Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerekkel mekkora lakás...

Két gyerekkel mekkora lakás az ideális?

Figyelt kérdés
Persze régen sokan éltek társbérletben és úgy neveltek fel gyerekeket, hogy egy szobában. De most eltekintve ettől, modern szemlélettel, gyerekek igényeit figyelembe véve mekkora lakás a minimum, ami kell?

ma 14:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is 3 háló plusz nappali. Nálunk a mi hálónkban van kialakítva dolgozó rész. Munkaidőben nem alszunk ott úgysem.
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pontos méret számít, hanem a szoba szám. Ha a gyerekek kicsik akkor elég nekik egy szoba, viszont ha hosszú távra terveztek (ott akarjátok föl nevelni a gyerekeket, vagy szeretnétek kistesót) akkor érdemes úgy kalkulálni hogy mint a két gyereknek külön szoba. Főleg ha iskolásak, hogy ne zaklassák egymást tanulás közben. Kell egy nappali, nektek egy szoba, étkező/konyha/ a kettő egyben, és mosdó.
ma 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
31%
Ha egy nemuek a gyerekek akkor boven meg lehet lenni 2 szobaba nappali nelkul. De ez az alap. Ha 1 fiu 1 lany akkor celszeru Tini korukra kulonszobat intezni.
ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Egyneműek a gyerekeink, de még így is az a hosszú távú terv, hogy lehessen saját szobájuk. Nekünk mondjuk házunk van, nem lakás, szóval a tetőtér beépítését tervezzük arra az időre, amikor fontos lesz nekik a privát élettér, addig most nálunk van 2 hálószoba, egy dolgozó (egyetértek, a távmunkához kényelmes, ha magadra tudod zárni az ajtót) és egy nagy konyha-nappali. Szerintem ez az abszolút minimum. Egy gyerek 12-13 évesen már igényli a saját, külön teret, arról nem is beszélve, amikor már szeretne a barátaival pusmogni olyasmiről, amit nem akar a család orrára kötni (nem titkos vagy tiltott dolgokról, csak na... Privát érzések és gondolatok, amiket csak a barátainak akar elmondani), párkapcsolati dolgokról meg aztán nem is gondolkodtunk. Szóval jah, egy bizonyos kor felett már nem lehet azonos nemű gyerekeket sem egy szobába zárni. Vagyis, lehetni mindent lehet, ahogy írod te is, régen egy szoba-konyhában felnőtt 4 generáció, de azért nem optimális, és most ugye az optimálisról kérdezel.
ma 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
#14 Amikor az egyik gyerek a barátjával pusmog a másik gyerek nincs a szobában. Erre van a nappali. Legalábbis nekem a húgommal egyértelmű volt, hogyha a másiknál van valaki, akkor nem ülünk a másik nyakára hallgatózni... (Ha meg az a cél, hogy szivassa egyik a másikat és direkt az agyára menjen akkor azt egy ajtó a külön szobán nem akadályozza meg...)
ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%

"hogy csend legyen, ha arra van szükség"

Nalunk még akkor is nagyobb csend van otthon, mint az irodában, ha mindkét gyerek otthon tombol, pedig jelenleg csak 2 szobánk van (1 a gyerekeknek , 1 nekünk) 0 nappali, külön étkezőkonyha. Férjem allandó HO-ban, én részlegesben.

Tervezünk elköltözni, de egy plusz szoba is elég lesz. Ha 3 plusz nappalist találunk, az egyenesen luxus. A plusz dolgozó, azaz a gyakorlatilag 5 szoba, az röhejesen hangzik. Nem bújúcskázni akarunk vagy partikat tartani.

ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
#15 nekünk külön szobánk volt a tesómmal, szóval erről nem tudok nyilatkozni, de én pl örültem neki, hogy amikor nála vendégek voltak, akkor is el tudtam "bújni" a saját szobámba, és nem kellett mindenképp a nappaliban lennem, ahol kb semmit nem tudtam volna csinálni nyugodtan. Mert hát ott a szüleim is néha megjelentek, a vendégek is, meg egyébként is, a nappali az egy közös tér, nem a saját privát helyem, ahová elvonulhatok a világ elől. Nekem legalábbis 14+ ez viszonylag fontos volt, nem voltam annyira szociális, hogy örüljek a közönségnek pl olvasáshoz vagy leckeíráshoz vagy bármihez, amit éppen szerettem volna csinálni.
ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%
17, a kicsi lakás toleranciára és elfogadásra tanít. Nem rosszabb testvérrel osztozkodni, mint egy koliban dupla annyi emberrel.
ma 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

"Legalábbis nekem a húgommal egyértelmű volt, hogyha a másiknál van valaki, akkor nem ülünk a másik nyakára hallgatózni"


Az enyémnek nem volt egyértelmű. Plusz mivel neki nem voltak barátnői, később párja, így kb. kikérte, hogy neki ki kelljen mennie, mert hozzám jönne valaki, anyám meg amugy is antiszoc volt, így végül kamaszkoromra senki nem jöhetett át hozzánk, nehogy már a testvèrem ne lehessen a szobájában. Pasi pláne nem.

ma 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom mi olyan nevetséges 5 szobán 4 embernek. A minimum ideális. Mindenki el tud vonulni, ha akar, lehet kényelmesen dolgozni, amíg a másiknak nem kell kussban ülni.

Nálunk most 4 szoba van, hármunknak, jövőre költözünk nagyobba, ott végre lesz külön dolgozó szobánk és nem egy helyen kell dolgoznunk.

ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!