Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Nem értem, mi történne...

SOS! Nem értem, mi történne az ellátásokkal, ha jönne a kistestvér?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok 2011 decemberéig.Fizum jó (280 000), jogviszonyom fennáll.Ha teherbe esem elmehetek táppénzre?Akkor mennyi thgys-t és gyedet fogok kapni? A táppénz 70%-a is magasabb még a gyed plafonjánál.Vagy egyáltalán mi alapján számolják majd a táppénzt és az egyéb ellátásokat?Mi történik ha a második szülés 2012-ben lesz?
2010. nov. 18. 14:21
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Na akkor leírom mit sikerült megtudnom a Magyar Államkincstártól.A jogviszonyom fennáll, tehát biztosított vagyok, jár majd a thgys, gyed, táppénz is.A táppénz alapja az első gyermekemre kapott gyed alapja lenne, vagyis a fizetésem. Terhesen elmehetek táppénzre (első babára kapott gyed lemondva), amikor megszületik a második baba kapom utána a maximalizált thgys-t, és a gyed-et.Mindez azért van így, mert magas a fizum, tehát a fizetésemből számított táppénz és betegszabi 70%-a, még mindig meghaladja a 102 900Ft-ot, valamint hangsúlyozom, fizetés nélküli szabadságon vagyok, a jogviszonyom fennáll.Ha nem így lenne, akkor nem mehetnék csak gyes-re.
2010. nov. 19. 09:00
 22/33 A kérdező kommentje:

[link]


Itt világosan leírják, hogy amennyiben azért nincs meg a 180 bérezett napom, mert gyeden voltam, a fizetésem alapján adják a táppénzt.

2010. nov. 19. 09:08
 23/33 anonim ***** válasza:

De ugyanennyi lesz a THGY-d, mint most a GYEd, maximalizált összeg. Nem a bruttó 280 70%-a, hanem csak a minimálbér kétszereséből számolt összeg.

Az elképzelhető, hogy a táppénz alapja a 280 ezer lesz és nnak 60%-a magasabb, mint a GYED. De utána a THGY meg GYEDugyanennyi lesz mint most.

2010. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy nem érthető.

A kérdező tisztában van azzal, hogy a második babájával max. tgyást és max. gyedet kap. DE ami nem mindegy az az, hogy addig mennyi pénzt fog kapni. Mivel a táppénz összegét a korábbi jövedelme alapján számolják, ezért az több, mint a maximalizált gyed.

2010. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Az utolsónál a pont:-)Igen, 102 900 Ft lesz a thgy-m, a gyedem, annyi amennyit most kapok. De ha terhesen táppénzen leszek, akkor a fizum alapján számított táppénz kb. 40-50 ezerrel lesz több ,mint a gyed, tehát mindenképp megéri.Egyébként a thgy nettója több lesz, mint a gyed, mert abból csak szja-t vonnak.
2010. nov. 19. 12:10
 26/33 anonim ***** válasza:
23%

Már bocs, de a kérdésben, amire válaszolunk az van, mennyi lesz a THGY, GYED.

A táppénznél szerintem meg mivel a GYEd magában nemjogosít pénzbeli ellátásra és az annyi ideig jár, amennyit a befizetett járulék fedez- ergo ha valaki csak 3 hónapig fizet járulékot, csak 3 hónapig jár neki ellátás- most sem látom egyáltalán mi alapján lesz jogosult táppénzre, ha nem fizet járulékot, márpedig GYED-ből nem vonnak járulékot. És mennyi ideig fog táppénzt kapni, 9 hónapig?

2010. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

A tgyás és a gyed összegét tekintve tök mindegy, hogy majd elmegy a kérdező táppénzre vagy sem, az így is úgy is maximalizálva van. Ezt már az első pár válaszban kitárgyaltuk, ezek után az eredeti (rész)kérdés, hogy mennyi lesz, aktualitását veszítette.



A többi:

A gyed-járulékos történetet kevered a gyes-járulékos történettel.

Igen, a gyed önmagában nem jogosít pénzbeli ellátásra, viszont a mögöttes munkahely igen. Attól még, hogy fizetés nélküli szabadságát tölti a munkahelyén (a gyed miatt), attól még az biztosítási jogviszonynak számít, méghozzá két évnél további, folyamatosnak, ergo nem vonatkozik rá az, hogy amennyi ideig fizet, annyi időt lehet táppénzen. Ha ez 9 hónap, akkor 9 hónap.

2010. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Pontosan úgy van, ahogy az utolsó írja. Utolsó előtti válaszai akkor érvényesek, ha nincs a gyed mögött biztosítási idő, de nekem van!!!!!!!!!!!!!!Hangsúlyozom még egyszer, hogy él a köztisztviselői jogviszonyom, fizetés nélküli szabadságon vagyok.
2010. nov. 19. 15:24
 29/33 A kérdező kommentje:
Azért jó hogy ennyire kitárgyaljuk, mert így másoknak is segíthetünk. Bár január 1-től nagy változások lesznek, állítólag......
2010. nov. 19. 15:26
 30/33 anonim ***** válasza:

Huhhh... mire végigolvastam és kihámoztam....

Nálam is ez a helyzet, csak nem december, hanem november. A tgyás és gyed kérdést én is így tudtam, a táppénzt nem tudtam belőle. Viszont nekem még lenne kérdésem a táppénzzel kapcsolatban: Korábban 70% volt, amibe én is beleestem, de aztán kihoztak valami olyat, hogy 60% de van napi maximuma. Most akkor maradt a 70% maximum nélkül?

Bocsi, hogy belekérdezek, de tényleg jó, hogy így kiveséztétek!

2010. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!