Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy engedhetik meg maguknak...

Hogy engedhetik meg maguknak mások, hogy gyereket vállaljanak?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és meg a férjem is. Ő közép én általános iskolában tanár.

Szeretjük a munkánkat de ennél már csak a gyerekeket, nagyon vágyunk sajátra, 3 van tervezve. Igen ám csak ennyi idősen is oda jutottunk, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Terhes vagyok és nagyon várjuk a kislányt, de ahogy költöm a pénzt (babakelengyére) egyre világosabb, hogy nem lesz később itt jó szinvonal.

Örökölt lakásban élünk ennyiben szerencsénk van, de nem elég nagy két gyerekhez, már egyel is szűken leszünk.

Nem is beszélve arról, hogy iskolai kirándulások, ruháztatás (gyorsan nőnek mint a gomba) játékok, etc-re szükség van..


2020. okt. 14. 15:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Úgy, hogy nem agyalnak, hanem szeretkeznek. Ha van lakásod, munkád, akkor nagy baj már nem lehet. Mekkora az a lakás?
2020. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, hitelmentes lakásban miért probléma eltartani két gyereket...?


Mennyi a bevételetek?


Vagy mire gondolsz pontosan színvonal alatt?


Mert mondjuk elmegy rezsire+netre 50 ezer, kajára 100 ezer, tankolás+szervízre 50 ezer, egyéb kiadásra (ruha, iskolai befizetések, néha étterem, program) havi 50 ezer, az még csak 250 ezer forint.


A többi mehet tartalékba, nagyobb dolgokra gyűjtésre. Hol a probléma?

2020. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem tanárként dolgozunk. Istenemre mondom, nagyon tisztelem a szakmát és vérzik a szívem, hogy nem fizetik meg, de nem csinálnám annyi pénzért.


Bár hozzáteszem, hogy 30 éve anyósom két gyereket és egy alkoholista férjet tartott el a pedagógusi fizetéséből hitelfizetés mellett. Mondjuk iszonyú spórolós a mai napig.

2020. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Én is tanár vagyok, de most egy új szakmát tanulok, hogy jövőre felmondhassak.

Hiába szeretem a munkám, gyerekkori álmom volt, de ha esetleg párommal történne valami akkor éhenhalnánk az én fizumból, mert párom előző házasságából született fiát mi neveljük illetve még tervezünk gyermeket.

2020. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
45 nm a lakás, 1.5 szobás. 340 nettó a közös bevétel. Nem fog elférni ha már másikat is szeretnénk. Így is a kis félszobát kialakítottuk babaszobának és nincs nappalink. Nincs hova fogadni embereket. A fél szobába nem fér be még egy ágy. Gondolkodtunk eladáson de nincs jó környéken, keveset kapnánk érte.
2020. okt. 14. 15:50
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

A 340 nettó mellé két gyerek esetén jön még a csp+adókedvezmény, az havi 60 ezer, azaz ha visszamész dolgozni, már 400 ezer lesz a bevételed.


Ebből bevállalhattok simán egy 50 ezres hitelt. Tovább megyek, azt gondolnám, ha már lakásra nem kellett költenetek, csak van spórolt pénzetek, legalább pár millió, nem?

2020. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
nincs spórolt pénzünk, mert az örökölt lakásnál bele kellett fizetni hogy a testvéremék részét kivásároljam. Ugyan elenyésző mértékűt de minden tartalákot felemésztett. 5 éve dolgozunk mindketten azalatt 2 milliót sikerült félretenni.
2020. okt. 14. 15:54
 8/28 A kérdező kommentje:
Tehát ha visszamegyek dolgozni tanárként is magasabb lesz a bérem? Még bejárok az iskolába, utolsó pillanatig mig birom tervezek is, aztáán 2 évet otthon maradni...majd 1 év munka és újabb baba
2020. okt. 14. 15:56
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
Sokaknak még ennyijük sincs
2020. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
66%

Az egyik, hogy mi is 8 gyereket vállalnánk, ha nyernénk a lottón. Addig is beérjük kettővel. Sajnos ez van, szeretnénk őket minél tovább támogatni.

A másik, hogy nagyon jó áron lehet használt holmikat venni Marketplaceen és más helyeken. (Pl. 30ezerért lőttünk egy 3in1 babakocsit minden kiegészítőjével, amit aztán a következő gyereknél is használtunk.)

És itt is van a harmadik. Ha ügyesen előre gondoltok és elsőszülött kislányotok ruhatára főleg uniszex darabokból állítjátok össze, akkor a következő gyereknél már alig kell a ruházkodásra költeni.

A negyedik: ha van saját ingatlanotok, akkor már némi tőkével költözhettek, vehettek fel lakáshitelt, babaváróhitelt egy nagyobb lakásra. Szerintem egy háromszobás lakás elegendő 4 személynek.


Mellesleg én is pedagógus vagyok és a férjemmel csak segélykének nevezzük a fizetésem :/

2020. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!