Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Nem értem, mi történne...

SOS! Nem értem, mi történne az ellátásokkal, ha jönne a kistestvér?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok 2011 decemberéig.Fizum jó (280 000), jogviszonyom fennáll.Ha teherbe esem elmehetek táppénzre?Akkor mennyi thgys-t és gyedet fogok kapni? A táppénz 70%-a is magasabb még a gyed plafonjánál.Vagy egyáltalán mi alapján számolják majd a táppénzt és az egyéb ellátásokat?Mi történik ha a második szülés 2012-ben lesz?
2010. nov. 18. 14:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Na, megjött a barátom:)

Én nem azt írtam, hogy a gyed munkaviszony. Azt írtam, a gyed alatt él a munkaviszony (ahogy írta is a kérdező).

Látom a szövegértés még mindig gondot okoz:)

2010. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
De a pontosítás kedvéért: mivel félreérthető amit írtam, elnézést kérek.
2010. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem úgy van, hogy a táppénz alapját a jövedelem képezi? Márpedig neki nem munkaviszonyból származik a jövedelme, hanem a GYED-ből, márpedig annak a 70%-a ugye kisebb, mintha maradna simán GYED-en...Ha olyan egyszerűen át lehetne vágni a rendszert egy hopp most elmegyek inkább táppénzre dologgal, mindenki azt csinálná...
2010. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy, mert sehogy nem lesz meg az előírt bérezett napja, így a THGY is maximalizálva lesz.

A táppénz pedig, ha visszamegy dolgozni és kiveszi szabadságát járhat.

2010. nov. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

A gyed nem jövedelem.

Így nem lesz alapja a következő gyednek, hiszen egyik ellátás nem alapja egy másik ellátásnak.

Táppénz meg keresőképtelenség esetén jár.

Ez nem a rendszer átverése. Tényleges jövedelme a betegszabadság alatt kapott bér, ami eleve 70%-a a rendes bérének.

És ahogy írták előttem, a tgyás és a gyed bruttóban ugyanannyi lesz a kérdezőnek.

2010. nov. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

20.30-nak:

"Azt írtam, a gyed alatt él a munkaviszony "

Igen és pont ezt kifogásoltuk, hiszen ez a kijelentés nem feltétlenül igaz.

"Az a tény, hogy gyed-en van, nem jelenti azt, hogy élő munkaviszonya van". Továbbra is igy van, amint irtuk. Nem félreérthető voltál, hanem nem volt igaz az állitásod.


21.16-nak: értelmeszerűen a gyed alapja nem a jelnelgi gyed lenne, hanem a munkaszerződés szerinti, vagy a szülés előtti jövedelme. Ez nem a rendszer átvágása és igen, sokan csinálják igy.

2010. nov. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

A kérdező ezt írta:

"jogviszonyom fennáll"

Mint említettem, én erre vonatkoztattam a választ, de valóban félreérthető volt.


Ebben igazad van. De még mindig jobb, mint azt írni, a gyedhez 180 nap biztosításban töltött idő kell. :S


Kérdező, és kedves 79%-os válaszadó, elnézéseteket kérem, amiért félreérthető volt amit írtam. Az utánam válaszoló hozzászólása volt teljesen korrekt.

2010. nov. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Nekem nem világos, hogyan jön ide a gyedhez szükséges biztositási idő, de hátha a többiek tudják...

Nem magyarázkodni kell, csak odafigyelni arra, amit irsz.

2010. nov. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy te tökéletesen hibátlan és tévedhetetlen vagy:) (na persze:D)

A 180 napot meg pontosan érted.

2010. nov. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, "hogyan jön ide a gyedhez szükséges biztositási idő"? (szövegértés)

Ha rosszul irod (nem félreérthető, hanem ROSSZ), hát kijavitunk. Sajnálom, ha ez neked problémát okoz.

Senki nem irta, hogy tévedhetetlen vagyok, de kérlek idézd, ha igen. Köszönöm.

2010. nov. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!