Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen lusták lennének az anyukák?

Ilyen lusták lennének az anyukák?

Figyelt kérdés

Balcsin lakunk. Mindennap megyünk sétálni, persze ahogy az időjárás engedi.

Miért van az, hogy én soha nem látok egyetlen anyukát sem sétálni a gyerekével? Azt ne írjátok, hogy biztos nem abban az időben sétálnak, mert ha 10-kor megyek csak mi vagyunk, ha 11-kor szintén, ha délután sszintén senkivel nem találkozom.


2010. nov. 30. 11:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

13:13-as vagyok. Nem sportolok semmit, miért, kellene?

A „parasztaerobic” a mindennapi sportom: fahordás, favágás, emelgetés, lépcsőzés. Meg a heti két lepedőakrobatika. Ebből is látszik, mennyire utálok sportolni, mozogni. Sajnálom, engem így faragtak. Inkább nem eszek, minthogy letornázzam.

2010. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasom végig a hozzászólásokat. Én azt nem értem, hogy miért kell mindig másokkal foglalkozni. Mindenki törődjön a maga dolgával!
2010. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Mert felmerült bennem ez a kérdés, épp séta közben. olvasd végig.
2010. dec. 7. 14:54
 24/34 anonim ***** válasza:

Nálunk szokás sétálni. Ilyenkor lehet a többi anyukával beszélgetni, és a gyerekek is barátkoznak egymással. Jó kis délelőtti elfoglaltság.

Én megőrülök, ha bent kell maradni a négy fal között a két gyerekkel(11 hónapos és 2 év 10 hónapos). Pedig kertes házban lakunk, van udvarunk is szép nagy, ahol nyáron lehet labdázni, hintázni stb. De ilyenkor jobb sétálni és vonatot nézni.

Mondjuk én a gyerekek előtt is szívesen sétáltam csak úgy, akár kilométereket is.

2010. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%
Kertesházas övezetbe lakunk, minden házban vagy gyerek, mégis csak egy szomszédommal járunk át a játszóra. Nekünk minden van a kertben /trambulin, mászóka, csúszda, stb/ mégis mindig kiviszem és én sem értem mi a francot csinálnak egésznap kettesben a gyerekkel.
2010. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
82%
Én konkrétan kikérem magamnak,hogy le lustázz(mivel én sem viszem a 2.5 évesemet mindennap sétálni).Amíg kicsi volt,és elvolt a babakocsiban vittem,napi 2-3 órát.Kertes házban lakunk,Bp. külső kerületében.A fiam naponta legalább 1-2 órát az udvaron tölt(homokozó,fából készült vár csúszdával,hinta,kismotor,stb.minden van),miután dél körül megérkezünk a napi rohangálásból(posta,bank,bevásárlás,melóhely,gyógyszertár,varrónő stb.persze nem minden 1 nap alatt,de minden napra jut valami).Örülök,hogy el van a kertben(rálátok)én pedig végezhetem a dolgomat(120 nm-es a ház,van egy nagyobb gyerek is,meg persze a férjem).Mivel ők a házi kosztot eszik,naponta,2 naponta főzök(a főzelék a férjemnek nem étel,így nincs olyan,hogy 20 perc alatt össze dobok valamit),a takarításról,mosás,vasalásról nem is beszélve.És mivel nekem is van kocsim,a férjem pedig egész nap gályázik(kénytelen,mert maszek,tehát ha nem melózik nincs pénz)egy csomó egyéb dolog is rám szakad(pl.most a gumisnál kellett dekkolnom,amíg a kerekeket lecserélték,a múlt héten a fényezőt intéztem,apósomat is én pesztrálom stb.)Szóval amíg nem tudod,hogy ki,mit,miért tesz,addig ne mondj olyanokat,hogy lusták és tespednek.
2010. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Valami hasonló kérdést már én is feltettem (Miért félnek az anyukák a hidegtől, merthogy mióta beállat a tél, alig látok valakit az utcán).

Valaki írta rá válasznak, hogy lusták... Van benne némi igazság.

Az egy dolog, ha valakinek van kertje és oda mennek csak ki levegőzni, de vannak, akik az orrukat sem dugják ki napokig a gyerekkel együtt, mondván rossz az idő.

(Ja, esett egy kis hó... hát igen, a tél már csak ilyen. Nem arra gondolok, hogy valaki ónos esőben és szélviharban caplasson a gyerekével, oké hogy olyankor otthon marad az ember.)


A biztosítékot nálam ez a kérdés ütötte ki. Sokan megértőek voltak az anyukával, és sajnos nem tudtam az lenni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Aztán meg csodálkoznak rajta, hogy hamar megbetegszik a gyerek, mert annyira gyenge lesz az immunrendszere.

2010. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Kertes házban laknak.
2010. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%

Na én meg pont azokat nem értem akik egész nap köröznek a falvakban babakocsistul, mint valami dögevők. Nekik nincs jobb dolguk, mint reggel délben este ész nélkül körözni???

Én városban szültem és ott minden nap 2szer sétáltam a babával (nem nagy város :D ) Aztán ahogy faluba kellett költözni abbamaradt a séta. Minek??? Nagy kertes ház csak kipattintottam a gyereket a jó levegőre és kész. Arról nem is beszélve hogy ahol laktunk falu kb 10 perc alatt minden utcát bejársz... én meg nem körözök mint egy keselyű, minden utcában 20X.

Én ezért nem sétáltam.

2010. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Kisvárosban lakom, mi minden nap megyünk sétálni,de én nagyon sok anyukával szoktam találkozni, sőt ismerőssel is szinte mindig összefutok,én nem nagyon ismerek olyat,aki ne járna sétálni a gyerekkel,persze azok többet járnak, akik nem kertes házban laknak.Nem tudom felétek miért nem sétálnak, ha ott laknék a Balcsin pláne mennék sétálni.:-)
2010. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!