Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legálisan jár el a bölcsőde?...

Legálisan jár el a bölcsőde? Hogy lehet így összeegyeztetni a gyermek elhelyezését a munkába visszatéréssel?

Figyelt kérdés

Amikor be akartam íratni a gyereket a bölcsődébe, gondoltam a munkahelyemhez legközelebbit választom, hogy hamar odaérjek. Vidéki vagyok, a falunkban amúgy sincs bölcsőde.

A bölcsődevezető közölte velem, hogy mivel nem vagyunk helyi lakosok nem veheti fel a gyereket. Mondtam neki, hogy először is nálunk nincs bölcsőde, másodszor pedig a munkahelyem - amelynek működéséhez a munkámmal én is hozzájárulok - a helyi adót a székesfehérvári önkormányzatnak fizeti. Ez őket nem érdekli. Jó, akkor intéztem egy ideiglenes lakcímet.

Erre a következő probléma az volt, hogy mondtam, hogy 2010 áprilisában jár le a GYED, tehát akkor szeretném beadni a gyereket. Nem lehet, a tanév szeptemberben kezdődik. Azt hittem rosszul hallok, tankönyvet is vegyek a gyereknek, vagy mi? Miből élünk áprilistól szeptemberig? Erre az volt a válasz, hogy ez őket nem érdekli, meg egyébként is mit nyavalygok, van férjem, majd ő eltart. Mit szóljanak az egyedülállók?!

Ez máshol is így megy?

Na, meg esküdjek meg minden élő rokonomra, hogy pont szeptember 1-jén vissza is vesznek a munkahelyemre (állítólag azóta már munkahelyi igazolást is kérnek, hogy 2 év múlva visszavesznek pont azon a napon.) Persze megesküdtem neki. De nálunk a "tanév" nem szeptember 1-jén kezdődik, hanem amikor van üresedés. Igazából a munkaadóm úgy szokta, hogy nagy naivan felhívja a kismamákat, hogy jövő hónapban vissza kéne jönni. De persze senki sem tud, mert a gyereket nem tudjuk hova tenni. Ez normális dolog? Más városokban is így megy?


2009. aug. 27. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pest megye.

Szintén igy megy.Miután Pestre járok dolgozni úgygondoltam hogy valahogy félúton keresek egy bölcsit és odajáratom majd.

Nahhh hát ez nem igy működik.

1. Sehol nincs hely amúgy sem.Találtam egy köztes kerületet ahova (egy ismerősömhöz) bejelentem magam ideiglenes lakcimen.És csak igy veszik fel oda a gyereket,már ha van hely.Mondjuk abban szerencsém van hogy a lányom szeptember 5.én született szintén 2010ben bennénk bölcsibe ami ugye szeptemberben kezdődik.

De az hogy te mit csinálj áprilistól szeptemberig??ez vicc komolyan és baromi idegesitő.:(

2009. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
XIV. kerület, ugyanez van. Március 31-én született a kisfiam, úgyhogy 4-5 hetes korában (!!) már együtt rohangáltam vele, mert intéztem a beiratkozást a bölcsibe, hogy 1 éves korában (jövő március 31.), ami ugye a most következő tanévre esik, felvegyék. Ilyet persze nem lehet, irassam be 6 hónapos korától, ami most október. Ok, gondoltam, papiron beiratom, majd elmegy betegállományba, és jövőre viszem valójában. De nem lehet, mert nem veszik fel, mert bár 6 hónapossal is kell foglalkozniuk, nagy a túljelentkezés, és jajj hát ők mit kezdjenek egy 6 hónapossal. Üres helyet nem tarthatnak fent, amig 1 éves nem lesz. Ja és hozzátenném, mi a lakhely szerint vittük, megvolt a munkáltatói igazolás, megvolt, hogy muszáj dolgoznom, mert nem magyar szerződésem van, igy nem jár a gyed, azaz minden szempontból jogosultak vagyunk. Mégsem. A munkahelyemhez közelit is megpróbáltam, protekcióval. Ez annyit segitett, hogy van egy igéretem, hogy ha még januárban is keresünk bölcsit, hivjam fel őket, meglátják, van-e már üresedés. Haha.
2009. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenhol ez van,ahol van bölcsi,ott a területileg illetékeshez lehet csak beiratni,v. tényleg keresel egy ismerőst,aki bejelent magához.A munkáltatóit meg akkor kell vinni,amikor elkezd járni a gyerek bölcsibe.

Az év nekik szeptemberben kezdődik.A beszoktatás ideje alatt 1-2 hónap még kaphatsz gyedet,de utánna vissza kell mondanod és gyest igényelni.Jó ha tudod,hogyha ugyanarra a munkahelyre visszavesznek dolgozni és gyesen vagy nem rúghatnak ki,amíg nem telik le az az idő,amíg a gyerek 3 éves nem lesz.Remélem a végét érthetően írtam le,és segítettem.

2009. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudtam. Csak azt nem értem, ha a GYED 2 éves koráig jár a gyereknek, akkor hogy képzelték azt, hogy a tanév szeptemberben kezdődik? Akkor adják a GYED-et is szeptemberig.
2009. aug. 27. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt csinálják, ha nem vagy elég erélyes. Én anno kicsaptam a hepajt (Szombathely), fenyegetőztem és egyebek, ugyanis egy önkormányzati bölcsinek kötelessége bármikor év közben is akár felvenni a gyermeket. Nincs mese. A szörnyű az, hogy oltári balhé árán sikerült Nekem is, és persze benne van a pakliban, hogy a gyereked issza majd a levét. Szerencsére nem így történt, de azért durva, hogy szabályosan rájuk kellett ijeszteni, hogy felvegyék a gyerekem.
2009. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem legális, amit csinálnak, fenyegetőzni kell, ha máshogy nem megy.

Önkormányzathoz bemenni, felháborodni, satöbbi. Ne hagyd magad, náluk nincs "tanév".

2009. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy ez egyszerűen szervezés kérdése. Össze kéne egyeztetni, hogy ki mikor kezdi és hagyja ott a bölcsit év közben. És ehhez lusták, ezért szeptemberben kezdik és kész. Balhéztam én is, de hiába, a vége az lett, hogy lehet, hogy fel sem veszik, mert nincs hely. Mire lehet hivatkozni? Van valami jogszabály?
2009. aug. 28. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jogszabály nincs, hanem egyszerűen az önkormányzati bölcsinek kötelessége felvenni a picit. Szerintem menj be az önkormányzathoz, és kérdezz rá.
2009. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így megy! Bár még nem tartok ott hogy visszamenjek dolgozni de már most tájékozódtam a nővérem unszolására. A helyi önkormányzat rendelete alapján szabályozzák, hogy kit vegyenek fel.

[link]

Ezen a linken bővebben találsz infót és rengeteg dolgot megtudhatsz.

2009. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem, ezen tényleg azt írják, hogy helyi rendelet szabályozza, de sajnos nem sikerült ezt megtalálni. Na meg azt is találtam egy másik oldalon, hogy Székesfehérváron a bölcsőde program annyi, hogy fel akarnak még venni 10 gondozónőt. Ez plusz 30 gyermeket jelent, de ezt is visszadobták, mert az önkormányzatnak nincs rá pénze. Mi lesz itt azokkal a családokkal, ahol 2010 áprilisa után születnek gyerekek? Úr Isten, tényleg disszidálni kéne!
2009. aug. 29. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!