Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy engedhetik meg maguknak...

Hogy engedhetik meg maguknak mások, hogy gyereket vállaljanak?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és meg a férjem is. Ő közép én általános iskolában tanár.

Szeretjük a munkánkat de ennél már csak a gyerekeket, nagyon vágyunk sajátra, 3 van tervezve. Igen ám csak ennyi idősen is oda jutottunk, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Terhes vagyok és nagyon várjuk a kislányt, de ahogy költöm a pénzt (babakelengyére) egyre világosabb, hogy nem lesz később itt jó szinvonal.

Örökölt lakásban élünk ennyiben szerencsénk van, de nem elég nagy két gyerekhez, már egyel is szűken leszünk.

Nem is beszélve arról, hogy iskolai kirándulások, ruháztatás (gyorsan nőnek mint a gomba) játékok, etc-re szükség van..


2020. okt. 14. 15:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
23%

Segélykéből éltek mi ?

Nekem minden tanárom volt külföldön, saját családi házban éltek. Vannak sokkal rosszabbul fizető, ugyanolyan megterhelő munkák is, még sem sír mindenki. Töri tanárom is mindig vinnyogott, azt benyögte egyik órán, hogy mi is voltunk-e már Párizsban.

2020. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

4.vagyok


Nekem is van saját házam és saját autóm. Egyiket sem a tanári fizuból vettem.. Előtte volt mikor egyszerre 3 helyen dolgoztam hogy ne 0 forinttal kezdjem az életet. Szülőkkel éltem így tudtam spórolni, de ők egy fillért sem tudtak volna adni életkezdéshez. Nem szeretném ha a gyerekeim is így járnának..

2020. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%

Megmondom neked hogy: lejjebb adtunk az eletszinvonalunkbol.

Mi igaz nem tanárok vagyunk, kicsit jobb is kettőnk bevétele, de pl nem engedjük meg magunknak az új gyerekruhakat. Amíg nem ciki pl tinikorig veszem nekik használtan és egymástól oroklik. szinte havi szinten tobb 10 ezer megtakaritas. Nincs menő telefonunk, márkás ruhank, belföldön a környéken nyaralunk, és legfőképpen nem veszünk fel hitelt hanem mindenre inkább spórolunk.

Hasonló emberekkel veszem magam körbe és rögtön nem is fontosak az anyagi villongasok.

2020. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%
Kulonorakat kell adni, akar online, skypeon. Nem sporolni kell, hanem tenne erte, hogy tobb penz legyen. Nekem van tanar ismerosom, igaz mar idos, de ilyen olyan orakkal, kiegeszitessel, tagsagokkal stb. netto 500at visz haza. A szunetekrol meg ne is beszeljunk. Nem rossz ez a szakma, csak melozni kell. De azt mindenhol, ha elore is akarsz jutni.
2020. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

"Sokaknak még ennyijük sincs"


Igen. Aztán a gyerekek mennek állami gondozásba. Vagy felnőve mindenféle komplexusuk lesz, mert nem telt még arra se, hogy elmehessen osztálykirándulásra. Egy kis lyukban élnek, ahova szerencsétlen gyerek a barátait majd nem tudja áthívni, mivel nem lesz különszobája. Majd csöveznek az utcán télen a hidegbe, nyáron a melegbe.


És ne haragudj meg, de nehogy már díjazzuk azt, aki mindenféle gondolkodás nélkül beleellik (mert ugye ez nem szülés, hanem ellés) a nagyvilágba!

2020. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Pedagógus vagyok én. Egyedül nevelem aa gyermekem. Lakáshitellel. Én lemondok mindenről, neki pedig megpróbálok mindent megadni.
2020. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

#11 az gondolom fel sem merült benned, hogy nem a tanári fizetésből élnek jól, ha jól élnek, hanem a házaatársuk keres kiemelkedően.

A másnak ennyi sincs meg milyen duma már?

2020. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

"Pedagógus vagyok én. Egyedül nevelem aa gyermekem. Lakáshitellel. Én lemondok mindenről, neki pedig megpróbálok mindent megadni."


Igen, és akkor majd jól belerokkansz (vagy már bele is rokkantál) az egészbe. Nyilván, így is le lehet élni egy életet, csak kérdés, hogy meddig?

2020. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
34%

47nm-en eltunk eddig 2 gyerekkel 2015tol, most fogunk kertes hazba koltozni.

Tuleltuk es a barataink is megertettek hogy nem pont a mi lakasunkban fogunk bandazni.

Talalkoztunk lakason kivul.

Szoval nekem ez nem lenne szempont plane nem 1.gyerek elott.


Az anyagiakhoz nem tudok hozzaszolni, ez egyeni dolog h ki mennyit szeretne felaldozni azert h x gyereke legyen. Szamomra soha nem volt kerdes h legyen tesoja es nem bantam meg. Markasabb ruhak v jatekok sosem potoljak azt amit a testver adhat.

2020. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen kérdéseket felesleges itt feltenni, mert mindig kiderül, hogy ezen az oldalon mindenki több milliós megtakarítással és hitelmentes villában él.
2020. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!