Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ösztönzi az embereket...

Mi ösztönzi az embereket (főleg a nőket) arra, hogy több gyereket vállaljanak?

Figyelt kérdés
Eleve a terhesség, a szülés és a gyermekágy is nagyon megterhelő mind lelkileg, mind fizikailag, szóval nem értem, hogy miért akarják ezt újra végigcsinálni az emberek.
ma 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell erről és ennek ellenkezőjéről is naponta kiírni kérdést?

Ennyi erővel azt nem kérdezed, miért szereti valaki a káposztás tésztát?

Mindenki más. És az emberek többsége vállal gyereket, mert ez egy természetes ösztön. De azokkal sincs baj, akik BÁRMILYEN okból nem vállalnak. Senki nem tartozik magyarázattal a döntése miatt.

ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Voltál már terhes? Én kétszer is.


Nem mindig leányálom, de annyira azért nem megterhelő, hogy emiatt lemondjon az ember a gyerekei által nyújtott örömről, boldogságról. Egy kicsit túlgondolod a terhesseg és gyermekágy nehézségeit.


Ha több pénzem lenne, lenne még vagy 2 gyerekem 🤣

ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ösztönözni nyilvánvalóan a fajfenntartasi ösztön.
ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értettem, de gondolom, annyira vágynak a gyerekre, hogy nem foglalkoznak ezzel. Egyébként vannak szerencsések, akiket nem visel meg. Egyik barátunk lánya egymás után szült kettőt, sem a terhesség, sem a szülés nem viselte meg.
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es, hát inkább most nem is a terhesség és a szülés miatt kérdezem ezt, hanem a testvérféltékenység miatt.


Pont ma olvastam egy kétgyerekes anyuka kommentjét, aki azt írta, hogy mióta megszületett a kistesó, a nagylánya teljesen kifordult magából, és szinte kezelhetetlen lett. Amikor hazamentek a kórházból, elutasította őt, és azóta minden napjuk küzdelem. A kicsi egész nap kézben és cicin, így alig tud a naggyal foglalkozni.


Szerintem sok esetben nagyon macerás a több gyerek vállalása.

ma 13:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Majdnem minden kisgyerek rosszul viseli a testvér érkezését.
ma 13:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim között 2 év van, sosem volt féltékenység, imádják egymást.


De ha féltékenyek is kicsinek, ettől még lehetnek jó testvérek később, sok felnőtt szereti a testvérét.


Plusz az ember elsőyorban magának vállal gyereket, nem tesót a másiknak, így ez nem elsődleges szempont, féltékenyek lesznek-e 3 évesen.

ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most jöttem rá, ki a kérdező.
ma 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, ami 1 gyerek vállalására is.
ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

"Majdnem minden kisgyerek rosszul viseli a testvér érkezését."


Csak ha a szülő nem tudja megfelelően kezelni.

Erre is ugyanúgy fel kell készülni.

Aki nem teszi/nem kér segítséget, amikor rájön hogy nem megy, megszívja.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!