Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a babának abszolút nem...

Ha a babának abszolút nem volt meg az aranyóra az anyával (az anya nem akarta), a szülés sem volt a legoptimálisabb, később meg olyan tíz napot kezelni kellett külön, az később kihathat a gyerekre?

Figyelt kérdés
Az orvosra is sokat kellett várni, addig olyanokat mondtak az anyának, hogy tartsa vissza (wtf), majd megszületett a baba nyakán kétszer a köldökzsinórral, aztán aranyóra sem volt (az anya is fáradt volt meg más okokból is visszautasította), utána másnaptól meg a gyerekosztályon volt a baba, mert magzatvizet nyelt és hányt (illetve kapott infúziót a fejébe). Olyan tíz napot lehetett így bent. Az ilyen kihathat később pszichésen, vagy lehet hatása az anya-gyerek kapcsolatra? Köszönöm a válaszokat!

#baba #szülés #szeparáltság
tegnap 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Vagy igen, vagy nem.
tegnap 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Biztos, hogy valamilyen szinten kihat.

Főleg, hogy nehezen hiszem, hogy az anya pszichésen csettintésre rendbe jött volna a 10 nap leteltével, és rendesen kapcsolódni tudott a a gyerekhez utána, mikor szülés után elutasította.

Remélhetőleg ezt az egészet igyekezett pszichológussal terápián átbeszélni.

tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem túl van misztifikálva ez az első pillanat, de közvetetten mindenképp kihathat. Pl.ha anyának emiatt bűntudata van, vagy rossz élménye, elvileg hamarabb üt be a gyermekágyi depresszió is traumatikus szülés után, stb... Az én kislányom császár után 13 órával lehetett velem, aztán durván besárgult, és 3 napot töltött egy inkubátorban fény alatt, amikor nem lehettem vele, szoptatni sem hagytak, amikor akartam. Amennyi infóm van róla, az idő nagy részében egyedül sírt. Ezután a 3 nap után nálunk minden rendben ment, úgy érzem rá tudtam hangolódni, már 3 éves, és nem látom, hogy bármilyen kötődési problémája lenne.
tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Azt inkábblátom "problémának", hogy az anya nem akarta az aranyórát. Az egy dolog, hogy sokan szülés után nem érzik még egyből a hatalmas kötődéses rózsaszín felhőt, az normális. De a teljesen "elutasítás" már más szint. Maga az aranyóra szerinteh is kicsit túl van misztifikálva, nyilván a legjobb az, ha az anyán/apán piheni ki a baba is a megszületést, a korai mellretétel is segíti a tej beindulását stb. De van sok olyan eset, ahol az anya vagy a baba állapota ezt nem engedi, mert azonnali ellátásra szorul. Nálunk a babám volt olyan állapotban, hogy megmutatták, adhattam neki egy puszit és elkellett vinni (koraszülés, plusz pici gond is volt vele), utána az első napokban nem lehetett velem teljesen, inkubátorban volt, kivehettem szoptatni, picit dajkálni, de ennyi. Már 7 éves, nagyon anyás, én abban a pár napban meg majd "megvesztem", hogy nem lehet velem, hogy vissza kell tenni és külön szobában, más emeleten voltunk elhelyezve (ő a csecsemő-gyermek osztályon én a gyermekágyon).
tegnap 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányomat a szülés után (császármetszés) rögtön a PIC- re kellett vinni, másik épületbe. Nekem nem volt hely az anya szállón. Sőt, nem is tudtam, hogy van " járat" át ....

Infót kaptam róla minden nap, de az infúzióval,katéterrel hova indultam volna el ... Apa volt benn a lányunknál addig. Ez 3 és fél nap volt. Ahogy kiengedtek rögtön hozzá mentem....

Azóta (7 és fél éves) is nagyon anyàs...

A kapcsolatunk nagyon szoros, nekem persze van még bűntudatom a szülés utáni napokra.... ráadásul látogatási tilalom alatt született, és indítani kellett a szülést a zöld magzatvíz miatt.

Szóval nálunk a ragaszkodásban nyilvánul meg...de lehet amúgy is ilyen lett volna.

tegnap 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Aranyora divat kb. 30 éve. Mégse hülye minden 30 fölötti ember. Ha lesz valami baja majd tudod mire fogni, szerintem amiket leírtál nem okoznak semmit.
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ezen az alapon kb minden sürgősségi császárral született gyerekre kihatással lenne....
tegnap 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is túl van misztifikálva.

Nekem traumatikus szülésem volt( orvosi siettetés miatt) így mikor megszületett engem még kb 1 óráig varrogattak össze. Megkértem a férjem, hogy ne adja oda a mellkasomra, mert annyira fájt, hogy nem tudtam volna rá figyelni.

Most már 2,5 éves, teljesen jó a kapcsolatunk.



Szerintem a 10 nap kezelés sem változtatna ezen. Inkább max az ha édesanya ezek miatt belecsöppen a gyermekágyi depresszióba és nem kap a férjétől ehhez segítséget

tegnap 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! 🙂
tegnap 12:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam aranyórát. Épp összevarrták a császár nyomait,úgy gondoltam addig legyen inkább kettesben apával egy meleg szobában minthogy rajtam feküdjön miközben varrnak és így megfogni sem tudom.

Nagyon apás, de engem is imád,már 3 éves.

Inkább az lesz rá hatással hogy nyaka körül volt a köldökzsinor,magzatvizet nyelt stb. Nem árt majd rendesen megnézetni nem lett e nagyobb baja. Tapasztalatból írom.

tegnap 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!