Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági pernél ha üzenetben...

Apasági pernél ha üzenetben azt kértem hogy mondjon le a gyerekről vissza élhet vele?

Figyelt kérdés
Sokszor vitáztunk, mert mai napig nem hiszi el hogy az övé. Lett otthoni dns teszt, az övé. Nemsoká lesz a per az én üzeneteimre amiben mondtam hogy mondjon le inkább róla és hagyjon békén hivatkozhat erre hogy de hát én akartam? Mert tudja hogy igy akkor gyerektartást sem kell fizetnie. Hiszen most is elismerhetné, akkor elállnék a pertől. De nem teszi.
tegnap 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud lemondani rola abban a tekintetben, hogy a gyerektartast kell fizetnie.

De nem kell talalkoznia vele, ha nem akar, az nem kotelezo.

tegnap 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Otthoni dns teszt? Wtf?
tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan azt hivatalosan nem fogadjak el, a birosag is csinaltat majd egyet, de gondolom apuka megnyugtatasara csinaltak egy ilyen myheritage szintu akarmit :D
tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
92%

A bíróságot nem érdekli a ti nyomorotok és gyerekes játszmázásotok.

Ha ő az apa, akkor gyerektartást kell fizetnie. Amiatt ne aggódj, hogy el akarja vinni a gyereket, mert válás után az apukák nem szoktak már törődni a gyerekkel. Új almot csinálnak és a régit elfelejtik. Ha szerencséd van, kapni fogod a tartásdíjat, ha nincs, akkor kitrükközi, hogy ne kelljen fizetnie.

tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Annak a tesztnek az eredményét nem fogják elfogadni, hanem fognak egy hivatalosat csinálni, ha az apa nem ismeri el, hogy az övé a gyerek(ennek költsége van nem ingyen csinálják).

Gyerekről lemondani nem lehet. A gyerektartást fizetni kell, de nem kötelező látogatnia a gyereket.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekrol lemondani nem lehet, 2024 van, felnőtt nő létedre ennyit tudhatnál
tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hiszen most is elismerhetné, akkor elállnék a pertől"


Most akkor konkrétan mi a cél? Ha magáénak elismeri a gyereket, akkor apasagi nyilatkozatot tesz, onnantól pedig jogai és kotelessegei is lesznek. Joga pl a kapcsolattartas, kötelessége a tartasdij.

Gyerekről lemomdani akkor lehet, ha egyúttal valaki más által örökbe lesz fogadva. Jelen esetben a te férjed fogadhatná örökbe. De mivel jelenleg hivatalosan nem is apa az apa, így nincs miről lemomdania sem. Jelenleg hivatalosan nincs gyereke. Neked van.

ma 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, elismerné. De csak úgy ha gyerektartást nem kérnék. Én abba meg nem mentem bele.
ma 08:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Tehát gyermektartasdij a cél ezek szerint. Nem árt tudni, hogy simán ki lehet bújni alóla. Az én gyerekem apjának 18 év alatt úgy háromszor sikerült fizetnie. Ellenben q világon mindenhez kellett az engedelye.
ma 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!