan a lehetőségük arra, hogy rész munkaidőbe menjenek vissza dolgozni. Sok munkahely biztosítja ezt számukra. A legtöbben így csinálják, míg kicsi a gyerek. Heti átlag 3 napot dolgoznak. Amúgy a többségük azt mondta, hogy jó, szép, imádják a gyereküket, de nekik is jót tesz, hogy kicsit visszaállhatnak a "normális" kerékvágásba és ez a gyerekükkel való kapcsulatukon is meglátszik. Kiegyensúlyozottabbak és sokkal több a türelmük is.
Mint kívülálló, én is azt vettem észre, hogy ugyan otthon sokszor mondják a nők, a gyereknek jobb, ha otthon vagyok vele, de nagyon sok anyuka egyszerüen besokal ettől és sokszor nem is tudja rendesen lereagálni ha a gyerek kicsit elvenebb. Ingerültebb, ami viszont szerintem már nem a gyerek javát szolgálja.
Amúgy mind különbözőek vagyunk és tudom, hogy kinek ez, kinek az jobb. Engem csupán az zavar, hogy Mo-n nagyon választási lehetőség sincs.
Én nem állok egyik véglet mellett sem 100%osan, én amúgy is mindenben az arany középutat keresem.
De úgy látom, hogy nem én vagyok az egyetlen, akit ez a kérdés foglalkoztat.
Egyértelműen a részmunkaidő lenne a megoldás, de téved a kérdező ha azt hiszi így csinálják a legtöbben. Inkább így csinálnák a legtöbben ha lehetne. Mivel érintett vagyok rengeteg kisgyerekes szülő van a környezetemben. Egyetlenegy van akinek sikerült 6 órába visszamenni dolgozni. Mindannyian irigykedve nézzük, mert Mo-on nem divat a részmunkaidő. A 3 év sok, de csak GYES-en kevesen maradnak otthon hisz az csak 26500 Ft, szóval számolhatunk nyugodtan 2 évvel. Az én kislányom pont ennyi és most adom bölcsibe (kevesebb mint a jelentkezők fele került be, kb. a környezetemben lévő gyerekek negyede magánbölcsibe se került be helyhiány miatt anyagilag jólszituált környéken lakom). A szívem szakad meg. Egyetértek azzal hogy 2 év alatt lehetőleg ne adjuk bölcsibe. Olyannyira egyetértek hogy én 16-18 hónapos kor alatt egyenesen tiltanám. Látnátok csak azokat a csöppeket akiket nem az anyukájok tanít járni, beszélni stb... Szívfájdító. Ha tehetném maradnék 3. évben is, de sajnos anyagilag nem megy. Lelkileg így is megterhelő lesz nekem is de főként a gyereknek de ha most nem max. jövőre úgyis át kell ezen esnünk. Nekünk jó így. Akiknek nem jut bölcsőde (a többség) annak nem jó. Az államnak egyértelműen így jobb hisz a bölcsődék gyermekek után fejpénzt kapnak plusz még a rengeteg költség amivel az épületeket tartják fenn. Olcsóbb ez a megoldás. Ha meg új bölcsődehelyeket kellene létesíteni az még többe kerülne. A magánbölcsik egyébként nehogy azt higyjétek hogy dőzsölnek a 80-120e-ből havonta. Elég sokba kerül egy gyerek ellátása és amíg anyuka nem keres ennyit vagy inkább jóval többet hülye lenne beadni magánbölcsibe a gyerekét.
Az angliai példára visszatérve, nem ismerem a pontos rendszert, de az biztos hogy valami ott nagyon nem stimmel mert nincsen agresszívabb és lustább nemzet egész Európában az angolnál. Sokszor gondolkodtam rajta vajon hogy vihették ők ezzel a mentalitással idáig aztán eszembe jutott hogy olyan országokat zsákmányoltak ki mint India. Szóval ha már példát követünk akkor légyszi ne Angliát. Nem akarom hogy olyanok legyenek a gyerekeim.
„A legtöbb országban édesapa keresetéből vígan megél a család autóstul nyaralásostul, így HA AKAR a nő, otthonmaradhat a gyerekkel.”
A mesédre, gondoltam nem reagálok, de hogy ezek után még lenézed a gondolkodni tudó embert, az már sok: „Nagy tévedés, nincs bennem irigység, én tényeket közöltem és okokra világítottam rá, sajnálom, hogy gondolkodni nem vagy hajlandó.”
Ha Te tényleg tudsz gondolkodni, akkor próbáld felfogni, hogy amit az első válaszodba írtál az még a mesében sem létezik!
Írország 6 hónap.
Itt még anno a 60as években az akkoriban alulképzett tömegek iparosodó munkaerőpiactól távoltartása végett is vezették be.
Manapság nagyon szépen hangzik, de kis gondolkodás után leesik, hogy a munkáltatók emiatt "kénytelenek" hátrányosan megkülönböztetni a gyerekes anyukákat. Mai világban ha valaki kihagy 3 évet a szakmájában (nem közszférában) akkor igencsak lemarad és ez a munkaadónak ÉS az anyukának sem annyira jó.
egyetértek az előzővel, egy ilyen kicsi gyereknek az anyukája mellett a helye, sokkal gyorsabb az értelmi, pszichés fejlődése, mint ha bölcsődében lenne, ahol nem is tudnak vele úgy foglalkozni, akármilyen lelkiismeretesek a gondozónők, idejük sem jut rájuk.
mellesleg egy ilyen korú picinek nincs is még akkora igénye a kortársaira, sokkal inkább a családra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!