Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak dolgok, amiket egy...

Vannak dolgok, amiket egy gyermekkel is őrülten nehéz megcsinálni/megoldani/összeegyeztetni, néha elgondolkodom, két gyerekkel 2x olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Tesót tervezünk.

Már nagyon várom,és tényleg szép a nagy család,de eszembe jutott mostanában,hogy ha nem elméletileg beszélgetünk a dologról,hanem bizonyos szituációkban elképzelem,hogy kettő gyerekkel kell ugyanazt megoldani,akkor elképedek,és azt hiszem hogy lehetetlen.


Többgyermekesek,hogy van ez?


Pl ha apával kettesben szeretnénk lenni,akkor szegény nagyira bízzunk két gyereket?

Vagy elmenni valahova, amikor ketten kétfelé szaladnak.

Vagy pl most télen az öltöztetés,néha alányommal is nehéz,és a végére rólam szakad a víz...

Vagy a bevásárlás...

Írhatnék még,de értitek szerintem mire gondolok.


2010. dec. 3. 14:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szervezés kérdése az egész...egy kicsit több idő kell a készülődésre,egy kicsit több cucc ha elmentek otthonról.

Én inkább attól tartottam,hogy hogyan fog annyi időm beszélgetésre jutni már 2 gyerkőccel,én ezt napi szinten elég fontosnak tartom.De szerencsére apával közösen megoldjuk.:))

2010. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nekem/nekünk fontos az egymással kettesben is eltöltött idő.

Másfél éves a kislányom,és ezidő alatt 1x voltunk wellness hétvégén,1x vacsorázni,meg 1x moziban,és néhányszor csak bevásárolni.

Nem is szeretnék eztán sem többet.


Bizonyára csak szervezés kérdése,és már alig várom.

De azért azt tudom,hogy lesznek nehéz pillanatok.

2010. dec. 3. 15:53
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
14:52 vagyok. Nekünk is baromi nagy igényünk lenne eljutni valahova a férjemmel kettesben, akár csak bevásárolni hogy nem kell a visítást hallgatni és nem kell úgy beszélgetnünk hogy túlordítsuk a gyerekeket, de ha nincs segítség akkor csak álom marad. Nekünk lassan már a magunk ütemében történő nagyWC-zés is az mert a nagyobbik gyerek még olyankor is ott szakért az ajtó előtt és hadoválja a magáét.... (Apa, Gyere ki!!! ...)
2010. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
:-) Lányom is asszisztál a WC-nél!
2010. dec. 3. 18:54
 15/18 anonim ***** válasza:

nekem mindenki azt mondta hogy milyen jó a kis korkülönbség...és belevágtunk.19hónap van a 2 gyerkőc között.Már maga a terhesség sem volt egy leányálom,főleg a végén,mert akkor az örökmozgó fiam állandóan cibált sétálni,motorozni....de megment.most már 2 éves és egy hónapos a nagy,a kicsi meg tegnap volt fél éves.nálunk pl az öltözés úgy zajlik,hogy először a nagy,őt kiküldöm az udvarba(kertes ház),majd attól függően ha tündérputtonya,akkor én,és a kicsi,ha babakocsi akkor a kicsi,kiviszem a babakocsiba és én felöltözöm.Addig a nagy el macskázik,kutyázik.

nagy bevásárlás nálunk úgy zajlik,hogy a nagy apával a bev.kocsiban.a kicsi rajtam puttonyban.vagy csak a nagy és apa mennek.kocsim nekem nincs,apa jár vele(hétfőn megy pénteken jön)így az orvos,bank,hivatal...nekem is kocsi szervezés,és a többi

ketten még nem szaladnak kétfelé,de volt már rá precedens,hogy a kicsi az útszélén a babakocsiban én meg rohanok az út közepén kalimpáló motorozóm után,mert autó jön

apával kettesben mióta megvan a nagy,talán 2x voltunk el vacsizni,de akkor is a gyerek üvöltésére értünk haza(mörphy törvénye)vagy akkor vagyunk ha alszanak.sajnos mamával nem nagyon vannak el,ritkán látják.

amúgy meg arra kell gondolni,hogy mindent meg lehet oldani,csak akarni kell...


de azért a harmadik babát szigorúan 5év múlva vállalom be :-)

2010. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Akkor nem csak én vagyok kéz zizzencs néha nap végére.:)

Persze, mindent megoldunk mi is, és azért míg csak egy babán volt is sikerült mindent megoldani 1 hétig is rá lehetett bízni a nagyobbikat a mamáékra, mi meg nyaralhattunk Tunéziában, míg terhes voltam, wellneszerzni is voltuk a naggyal, és az akkor még pocaklakóval. A nagy gyakran megy a mamáékhoz akár 1-2 napra, vagy akár 1 hétre is nyaralni. Szerencsére nagyon mobil gyerek, elvan mindenkivel. Mióta öcsi is megvan voltunk kettesben férjemmel 1x hajó kirándulni BP-en, (vidékiek vagyunk), esküvőn gyerekek nélkül, meg moziba is eljutottunk, sőt vacsorázni is. Már 6,5 hós a kicsi, szóval azért minden megoldható.

Mi is kertes házban lakunk, így én is a naggyal kezdem az öltöztetést, és mikor ő kész kirakom az udvarra. Csak egy a gááz, meglép az udvarból, mert ki tudja nyitni a kaput és lelép a kutyával..Volt, hogy jócskán megfuttatott, addig a kicsi a gyerekszobában várt a földön halál türelemmel. Így igyekszünk mindent jól zárni, de van hogy apa elfelejti a kallantyút hajnalban visszarakni...De mára már megoldódott ez a kérdés.

Nálunk is kicsi a korkülömbség a két gyerek között, és míg terhes voltam, a nagy gyakran kihasználta a helyzeti előnyét, hogy anya már alig bír "döcögni", és fel-felszaladt az emeletre, én meg ülhettem a lépcső alján és könyörögtem neki, hogy jöjjön le, mert felmenni, lépcsőzni nem bírtam. Nagyon fulladtam, csak a legvégsőbb esetben álltam neki lépcsőt mászni. Voltak sztorik, mikor teljesen felszökött a tetőtérbe és magára húzta a zuhany ajtót, és ott sírt nekem, hogy nem tud kijönni. Hááát, mire felértem szakadt róla a víz, és alig kaptam levegőt. No nem azért, mert annyira rohantam, siettem amennyire bírtam, de mindhárom pihenőn meg kellett állnom fújtatni...Voltak dolgok, de ma már csak jó emlékek ezek is.:)

2010. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Így utólag már mosolyogtatnak ezek a történetek,de akkor biztosan nem így láttátok! :-)


Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 4. 09:13
 18/18 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy vannak egyedulallo nok is, akik ket -harom gyereket nevelnek total egyedul, aztan valahogy megoldjak. Itt mindenki beszelt az apukarol, akivel megosztjak a dolgokat, szerencsere. Ha meg elosztani sem lehetne a tennivalokat apa-anya kozott, az lenne igazan nehez.
2010. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!