Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen lusták lennének az anyukák?

Ilyen lusták lennének az anyukák?

Figyelt kérdés

Balcsin lakunk. Mindennap megyünk sétálni, persze ahogy az időjárás engedi.

Miért van az, hogy én soha nem látok egyetlen anyukát sem sétálni a gyerekével? Azt ne írjátok, hogy biztos nem abban az időben sétálnak, mert ha 10-kor megyek csak mi vagyunk, ha 11-kor szintén, ha délután sszintén senkivel nem találkozom.


2010. nov. 30. 11:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Jééé, ez fura... Lehet, hogy csak a kertbe teszik ki a babát, sétálni meg nem mennek, mert ahogy írtad, lusták, vagy csak nincs kedvük... nem tudom. Itt Tatabányán 2 lépést nem tudsz tenni a nap bármely szakában, hogy ne jönne szembe babakocsi :) Persze szülővel együtt :D Nemtudom Balcsin mi van az anyukákkal :)
2010. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
H valaki nem az utcán sétál, már lusta is lenne? Lehet, hogy kertes házban laknak, és úgy érzik, az udvar megfelelő a játszáshoz...
2010. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy mindenki kertes házban lakik? Ha lenne kertünk, és sem tologatnám a göröngyös járdákon a kisfiamat.

Itt nálunk délután 2 óra után rajzik ki minden babakocsis anyuka.

2010. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Én imádok sétálni, mert nemcsak mozgást jelent, hanem ki is kapcsol.

Egyszer egy ismerős anyukával beszélgettem, kérdeztem, hogy mentek sétálni? erre nagy sóhajtva, unottan válaszolta, hogy :muszáj!

Hát erről ennyit...

2010. nov. 30. 11:38
 5/34 A kérdező kommentje:

De ha egyszer adott egy ilyen nyugodt, gyönyörű környék, tiszta levegővel, miért nem használják ki?

4 éve szültem az 1. gyerekemet, tehát ez a megállapításom nem új keletú, régen sem láttam szinte senkit rajtunk kívül.

2010. nov. 30. 11:40
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek sétálni, főleg mikor még kisebb volt a lányom, és sokat aludt a babakocsiban, engem kikapcsolt a séta. Most már 2 éves, így már megmondom őszintén hogy nem annyira szeretek, hogy ő is gyalog van, mert így csak itt a környéken tudunk mendegélni. sokszor bemegyünk a központba, (1-2 km), babakocsival, szívesen megyek inkább ilyen messzebbi helyekre mert befordulok már ha csak az itteni házakat, embereket, kismamákat látom. Ha valakinek ezt megemlítem, szerintem hülének néznek, mert talán lusták a környékbeli anyukák is messzebbre menni. Nekik megfelel a napi játszótérre járás, ami egy köpésre van, meg elmenni boltba, aztán jól van. Játszótérre sem itt megyünk hanem messzebb, ide csak a férjem viszi, de hát ő elfárad egész nap. Konkrét választ nem tudok a kérdésedre, csak leírtam hogy én hogy szoktam :)
2010. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kertes házban lakunk, és ha az időnk engedni minden nap megyünk sétálni. Van hogy csak ketten babával, van hogy 4-en apával és a kutyával. Bp mellett lakunk, és magyon sok kismama van, de ahogy Te is írtad én is alig találkozok velük. A boltban még összefutok velük délelőtt amikor bevásárolnak, de sétálni sem délelőtt sem délután nemigen szoktam látni őket..... oké, hogy itt csak kertesházak vannak, de nekem is kikapcsolódás és jól is esik. Szóval én sem igazán értem ezt a dolgot :)
2010. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, vannak egyáltalán babák a környéken? Mert ez azért gyanús. Vagy tényleg annyire kertes házas környék, hogy inkább otthon vannak a kertben.

Én lakótelepi vagyok, mi megyünk ha tudunk, mert itthon megkukulnánk, kicsi a lakás. De őszíntén szólva, most, hogy ilyen hideg lett, kicsit nehezebben szánom rá magam. Két picivel vagyok, mire mindenkire ráadom az összes ruhát, addigra ketten legalább leizzadunk, mindkét gyerek nyűgös lesz és elmegy minden kedvünk a sétától. Szóval elég macerás most, így van, hogy csak este megyünk, mikor már apa is ott van.

2010. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez fura :) Én is mindig (akármelyik napszakban megyek) találkozom sétáló anyukákkal. Mondjuk nem Balatonon-és környékén lakunk . (sajnos amúgy mert én imádom :)) hanem egy kisebb városban.

Én pont hogy azzal találkozom, hogy naponta legalább egyszer másfél -2 órára lehozzák a gyereket, de sokan többször is tehát délelőtt délután is, ha rosszabb idő van akkor is, és ha még kicsit beteg a gyerek akkor is:)

Számomra meg ez volt meglepő, mert én azt hittem, hogy több olyan indokot találnak az anyukák, ami miatt most épp nem viszik ki a gyereket.

2010. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a Balcsi mellett születtem, imádom a környéket. Azóta Pest mellé költöztünk, a Duna partra, kertes házba és mi is inkább az udvaron töltjük az időnket! Nem azért mert lusta vagyok, gyönyörű a Duna is, de itt még járda sincs, az úton meg szívesen vinném a 2,5 éves lányomat, aki már nem ül meg a kocsiban, hanem kavar a motorjával, és eljutni a kb fél kilométerre levő Dunához, kész életveszély. A bevásárlás is kész tortúra, ha tudok, oda is inkább kocsival megyek. Míg kicsi volt, minden nap kétszer mentünk a Duna partra.
2010. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!