Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a babának abszolút nem...

Ha a babának abszolút nem volt meg az aranyóra az anyával (az anya nem akarta), a szülés sem volt a legoptimálisabb, később meg olyan tíz napot kezelni kellett külön, az később kihathat a gyerekre?

Figyelt kérdés
Az orvosra is sokat kellett várni, addig olyanokat mondtak az anyának, hogy tartsa vissza (wtf), majd megszületett a baba nyakán kétszer a köldökzsinórral, aztán aranyóra sem volt (az anya is fáradt volt meg más okokból is visszautasította), utána másnaptól meg a gyerekosztályon volt a baba, mert magzatvizet nyelt és hányt (illetve kapott infúziót a fejébe). Olyan tíz napot lehetett így bent. Az ilyen kihathat később pszichésen, vagy lehet hatása az anya-gyerek kapcsolatra? Köszönöm a válaszokat!

tegnap 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%

Inkább az okozhat gondot hogy az anyának már a megszületéskor se volt annyira fontos a gyereke hogy megadja neki az aranyórát, és csak magával törődött, az később is önző marad.


Több kutatás is bebizonyította, hogy az arany óra milyen hasznos az újszülöttnek, normlizálja a testhőt, stabilizálja a vérnyomást és a vércukrot stb.

Inkább az újszülött egészségéhez fontos nem a kötődéshez.

tegnap 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
Régen sem volt aranyóra, mégsem lett belőle probléma. Amikor 2019-ben született a lányom, ott sem volt, mégis kötődő, rendkívül anyás gyerek. A fiamnál már volt aranyóra, de semmi eltérést nem látok rajta. Sőt, ő kevésbé anyásabb. Szerintem nem azon a fél vagy egy órán múlik dolog, túlságosan fel lett kapva a dolog mostanában. Arról nem is beszélve, ha vkinek komplikáció miatt nincs erre lehetősége, akkor náluk már veszett az ügy?
tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
32%

12es, azoknál szőrkontaktus van(az apa kapja meg a gyereket míg normalizálódnak a vitális paraméterei)


bár ott ahol az anyát ennyire nem érdekli a gyerek úgyis mindegy mi lesz vele

tegnap 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%
Az apjával volt amíg varrtak,de utána 20 percenként szopi,ringatás, büfiztetés. Húú de szar anya vagyok... komolyan nem lesz attól vki szar anya hogy nem feltétlenül akar aranyórát.
tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14


Akkor neked volt aranyórád. Nekem is csak azután adták vissza, miután összevarrtak, ami elég sok idő volt. Leszámítva, hogy mérés után egy picit visszahozták.

tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
14es ez az aranyóra csak szólok. A kérdező pihikézett míg a gyereke azt se tudta mi történik vele, kiszakítják az eddigi életteréből, vannak szagok, hangok és még az anyja sincs vele mert fontosabb a pihenés...
ma 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem varrás után sem adták oda mert műtét után több órán át a fejed sem emelheted meg. Én is "pihikéztem". Bakker több órán át nyom ki egy görögdinnye nagyságú dolgot,van aki napokig szenved hadd" pihikézzen"... úgysem lehet utána pihenni évekig.
ma 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!