Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a probléma...

Mit szóltok ehhez a probléma megoldáshoz? (gyerekek közt konfliktus, szülőkről van szó)

Figyelt kérdés
Egyik gyerek bántotta többször az enyémet. Jelezgettem a tanárnak, de semmi nem történt. Aztán egyszer véresre karmolva jött haza a fiam és mesélte , hogy kiröhögte mások előtt a gyerek (jóval nagyobb a gyerek nála, korban is, méretben is). Írtam az anyukájának a facebookon szépen, hogy tudja-e gond van a gyerekek között, én beszéltem az enyémmel, légyszíves te is beszélj a tiedddel (Azt nem mondtam, hogy az enyémmel már azt kell beszélni, hogy add vissza ha bántanak, mert sajnos ő aztán nem bánt senkit, még szóban sem). Nem válaszolt a nő. És letiltott a faceről. Kénytelen voltam előbb újra a tanárral beszélni, majd a gyerekkel. Azóta nem is köszön a nő. Ez tavaly tavaszi eset, csak most jutott eszembe, hogy kiírjam,meg ma tudatosult, hogy tiltott. Ez volt ugye az egyetlen elérhetősége számomra. Jegyzem, sose máskor nem írtam neki.
2017. szept. 5. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Én sem örülnék, ha facen irogatna egy vadidegen. Ezt az iskolának kell megoldani. Nyilván én is beszélgetek vele, de egy vadidegen ne zaklasson.
2017. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vadidegen. Ismer. Semmi más elérhetőséget nem tudtam, telefonszámot lehet épp elkérhettem volna, de nem akartam zargatni, kitudja dolgozik , alszik. ezt meg akkor olvassa amikor ráér. Egy éve tartó kis terrorizálás után írtam neki, mert a gyerekem féltettem, hisz véresen jött haza, a tanárokkal meg hiába beszéltem. Gondoltam ha anyuka beszél vele (magamból kiindulva) akkor alakul valahova a dolog. És nem azt írtam neki, hogy a gyereked ez meg az, hanem, hogy gond van a kettő között, ergo az enyémet is "hibásnak" tüntettem fel.
2017. szept. 5. 12:42
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez a zargatás 1 mondat volt! Kb 3 éve jelölt be ismerősnek. Két és fél év utén kapott egy mondatot.
2017. szept. 5. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

1-es, akkor se zargatnál egy idegent, ha a gyereked terrorizálná és az iskola nem tenne semmit?


Kérdező, azóta javult a helyzet a gyerekek között?

2017. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát mivel bementem és mindneki előtt beszéltem a gyerekkel (szépen , de szigorúan), akkor a tanárok estek nekem, hogy ilyet nem szabad stb stb. Őszintén nagyon féltettem a gyerekem, egyre jobban fajult a dolog. Sajnos ha ment wc-re a fiam, a másik utánament és ott terrorizálta. Ez olyan szinten földbe döngölte a gyerekem, hogy nekem is teljesen véletlen szólta el magát hetekkel később. Nem bírt róla beszélni. Ezt én nem hagyhattam annyiba, lehet nem lehet más gyereket "leszidni", de itt már nem találtam más megoldást. Utána csillapodott a helyzet, persze a tanárral volt mosolyszünet, nem kívánta a társaságom, de nekem enynit megért. Remélem idén nem lesz gond, tegnap nem volt. De félek. ezért is jutott eszembe a téma újra
2017. szept. 5. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Az a gond hogy ha beszél is a gyerek fejével, ő nincs ott a suliban, tehát úgy gondolom ezt a helyzetet a pedagógusnak, igazgatónak kellene megoldani. Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok, nekem is ismerős, nálunk megoldódott de csak azért mert egy tanárra is rátámadt a problémás kölyök. Hány évesek a gyerekek? Legrosszabb esetben rendőrségi feljelentést tennék. A végtelenségig tűrni nem lehet és nem is szabad.
2017. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én vagyok annyira naív, hogy a sok szülői beszélgetés meghozza a gyümölcsét. Hisz ki mutat példát, mint mi. Én rengeteget beszélek a gyerekekkel, vannak dolgok, amiket ők is rosszul csinálnak, mindig átbeszéljük, ha tudok róla. És mindig felvilágosítom, hogy gondold bele magad a másiknak ez milyen lehet. Nem biztos, hogy elég ez, de szerintem sokat jelent. Magamból indultam ki....tévedtem, én lettem a c@r. Alsósok a gyerekek, de az ő fia kettővel öregebb (jól visszamaradt). A tanérnak mondtam, hogy legközelebb már nem ide jövök, hanem fentebb. Aztán meg vagy kiveszem a gyereket vagy majd látjuk. Ugye ezt nem akarják. Remélem kordában tudják tartani. Engem tényleg nagyon meglepett a viselkedése. Nálunk is volt olyan, hogy a fiam megbántotta a másikat. anyukája szólt nekem. Én meg beszélgettem a fiammal. Nem megsértődtem.
2017. szept. 5. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Nagy valószínűséggel a tanárok agyát felvilágosítanám, hogy ha ők nem képesek megvédeni a fiam, megbüntetni a terrorizálót, és gyakorlatilag nem csináltak semmit, akkor nekem kell, mert ezt nem fogom ölbetett kézel nézni.


Valszeg a tanár előtt adnék engedély a gyerekemnek, h ilyen helyzetben nyugottan üssön vissza, hiszen ha a kis Döncikének szabad verekednie büntetlenül, akkor neki is. És ha a tanárnéni újra felháborodna, ismét felvilágosítanám és akár tovább is mennék, ha az igazgató is tesz rá.


A fiam beíratnám küzdősportra.


Engem bántottak a suliban, mindenki tett rá, ezért nekem a bicska nyílik a zsebemben, főleg, ha a gyerekemről van szó. Akkor nem ismerek se embert, se Istent.

2017. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!