Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki Gyesen van a kistestvér...

Aki Gyesen van a kistestvér megszületésekor, annak mit vesznek alapul az újabb Gyed összegéhez?

Figyelt kérdés
Olvastam itt hogy ha Gyes helyett táppénzen van valaki, akkor a táppénzből számolják majd a Gyedet, vagyis az egykori fizu 70%-ának is csak a 70%-a lesz. Ha viszont a Gyest választom a terhesség alatt is, akkor másodszorra is a volt munkabéremből számolják a Gyedet?
2010. szept. 2. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Abszolút részinformációim vannak, hogy fél évre vissza kellene menni dolgozni, akkor jár gyed, egyébként csak gyes. De csak hallottam, remélem itt szakavatottabbak is vannak.
2010. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerősöm járt úgy, hogy elment 2 hét táppénzre. Most az alapján számítják neki a GYED-et. Szerintem GYES-re kell menni, ha 2 éven belül igényeled újra a GYED-et, akkor az előző az alap.

Sajnos nekem passzív jogon jár most a GYED, hiába igényelnék 2 éven belül, úgy tudom, nekem csak THGY és GYES jár. :( Csúnya lesz két gyereket 25000 + csp-ból nevelni!

Ne menj táppénzre!

2010. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb, ha bemész az egészségbiztosítási pénztárba, ott tudnak segíteni.


[link]


Én is bementem a szülés előtt, teljesen elbizonytalanítottak a védőnők, mert szülés előtt akartam menni tgyás-ra, de olyan zagyvaságokat hordtak össze, hogy inkább bementem és rákérdeztem.

2010. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!