Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tolerálja a munkahelyed...

Hogy tolerálja a munkahelyed ha beteg a gyerek és táppénzen vagy?

Figyelt kérdés
Szeptember elején mentem vissza dolgozni és eddig bírta a kisfiam az ovit, reggelre belázasodott meg sajnos most én is elkaptam tőle. Voltunk a dokinál ma délután, azt mondta, hogy covid és mától egész jövőhéten táppénzen leszek.

#Gyerek, munkahely, táppénz, betegség, covid,
tegnap 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Sehogy, ezért nem megyek tappénzre, nég egyszer se voltam. Időnként elengednek home officeba, de többnyire az apjuk van velük, mert ő állandó HO-s.
tegnap 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk egyikünknél sincs HO
tegnap 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Az én főnököm rendkívül rugalmas ilyen tekintetben (is).

Ha nem tud az apja itthon maradni vele,vihetem magammal melóba,nyilván az állapotától függően,aztán szépen elrajzolgat,mesézget magának,amíg dolgozom,és ha lehetőség van rá,ha a nap további részét egyedül is meg tudja oldani,munkaidő letelte előtt is hazaenged.Cserébe én nem megyek táppénzre.Ha olyan beteg a gyerek,hogy ez nem kivitelezhető,akkor apa marad vele itthon táppénzen.De hálistennek nem gyakori ezek előfordulása.

tegnap 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Egy éve dolgozom újra (teljesen új munkahely), 6 és 4 évesek a gyerekek. Ha betegek küldök egy üzenetet, visszaírnak jobbulást és ennyi. Ennek ellenére próbálunk férjemmel felesben otthon lenni táppénzen. HO egyikünknek sincs.
tegnap 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
100%

Elméletben tolerálják, ha olyan a nap, de sok esetben az aznapi munkát akkor át kell ütemezni pluszban ami elég gáz, mert így is dugig van minden nap.

Emellett vannak olyan dolgok amikre nem lehet nem menni, ezeket ilyenkor alábiztosítjuk (olyankor ha betegek, megbeszéljük előre hogy a páromé,a durván kihagyhatatlan dolgokat esetleg kíkéri a beosztásból).


Neki a 24 órák miatt nagyobb szívás, ezt én nem látom át pontosan, de ugye egy nap az akkor 3 nap tappénz amit valahogy csak hétköznapokra lehet bírni, és ha már nincs a hónapban annyi szabad hétköznapja akkor nem lehet, vagy hogy.

Emellett őt is sokszor nem lehet aznap már helyettesíteni mert nem engedi meg a beosztás.


Nálunk azért szokott menni egymásra licitálás, hogy kinek még fontosabb aznap bemenni, de a munkahelyekkel nem keveredtünk még konfliktusba, igaz hogy kedvesen úgyis van beosztva, hogy főleg éjjelre és hétvégére teszik. Annyit nem is betegek a gyerek, én gyerekkel táppénzen talán 10 napot sem voltam a másfél év alatt (lekopogom).


De azt is úgy tolerálják, hogy elméletben persze, de aztán meg mért csúsznak a dolgok.

tegnap 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3as a főnököd nem rugalmas. Beteg gyereknek otthon kell lenni, nem a munkahelyeden.
tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy tolerálják, hogy ha táppénzen vagyok is felveszem a telefont és reagálok a fontos e-mailekre. Hivatalosan HO nincs nàlunk. Néha fű alatt megengedő a közvetlen vezetőm és dolgozhatok nagy kegyesen itthonról, ami mondjuk sokkal jobb verzió, mint táppénz alatt ugyanezt csinálni, sokkal kevesebb pénzért.

A lényeg, hogy alapvetően igyekszünk megosztani a férjemmel a betegségeket és ha betegek a gyerekek is tudják a vezetőim, hogy nem hagyom sz*rban őket, a feladataim el vannak végezve, szóval nincs okuk kiakadni.

tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!