Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele kell a gyerekek közötti...

Bele kell a gyerekek közötti konfliktusb avatkozni vagy egymás között rendezzék el a dolgokat?

Figyelt kérdés
Itt leginkább barátok, iskola társak közötti csetepatéra gondolok. Nem arra mikor egy gyereket állandó jelleggel bántanak az agresszor iskola társai, hanem mikor két 11-12 éves gyerek pl a játék hevében egymásnak esik, veszekszenek vagy netán össze is verekszenek egymással. Ilyenkor van értelme a szülőknek konfrontálodni egymással, számon kérni a másikat főleg úgy hogy egyik fél se volt jelen és mindenki csak a saját gyerekének a verzióját ismeri, vagy elég ha mindenki a saját gyerekével beszélget el és ezzel tovább lépni, hiszen valószínűleg két nap múlva kibékülnek a szülők meg fölöslegesen ölték egymást. Ki mit gondol erről?
tegnap 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
A probléma mértékètől függ. Szerintem a saját gyerekkel kell megbeszélni a dolgokat. Kevés szülő tud obkektíven hozzáállni ilyen esetben a dolgokhoz.
tegnap 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk 1 éve (10 -11 évesek voltak) amikor már nekem esett rosszul, a másik gyerek (aki elméletileg barát) tette. Én jóban vagyok a szülővel és beszéltem vele. Bocsánatot kért a gyerek is utána, alapból nem szólok, rendezzék le a gyerekek egymás között.. Én is voltam gyerek, egyik nap összevesztünk, másnap kibékültünk... Nem esett kár amiatt mert szóltam sem a gyerekek barátságában, sem a szülővel való kapcsolatomban sem :) Tényleg én is úgy gondolom, hogy a tett mértéke fontos... Mikor szólok a másik szülőnek. :)
tegnap 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha iskolai, akkor meg kell kérdezni a dolgokat, hogy volt, hogy lehetne máshogy tenni.


A mi osztályunkban a fiúk, akik verekednek iszonyú sokat hazudnak arról, hogy volt, és van fiú, akit a haveri társaság véd a másik kárára, illetve olyan fiú is van, akit a tanár véd. Pl kissrác beszólt a másiknak, hogy "én szerintem simán lenyomnálak", mire a másik megverte, és a tanárnő szerint aki beszólt, megérdemelte, mert legközelebb odafigyel mit kell mondani.


Ez volt akkor is, mikor az én lányom jött az osztályba, a verekedős kissrác nagyzolt, hogy ő az erősebb, a lányom szerint nem ő(hanem a duci srác, aki kb 70 kg és másfél fejjel nagyobb a többinél), csak ezt már nem várta meg a verekedős gyerek és elkezdte rugdosni az enyémet, mire az enyém visszarugdosott. Megtalált az anyja, mert szerinte az enyém kötekedett, és ezt az ő fia nem bírja.. ?? Úgy hazudik mint a fene, csak azért, mert sportol és adhds, el van neki nézve minden. Mikor az osztályból vagy 5 gyerek adhds.


A duci gyerek lefogja neki a többieket, de néha ők is összeverekednek és alapvetően fedezik egymást.


Én nem beszélnék szülővel, csak megnézném, hogy ki a másik anyja. Ha normális, lehet, hogy felhoznám, az enyém mit mondott, de előtte inkább egy tutire megbízható pártatlan kívülállót kérdeznék meg, hogy az enyémnek igaza van-e. Nem mindig, de sokszor a problémások anyja sem normális, máskor meg totál rendben van. 10-11 éveseknél már csak a problémások verekednek amúgy, most, hogy normális osztályba jár a gyerekem, csak az adhdsok verekednek(nyilván ezt ők nem tudják magukról). A többi fiú elkerüli őket, és hát.. ők meg megszólják érte őket, de tökre nem érdekli a normális gyereket, mit mond a verekedős, akkor sem, ha fiúk.


Az osztály fele fiú nálunk, 5 gyerek verekszik folyton, ebből egy békésebb adhds, de néha beleáll ő is, vagy megverik, ha beszól, egy tanulási zavaros adhds nagydarab, ő inkább lefog. Van egy provokátor, aki folyamatosan csszegeti az összes többit (őt verik meg a legtöbbször), van a sportoló, aki önkéntes igazságosztó, csak az igazsággal nincs tisztában, és van egy lány adhds, aki nem árt senkinek, max, ha elkezdik bántani.


Az az érdekes még, hogy a normális gyerekek, ha valaki megüti őket szólnak a tanárnak, akár fiú, akár lány a gyerek, otthagyják azt, aki bántja őket és mennek segítséget kérni, nagyon helyesen. Nincs bennük a "namajdénmegmutatom" érzés, nem megy fel bennük hirtelen a pumpa, mint abban, aki adhds. Tudják, hogy a másik hlye, és otthagyják, pedig senki sem tud mások diagnózisáról.


Én javaslom ezt a taktikát a tiédnek is, akivel verekedni kell, azzal ne játsszon! Van egy csomó másik gyerek..

tegnap 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!