Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova sietnek manapság az anyukák?

Hova sietnek manapság az anyukák?

Figyelt kérdés

Bántás nélkül, kíváncsiságból kérdezem. Benne vagyok egy Facebook csoportban, ahol azonos korú babák anyukai vannak, mint az enyém.

Szinte verseny volt abból, hogy ki mikor vált hordozorol autosulesre, mozesrol sportreszre, a hozzataplalasrol nem is beszélve. 5 hónaposan már kindertejszetetet nyalogatott a gyermek.

Az enyém 6 hónapos, 9 kg 74 cm. A babahordozot használjuk még, mert azért mert túlnott a lába még nem nőtte ki, hiszen ha a a feje van túl a hordozón, akkor van kinőve. A csoportban meg egymás után vannak kérdések, hogy miért nyeklik a gyerek az autosulesben? Na vajon..

De ezek igazából személyes példák, de altalanossagban kíváncsi vagyok, hogy hova ez a rohanás. Tisztában vagyok vele, hogy van mikor orvos javasolja a hozzátáplálás elkezdeset, de ha nem indokolt, akkor is már 3 hónaposan tömik a babák szájába a kanalat, mert ,, ő már nem tud várni ".



ma 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Versenyeznek egymassal is, de amugy meg sok a hulye. Igazabol szerintem ez igy lefedi a valosagot, tobbet nem is lehet ezekre mondani :D

Semminek nem neznek utana, vagy ha meg is teszik, akkor inkabb hallgatnak a nagymami 40 evvel ezelotti tanacsaira es stb stb.

ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%

Amint lesz gyermekem, szerintem az első lesz, hogy minden ilyen oldalt vagy csoportot tiltok.


Károsabb, mint amikor a tinik (nem csak Ők, na) a Photoshoppolt embereket idealizálják maguknak és rájuk akarnak hasonlítani.


Szegény gyerek a saját tempójában haladjon már.


Természetesen a tanácsokat meg kell hallgatni, ha még “kezdő” szülő vagy úgy gondolom, de tudni kell a helyén kezelni, hogy azt kimondja.

ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez az élet minden területén így van. Kinek van jobb munkája, szebb háza, sikeresebb párja, ki miben jobb, mint a vele egykorúak.


Emberi tulajdomsag.

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem minden hordozó egyforma. Van ami 75 centiig és van ami 85 centiig jó, a tiétek valószínűleg az utóbbi.


Az én kisfiam is 6 hónapos kB 9 kg és 74,5 centi volt, amikor lecseréltük a hordozót, mert a fejét már konkrétan szorította a párna a hordozóban. Nem, ebben a típusban nem lehet a fejpárnát kiszedni (Joie i-snug2, az egyik legjobb adac teszttel rendelkező, ultra könnyű babahordozóról van szó).


A mózesek sem egyformák, a miénk 72 centis volt, 5 hónaposan sportra kellett váltani, mert nem tudta a lábát kinyújtani a mózesben (és egyébként se volt egyszerű a kicsi autóban a bazi nagy mózest hurcibálni mindenhova és a beöltöztetett gyerek nagy súlya és a mózes összesen kezdett sok lenni a babakocsinak is, nehezen lehetett áttolni már a járda buckáin, érződött, hogy nem ekkora gyerekre van kitalálva)


Inkább te ítélkezel könnyen, miközben nem látod a dolgok hátterét, csak a saját gyereked és a saját dolgaid.


Senki sem rohan sehova, hanem követi a gyereke növekedését és igényeit. Nagyon gyorsan nőnek, nagyon gyorsan változik minden, inkább nekünk felnőtteknek nehéz követni a gyors tempót.


Hogy az ellentéte is hozzak példát mi kiskádról csak 9 hónaposan váltottunk nagy kádra, miközben a gyereknek már 6 hónaposan jót tett volna, ha hason lubickolhat a nagyban, nem a babaszűkítőben fekszik. Az izomzatának kellett volna ez a plusz "edzés", lehet akkor mászott volna már 9 hónaposan, nem kellett volna 1 hónapot végigstresszelni, hogy miért nem mászik a gyerek, kihagyja-e, kell-e korai fejlesztő.

ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem jók ezek a csoportok néhány esetben, de ilyeneket pl. élből el sem olvasok. Majd cseréljük a hordozót, ha úgy látjuk, hogy kell, elhagyjuk a mózest, ha úgy látjuk, stb. Ilyenekben az ember azért tud maga dönteni. A nagyobb gyerkőcnél egy ágycserés posztot olvastam. 1 évesen már minden gyerek "nagylányos/fiús" ágyat kapott. A miénkben még az összes rács benne volt, nem járt a lányunk, nekünk ez jött be. Most 2,5 éves, még mindig a babaágyban alszik, csak már leesésgátlóval. Csak azért fog újat kapni nemsokára, mert kéne a huginak a kiságya.

Szóval én azt mondom az ilyen "licit háborúk" azoknak vannak kitalálva, akinek nincs jobb dolga. Nekem van.

Ugyanilyen örök vita, hogy kell-e a több százezres babakocsi, meg az adac tesztes ülés, meg hátrafelé utazzon-e a baba, blabla. Görgess tovább ezeken és kész.

ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Jaj Istenem.Ez mit èrdekel tèged?Èn attol inkàbb rosszul vagyok,hogy 1!èvesen kezdik szinte a hozzàtàplàlàst a sok nyomi.Ès csodàlkozik ,hogy öklendezik a darabostol a gyerek.🤦
ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Kislanyom lassan 3 éves. Kiságyat 2,5 éves kora után cseréltünk le nagylanyosra, babakocsit 2 éves koráig használtunk, baba hordozót 8 hónaposak hagytuk el. Fel évesen kezdtük hozza táplálni. Magasról szartam le ki mit gondol. Nekünk így volt jó. Javaslom szard le te is.
ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos sok a futty ezekben a csoportokban. Ha olyat látok nevetek és tekerem tovább. A miénkbe az megy állandóan, hogy a 1-2 hónapos de ügyes, mert már ül meg forog, videót is tesznek naponta, sírnak hogy de ügyes, majd kiderül, hogy amúgy feszes, rántja a nyaka oldalra, a videóból is látszik, laikus levágja, írja nekik, majd szakember is megerősíti. A 2 hónaposnál már megy a hülyeség a hozzátáplálásról, hogy kezdeni szeretnék már. Rohannak valahova.. napi több ugyanilyen poszt megy újra és újra. A nagy kedvencem amikor egy adott anyuka minden héten kiírja, hogy ő nagyon büszke a babájára mert alszik éjjel, vagy mert hízott 1,5 kg-t, tartja magát hason egy hósan és magára is büszke. Félreértés ne essék, tényleg tök jó, nálunk sincs gáz de valahogy nem nyomnám így ki, ez azért nem az én érdemem ráadásul, ő az ügyes, de ugyanúgy ügyes az is akinek picit később kezd bármit vagy csak a minimumot hízza. Bár ilyen hordozós téma nincs még, de a hozzátáplálásról van ezer. Meg sajnos megy az egymás osztás a is, ha valaki nem úgy akar valamit. Viszont hogy jót is írjak, az első lányomnál nagyon jó a csoport, mai napig tartjuk szűk körben is a kapcsolatot, chatben is, hihetetlen laza vagány anyák, nem nézik le egymást, egymás támogatása megy és mindenki tudja, hogy nem egyformák a picik. Nagyon bírom őket.
ma 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!