Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az iskolákb...

Miért van az, hogy az iskolákban több túlsúlyos gyereket látni manapság?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam iskolás, azt vittünk be enni, amit akartunk (maximum elmondta a tanárnőnk, hogy ez vagy az egészségtelen, de nem volt tilos vinni), évfolyamonként maximum 1 db túlsúlyos gyerek volt.

Gimiben is az egész iskolában volt kb 2 túlsúlyos lány.


Manapság meg hallom, hogy szigorúbban is veszik egyes iskolákban, hogy mit vihet be tízóraira a gyerek, ráadásul már csomó szülő mindenféle diétát vagy különleges étrendet követ, mégis osztályonként látok több túlsúlyos gyereket is.


Miért van ez a változás?


júl. 20. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a mozgásszegény életmód miatt
júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt az életmód, de sokkal inkább az, amit a gyerek NEM az iskolában eszik, hanem otthon vagy a haverokkal - pl. csipsz, rágcsák, gyorséttermi zsíros akármik, cukros üdítök, energiaitalok.
júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Már az iskola előtt elhíznak, az ok pedig a zabálás. Iszonyat mennyiségű ételt eszik a legtöbb gyerek, sőt már a csecsemők is. Ráadásul a magyar anyák valamiért imadják felhízlalni a gyerekeiket. Nézd meg itt is a sok aggódó anyukát, aki elégedetlen, ha a gyereke csak normál súlyú. A kövérek anyja meg büszke.
júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert egyre olcsóbban és nagyobb választékban érhetőek el az üres kalóriákat tartalmazó édességek és nasik. A gyártók egészségesként próbálják eladni a különböző brutál cukros, gyorsan felszívódó szénhidrátokkal teli tejdesszerteket, tejitalokat, gabona- és reggelizőpelyheket, ízesített joghurtokat, müzli szeleteket, kekszeket stb. Egy dietetikus azt mondta, hogy bármi, aminek az első 3 összetevőj között szerepel a cukor vagy annak bármely formája (gyümölcscukor, nádcukor, méz stb.) az édességnek számít. Ehhez képest reggelire kakaó és valami keksz, ebéd után krémtúró, uzsira gyümölcsjogurt, és vacsira "rendes" édesség - és akkor értetlenkedik a szülő, hogy de hát naponta csak egyszer kap édességet, miért hízik, miért szuvasak a fogai? Valójában naponta 4x kap egy ilyen étrend mellett édességet, azért. És akkor a sós "nasikról" még nem is beszéltünk. Sógornőm is dietetikus, dolgozott állami kórházban gyerekdietetikusként, ijesztően tájékozatlanok a szülők. Erre jön rá a mozgásszegény életmód. Nemcsak a gyerekek, hanem a felnőtt lakosság is egyre elhízottabb sajnos. :(
júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
4-es vagyok: bár egyre több az odafigyeléssel, tudatosabban étkező család, de a normál étkezések is nagyon rosszul vannak összeállítva még mindig sok családnál: olcsó felvágottak, fehér kenyér, sajt és tejfölutánzatok, rántott dolgok, pörköltek, köretnek rizs és sült krumpli, magyaros tésztaételek, tejfölös-sajtos rakott kaják stb. - kevés vagy egyáltalán nincs főzelék (ha mégis vastagon berántva, cukrozva), krémlevesek, saláták, hüvelyesek, natúr sültek, változtos gabonaköretek stb. :( Nemcsak az elhízásban, hanem emésztőszervi betegségekben is élen járunk Európában emiatt. :(
júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
És igen, tudom: az egészséges étkezés drágább, de azért sokmindenen lehetne változtatni, ami nem, vagy minimális többletköltséggel jár.
júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Rabló pandúr helyett ps játékok, foci helyett twitter. Már a roller is magától megy .

Kevesebb gyümölcs, főzelék, több szalámi és kóla.

Mi másért, ezért.

júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

7. Vagyok


De a rengeteg HÁZI FELADAT sem segít! Ha nem csinálod, hülye maradsz, nincs diploma. Ülj otthon, tanulj.

Szerintem ez is belejátszik.

júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Veszélyesebb kimenni, mint règen, és ha felnőtt nélkül làtnak kint gyereket, hamar rendőrt hìvnak rà. Inkàbb bent punnyadnak a gyerekek. Szülòk sem èrnek rà, ètelek minősège is leromlott. Műanyag- ès vegyi szennyezès is összefügg az elhìzàssal. Ha az ember a sok fèny, zaj, meleg miatt rosszabbul alszik, attòl is könnyebben hízik.
júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Ezert jo videken,sokat vannak kint a gyerekek az utcan, bandaznak mint regen. Jo rajuk nezni, enni inni szaladnak csak be. A panelos lét nem valami jo sajna, foleg a rengeteg antoszoc./sznob anyuka mellett aki kijelenti,hogy a jatszoterre nem hajlando menni, mert neki derogal ,nem keveredik a sleppel stb. Ezzel van tele a tiktok. Szerintem innen indul,mi a jatszon eltunk mikor megtanult menni es panelban laktunk, miota kertesben vagyunk, sokkal tobbet mozognak kint, de ugyanugy jarunk jatszokra is mozogni. Es a kaja. Rengeteg a suti,csoki,chips,regen nem volt,nem emlekszem a 90 es evekben ennyi mindenre. Talan nyuszi pufi volt akkor is,kukac neven.
júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!