Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy engedhetik meg maguknak...

Hogy engedhetik meg maguknak mások, hogy gyereket vállaljanak?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és meg a férjem is. Ő közép én általános iskolában tanár.

Szeretjük a munkánkat de ennél már csak a gyerekeket, nagyon vágyunk sajátra, 3 van tervezve. Igen ám csak ennyi idősen is oda jutottunk, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Terhes vagyok és nagyon várjuk a kislányt, de ahogy költöm a pénzt (babakelengyére) egyre világosabb, hogy nem lesz később itt jó szinvonal.

Örökölt lakásban élünk ennyiben szerencsénk van, de nem elég nagy két gyerekhez, már egyel is szűken leszünk.

Nem is beszélve arról, hogy iskolai kirándulások, ruháztatás (gyorsan nőnek mint a gomba) játékok, etc-re szükség van..


2020. okt. 14. 15:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%
Az egyedül nevelő szülő vagyok. Mit csináljak? Te nem tennél meg mindent a gyermekedért?
2020. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
50%

Baráti körből, rokonságtól nem örököltök esetleg? Nekünk elég sok cuccunk lett így, illetve elég sokat használan vettünk, illetve leendő nagyszülők is előre megbeszélt dolgok megvásárlásával hozzájárultak a babakelengyéhez.

Érdemes lenne nektek is körülkérdezni, hogy kinek mi van, a baba nem fog emlékezni, hogy márkás ruhák voltak e rajta baba korában, és a kiságya pont olyan színárnyalatú volt e, mint a szekrénye...


Annak aki sajnálja a tanároktól a külföldi nyaralást, az vajon mennyire ismeri a teljes hátteret? Hogy munkaidő után hány magánórát tart meg? Vajon ételekben milyen minőséget vesz? Fűt e télen rendesen? Lehet hogy neki mindezeknél sokkal fontosabb, hogy világot járjon, és élvezze a szabadságát?

2020. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%
Járassátok csak használt cuccokba a gyerekeiteket! Ki tudja kin volt, adjátok csak rá!
2020. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
24%
Az egyedül nevelő szülő vagyok. Mit csináljak? Te nem tennél meg mindent a gyermekedért? - Ha ilyen rosszul áll a tanárnő, akkor nem kellett volna gyereket vállalni!
2020. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

23 te az étterembe is saját kést meg villát viszel?

Amúgy meg "ami foltos sosem módos" igaz? (Szép új világ)

2020. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
4%
#24 szegyelld magad!
2020. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
61%
24-es. Ha ilyen lenne mindenki hozzá állása a gyerek vállaláshoz Magyarországon már gyerek sem lenne. Gyermeket csak az vállalhat akinek milliói vannak a bankban? Akinek nincs az nem élheti meg ezt a csodát?
2020. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
36%
Úgy, hogy nem vagyunk pedagógusok. Most a GYED-em is magasabb, mint a te valószínűsíthető teljes fizud. Csak azért gondolom, mert anyam 30 éve tanár és tudom, mennyit keres 2 diplomával, osztályfőnökként...
2020. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!