Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet utólag apasági nyilatkoz...

Lehet utólag apasági nyilatkozatot csináltatni?

Figyelt kérdés

Ő nem akarta a gyereket, én úgy döntöttem megtartom. Nem csináltattunk anno apasági nyilatkozatot (nem erőltettem). Gyakorlatilag így semmi köze nincs az exemnek a gyerekhez, nincsenek jogi kötelességei, nem kell gyerektartást fizetnie.

3 év telt el, egyedül nevelem a gyereket, és nagyon jó lenne, ha mégis be tudnám vonni, hogy legalább anyagilag segítsen. "Privátban" ezt nem tudtam vele megbeszélni, hallani sem akar a gyerekről, azóta pedig már el sem érem sehol. Ilyenkor mit tudok tenni?


tegnap 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Engedd el.

Ha lesz apasági lesznek jogai.

Csak az öreg fog enni. Jó lesz ha elviszi láthatásra és azt sem tudod hol van és hogy mikor hozzá vissza?

Én boldog lettem volna ha nem 2 éves korában lép le hanem szülés előtt...sok stressztől kímélt volna meg.

tegnap 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha ő nem akarja, akkor nem. Apasagi pert induthatsz, de jól gondold meg, az elsőnek igaza van
tegnap 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Te döntöttél úgy egyedül, hogy megtartod a gyereket, amiről ő már az elején kijelentette, hogy nem akarja. Akkor a következményeket is vállald... persze, az anyagi segítsége marha jól jönne.

Erre már az elején kellett volna gondolni, mikor vállaltad az egyedülálló anyuka szerepet.

tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

3!

Ha nem akart volna gyereket gumit húz! Innentől kezdve vállalja a felelősséget!

tegnap 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, de az nem úgy néz ki, hogy ma kéred, holnap már fizet. Perre kell menni, ahol ha nem működik együtt, kinyújtja az egészet, mint a rétestésztát. Ha nem fizet, nem azonnal kap büntit, ha "szándékozik" fizetni, és ad egy ezrest "előlegnek", illetve ezzel szórakozik pár havonta, akkor nem kérheted az államot se, hogy előlegezze meg, hiába nem kapsz semmit. Viszont jogai keletkeztek, tehát nettó rosszindulatból beleköthet bármibe, óvoda, iskolaválasztás, orvos, igazolványok, bármi.

És legjobb esetben is valami minimálbéres gyerektartást kapsz, viszont közben már évek óta szopat. Én ezt most már elengedném, ami energiát elvinne, inkább vállalnék másodállásban takarítást, többet érnék vele.

tegnap 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem ismeri el, akkor perre kell menni, aztán kifizettetik majd vele a perköltséget és a DNS teszt árát, amit a bíróság fog elrendelni. A gyerektartást attól kezdve, hogy beadtad a pert, visszamenőleg fél évre is kérheted.

Ha eddig nem érdekelte a gyerek, valószínű ezután sem fogja és nem aggódnék, hogy majd viszi láthatásra.

De ha viszi, az miért lenne

baj?

ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!