Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg egyedülálló...

Hogyan oldjam meg egyedülálló anyaként ezeket?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok már tanácsot vagy tapasztaltabbak, ti hogyan csinálnátok?

Egyedül nevelem a lányom. Albérletben lakunk, az apja szerencsére magát az albérletünk fizeti(megteheti, jól keres), nem a gyermektartást, de a kislánynak is mindig vesz dolgokat. A gyesből így is éppen hogy kijövünk. Szeretném a lányom bölcsődébe adni, mert levelezőn tanulok, és mellette sokszor nem megy, néhány óra "magány" kellene, hogy tényleg a sulimra tudjak koncentrálni. Ám a bölcsiben azt mondták, hogy nem vehetik így fel, mert vagy nappalin vagy 4 órában kéne dolgoznom hozzá. Magán bölcsire nincs pénzem, szülőkre nem tudom bízni(ők is dolgoznak). Dolgozni addig nem tudok elmenni, míg nem végeztem a sulival(kb. még 1 év a vizsgákkal együtt). Nem tudom már mi a manót csináljak, hogy a lányom is közösségbe legyen, nekem is legyen időm tanulni. Exem azt mondja, hogy az albérletünk addig fizeti, amíg tanulok vagy míg új párom nem lesz, utána csak a gyermektartást, én ebbe bele is egyeztem, így is nagyon rendes velünk, a lányát imádja, így érte bármit megtesz. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet? Hogyan lehet ebből jól kijönni? Óviba jövőre megy a lányom.


2011. máj. 1. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan családtag, aki pár órára el tudná vállalni a kislányodat, míg tanulsz? Vagy a férjed, nem tud ebben segíteni, pl. bébiszittert fizetni neked (mint írod jól keres)? Vagy ő vigyázna rá? Más megoldást nem tudok, mivel bölcsibe nem veszik fel.
2011. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én terhesen és 1 már megszületett gyerekkel jártam főiskolára. Nem tudsz tanulni amíg alszik a gyerek???
2011. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem mész át nappalira? (Persze csak ha van rá mód.) Akkor felvennék a bölcsibe. Én is nappalira járok, még anyagilag is jobb, mint a levelező, mert igényelhetem a szoctámot, mint családfenntartó.
2011. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!