Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként mennyit költötök...

Anyaként mennyit költötök magatokra havonta?

Figyelt kérdés
Öltözködésre? Kozmetikusra? Fodrászra? Körmösre?? stb
2010. nov. 29. 10:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mióta megszületett a lányom azóta csak testápolót,sampont, balzsamot vettem magamnak :) szóval ilyen alap dolgokat, semmi luxust!

És most végre a köv hónapban költhetek kicsit ruhára...olyan 30 000 körül tervezem.....ez jó ideig ki fog tartani :))Annyira örülök neki h azt sem tudom mit vegyek :) xD

A lányom 1 éves.


Köszi az eddigi válaszokat, remélem jönnek még hozzá szólások!

2010. nov. 29. 11:59
 12/20 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, mert kb 4-5 havonta /költök kicsit többet, ha elmegyek fodrászhoz, meg esetleg ruhát venni. Ez utóbbit mondjuk még ritkábban. Ha minden kozmetikumot is beleszámítok, amit csak én használok, akkor is max 4-5000-t havonta. Emellett nem vagyok igénytelen, fodrászhoz járok, de csak 3 havonta, minden mást otthon megcsinálok magamnak. Ruhát sajnos ritkábban veszek, mint szeretnék, mert drágállom mindig, és míg többnyire otthon vagyok, nincs is szükségem annyi csini "kimenős" ruhára. Azért ha visszamegyek dolgozni és minden nap tip-top kell kinéznem, biztos többet fogok költeni rá.

Első válaszoló: én is csak irigykedem!

2010. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szinte semmit...gyorsan nő a babám, neki szinte két három havonta teljes ruhatárcsere...

A régi ruháim jók rám, sőt némelyik bő...fodrászkodni én szoktam magam. Pedikűr-manikűr magamnak, hosszú körömmel meg nem tudok pelenkázni :D


Most viszont kénytelen leszek csizmát venni, mert 13 éves volt a régi és a bokatörésem miatt annyira be van még mindig dagadva a bokám, hogy nem bírom belegyömöszölni magam. :( Előre lelkiismeret furdalásom van. A gyerkőcnek kellett volna még bélelt nadrágot vennem.

2010. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én sem túl sokat...1,5 éves a lányom.

Ruhákat szezonálisan veszek, kb 5ezer Ft/évszak, plusz, ha cipő kell...

Fodrászhoz talán félévente járok, hosszú hajam van, nem kell sokat törődni vele, néha én magamnak levágom az alját egy kicsit, festeni is én szoktam havonta.

Kozmetikumok kb. 2-3ezer/hó.

2010. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

fodrász (festés, vágás 5-6 hetente): 5000 forint (Bp)

műköröm: ingyen van:-))))))))))

kozmetikus: nem járok. magam szőrtelenítek, szedema szemöldököm

szoéárium: itthon van felsőtest szolink, ha elmegyek rendes szoliba, az 1000/alkalom

öltözködésre: mikor mennyit, atól függ mi kell

2010. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én kevesebbet költök mióta megvan a lányom. Fodrászhoz 2 havonta járok, körmöshöz mióta megszültem nem, ruhadarabot nagyon ritkán veszek, pedig előtte amit megláttam meg is vettem. Ez az idő elmúlott.
2010. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%

nem értem, miért kell elmúlni azoknak az időknek?

Ugyanúgy nő vagy, vagy nem??

utolsó előtti

2010. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó én is valamelyik hozzászóló vagyok


Azért, mert sajnos nem kerül annyi! A gyed szinte csak a gyerekre elég. A törlesztő az egekben, és a rezsit meg a napi betevőt is fizetni kell.


Előtte sem álltunk jól, de a legrosszabb időben voltunk kénytelenek venni lakást...vagy az utcára vihettem volna haza a gyereket.


Szóval nálunk ezért. Hiába maradtam nő, vagy a gyereknek lesz nadrágja, vagy nekem fodrász általi frizurám első mosásig...ez a választási lehetőség van

2010. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
semmit csak alap dolgokra (sampon, tusfürdő, dezodor, tampon), kb. 4 hónapja kinéztem egy 3000ft-os sportcipőt a kínaiban és azt sem bírom megvenni. A hajam hosszú, évek óta a férjem vágja a végét.
2010. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam már ide és én is azért költök kevesebbet, mert NEM futja! 30-al kevesebb a gyedem, mint a fizetésem volt és a babánkra legalább 30ezret költünk havonta, ha csak pelus, tápszer, 1-2 ruhát veszünk neki. Most kellene autósülést vennünk, bundás cipőt (a mostani nem elég meleg) Karácsonyra szeretnék neki valami jó kis játékot. A párom sem keres sokkal többet, mint az én gyedem. Ki van centizve a hónap vége.

Én is régen hetente többször shoppingoltam, rendszeresen jártam fodrászhoz, kozmetikushoz, körmöshöz, gondolhatod azért nem könnyű mindezekről lemondani, mivel ugyanúgy nőnek érzem magam, sőt.

2010. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!